Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė shenjat mė egoiste tė astrologjisė?

S'ju pėlqen? Besojeni ose jo, kėto janė 5 shenjat mė egoiste tė horoskopit

Cilat janė shenjat mė egoiste tė astrologjisė?
Cilat janė shenjat mė egoiste tė astrologjisė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/01/2018 11:55

Nuk ka asgjė pėr t'u trembur, pėr aq kohė sa jo tė gjithė jemi perfektė. Egoizmi ndodhet pėrbrenda secilit prej nesh, ndėrsa disa njerėz thjesht e kanė nė doza disi mė tė larta kėtė anė tė karakterit. Ndonjėherė, mund tė mendoni: e ē'tė keqe ka tė mendosh pėr veten para tė gjithave?

Epo, pėr aq kohė sa varemi nga grupe tė caktuara njerėzish (si nė rreth shoqėror, ashtu dhe nė familje), tė menduarit vetėm pėr veten nuk rezulton fort pozitive. Ndodh qė duke qenė shumė egoist, tė lėndosh edhe ata tė cilėt i do dhe i vlerėson mė shumė, e mė e keqja qė mund tė ndodhė ėshtė braktisja nga ēdokush qė tė rrethon. Dhe nė fund, kjo nuk ėshtė aspak e kėndshme...

Si pėr ēdo gjė tjetėr, edhe kjo lidhet me "fatin e yjeve", qė ka pėrcaktuar se cilat shenja janė mė egoistet nga tė tjerat.

Dashi

Kur e kuptoni se ēfarė dėshironi, thjesht shkoni pėr ta marrė. Ėshtė diēka pozitive, pėr aq kohė sa mund ta kontrolloni. Ja qė shpesh ndosh qė situata t'ju dalė jashtė kontrollit. Natyrisht, mundoheni ta shpjegoni pse copa e fundit e picės e mbetur nė kuti ju takon juve dhe askujt tjetėr, ndėrsa nė sytė e tė tjerėve mbeteni gjithmonė i etiketuar si egoist!

Demi

Edhe pse njiheni si njė shenjė plot stabilitet dhe besueshmėri, nevoja pėr t'u ndjerė tė sigurt ju shtyn tė mendoni kryesisht pėr aspektin material (mbi tė gjitha!) Shpesh bėheni senstiv, shumė emocional dhe posesivė tė tepruar. Doni gjithēka pėr vete dhe vetėm pėr vete. Uh, disi problem kjo e fundit...

Binjakėt

Shquheni pėr ndjenjėn e komoditetit qė dhuroni, por nga ana tjetėr kjo mund tė ndryshojė nga ēasti nė ēast. Si pasojė e taktikave tuaja tė pandryshueshme, nė sytė e tė tjerėve mund tė dukeni si sipėrfaqėsorė dhe pa karakter. Duke u pėrpjėkur tė fitoni terren kudo qė shkoni, jeni gati tė ndėrroni maskat nga ēasti nė ēast, vetėm pėr tė arritur atė qė dėshironi. Epo, miqve tė ngushtė qė ju rrethojnė, shoesh nuk ju pėlqen kjo situatė!

Luani

Motoja juaj ėshtė "ēfarė tė sheh syri, atė do marrėsh". Karakterizoheni nga guximi pėr tė kaluar ēdo pengesė, vetėm e vetėm qė tė arrini majėn. Nuk e mendoni aspak qė tė ndaleni kur shihni diēka qė doni, duke e bėrė tė qartė pėr ēdokėnd tjetėr qė tė vetmit fitimtarė jeni ju dhe vetėm ju! E nėse dikush tjetėr e do tė njejtėn gjė si ju, thjesht uleni ta kėshilloni qė po bėn gabimin mė tė madh tė jetės.

Virgjėresha

Jeni shumė tė kujdesshme ndaj detajeve dhe kontrolloni gjithēka qė tė rezultojė sa mė perfekte. Kjo ėshtė njė anė e mirė e juaja, pėr aq kohė sa ju siguron pėrmirėsimin nė vetvete. Por, do tė ishte ideale nėse do tė mbetej vetėm nė kuadrin tuaj. Jeni tė parėt qė kritikoni, ndėrsa kjo nuk funksionon pėr ēdokėnd. Mund tė tregoheni tė ashpėr me veten, por tė tjerėve nuk ju intereson e njejta gjė. Vetėm se ju nuk do ta bėnit njė gjė tė caktuar nė njė mėnyrė tė caktuar, nuk do tė thotė qė ēdokush mendon njėsoj si ju. Dhe pikėrisht kėtu, humbisni shumė pikė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
F#9'k

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.