Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 arsye pse njerėzit e zgjuar e adhurojnė sarkazmėn.

Disa thonė se sarkazma ėshtė vetėm njė mėnyrė pėr tė lėnduar njerėzit e tjerė, njė mekanizėm sulmi ndaj qėnieve tė tjera njerėzore.

Sarkazma ėshtė njė art i vėrtetė.
Sarkazma ėshtė njė art i vėrtetė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/08/2016 22:58

Studimet kanė treguar se njerėzit qė pėlqejnė sarkazmėn dhe shakatė qė e kanė sarkazmėn brenda janė inteligjentė dhe elokuentė. Kėtu janė 10 arsye qė vėrtetojnė se sarkazma ėshtė diēka e mirė.

1. Sarkazma na ndihmon tė shohim pėrmes njerėzve dhe tė kuptojmė ēfarė ata mendojnė dhe si reagojnė nė situata tė caktuara.

2. Sarkazma ėshtė njė shenjė e inteligjencės sė lartė. Truri punon mė shpejt pėr tė kuptuar sarkazmėn dhe kur njė njeri e kupton atė do tė thotė qė ėshtė inteligjent.

3. Njerėzit qė bėjnė sarkazėm janė shumė tė mirė dhe shumė mė tė shpejtė se tė tjerėt pėr zgjidhjen e problemeve.

4. Ata e mbajnė ēelėsin e aftėsive tė komunikimit nė duart e tyre. Gjithmonė janė ata qė zotėrojnė bisedėn dhe situatėn.

5. Njerėzit qė pėlqejnė sarkazmėn janė "arra tė forta pėr tu thyer". Ata nuk i marrin gjėrat me zemėr dhe nuk lėndohen, i sfidojnė tė tjerėt dhe gjithmonė fitojnė.

6. Sarkazma ėshtė e domosdoshme pėr shėndetin e trurit.

7. Njė njeri me sarkazėm i ndihmon shokėt e tij dhe tė afėrmit tė bėhen mė tė zgjuar dhe tė pėrdorin mė shumė trurin.

8. Nje mjeshtėr i sarkazmės mund t'ju hedhė poshtė dhe t'ju thyejė me vetėm njė fjalė.

9. Ata mundet qė shumė lehtė t'ju ofendojnė dhe t'ju bėjnė tė qeshni nė tė njėjtėn kohė.

10 Ata kanė shokė qė vėrtet i duan.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė