Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Zbuloni personalitetin me anė tė gishtit tuaj tė vogėl

Ju mund tė zbuloni shumė pėr njė person vetėm duke shikuar formėn e gishtave tė tyre, a e dinit kėtė?

Zbuloni personalitetin me anė tė gishtit tuaj tė vogėl
Zbuloni personalitetin me anė tė gishtit tuaj tė vogėl
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/11/2017 23:52

Shikoni foton dhe pastaj shikoni gishtat. Jeni tipi A, B ose C? Ju madje mund tė kontrolloni edhe formėn e miqve tuaj dhe tė zbuloni pak mė shumė pėr personalitetin e tyre. Shikoni foton dhe pastaj shikoni gishtat. Jeni tipi A, B ose C?

Na tregoni nėse jeni dakord me pėrshkrimin.

A

Ju nuk jeni shumė i hapur dhe nuk i ndani ndjenjat tuaja kollaj. Pėrpiqeni ta paraqisni veten shumė mė tė fortė dhe mė tė pavarur nga sa jeni nė tė vėrtetė. Jeni njė person emocional qė pėrbuzni gėnjeshtrat, hipokrizinė dhe pandershmėrinė, sepse ajo shkon kundėr bindjeve tuaja. Jeni tė rezervuar kur vjen puna pėr tė treguar emocione dhe doni tė dukeni tė ftohtė e tė fortė. Ju nuk jeni shumė tolerantė. Keni njė zemėr tė madhe dhe ju pėlqen tė ndihmoni tė tjerėt. Pėrfundoni ēdo detyrė qė ju jepet edhe nėse nuk ju pėlqen. Ju jeni pėrgjithėsisht tė ftohtė me njerėz tė cilėt nuk jeni shumė tė afėrt, por mund tė jeni tepėr emocional me miqtė dhe familjen tuaj.

B

Ju jeni shumė besnikė dhe tė pėrkushtuar. Nėse filloni tė bini nė dashuri me dikė, ju do t'u jepni atyre vėmendjen tuaj tė plotė dhe gjithmonė do tė mendoni pėr to.

Thellė, ju keni njė shpirt shumė tė ndjeshėm, edhe pse ndonjėherė nuk mund tė duket kėshtu. Jeni shumė tė pėrkushtuar, sapo vendosni pėr diēka, ju do tė bėni ē'tė mundeni pėr ta pėrfunduar atė deri nė fund. Jeni tė frikėsuar pėr t'u lėnduar. Dėshironi qė njerėzit tė mendojnė se ju nuk keni nevojė pėr askėnd.

C

Ju nuk pėlqeni territoret e panjohura. Shqetėsoheni kur ju duhet tė merreni me ndonjė gjė tė re dhe tė panjohur. Egoja juaj ėshtė jashtėzakonisht e lartė kur debatoni me njerėz tė tjerė. Por, mė pas, jeni i pari qė kėrkoni falje. Nuk jeni shumė tė hapur pėr problemet dhe ndjenjat tuaja. Ju jeni shumė i drejtpėrdrejtė. Dini shumė mirė atė qė ju pėlqen dhe ēfarė jo.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
&6#&?

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė