Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė duhet tė dini para se tė bėheni shok me njė Luan?

"Kush ka njė mik, ka njė thesar".

Ēfarė duhet tė dini para se tė bėheni shok me njė Luan?
Ēfarė duhet tė dini para se tė bėheni shok me njė Luan?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/11/2017 22:15

E keni dėgjuar dhe lexuar me qindra herė kėtė shprehje, por nė qoftė se miku juaj mė i ngushtė i pėrket shenjės sė Luanit, bėni mirė tė dini disa gjėra paraprakisht pasi nuk i dihet ē'mund tė ndodhė. Njė mik Luan ėshtė i paparashikueshėm, por ne nė Perspekti kemi gjetur 4 karakteristika qė zbėrthejnė natyrėn e Luanėve:

1. Njė shok Luan ia arrin gjithmonė asaj qė do

E keni parasysh atė djalin/vajzėn e gjimnazit qė ju pėlqente aq shumė, por nuk guxuat kurrė ta ftonit pėr njė kafe ose ēaj? Epo, bėni mirė ta keni harruar pasi me siguri ėshtė i/e martuar me shoqen/kun tuaj Luan. Personat qė i pėrkasin kėsaj shenje janė shumė kėrkues dhe arrijnė gjithmonė tė realizojnė atė qė duan. Vullneti dhe vendosmėria janė pika e tyre mė e fortė, njė luan nuk tėrhiqet kurrė me herėn e parė edhe nėse kjo e fundit nuk shkon ashtu siē duhet.

2. U pėlqen ushqimi i mirė

Natyra kokėfortė e luanit bėn qė tė mos dorėzohet lehtė, por nėse pas njė zėnke i pėrgatisni njė drekė ose darkė tė kėndshme dijeni qė sapo rifituat miqėsinė e tij. Lidhja qė ka me ushqimin ėshtė njė dashuri mė vete, nga ato me shijim tė parė. Nuk u reziston makaronave, produkteve tė detit dhe ėmbėlsirave. Nėse jeni nė kėrkim tė njė shoku llupės, atėherė keni gjetur personin e duhur. Por, pėr njė Luan ushqimi i mirė duhet shėrbyer nė njė mėnyrė dinjitoze.

3.Ėshtė "pakėz" i komplikuar

E vendosėm ndajfoljen "pakėz" mes thonjash pasi Luani ėshtė shumė i komplikuar nė tė vėrtetė. Ėshtė e vėshtirė tė gjesh njė moment paqeje me tė pasi natyra e lunatike dhe shumė kėrkuese, mė shumė seē duhet do tė thonim, e pengon shpeshherė tė lėshojė veten nė raporte shoqėrore. Por, kur e bėn dijeni se keni fituar njė mik besnik qė di tė falė nė mėnyrė tė pakufizuar mbėshtetje dhe dashuri tė sinqertė.

4.Ėshtė ''i ēmendur" dhe i drejtpėrdrejtė:

Njė shoku Luan nuk i pėlqen kurrė tė luajė me letra tė fshehura. Nėse ka diēka qė nuk shkon, ua thotė menjėherė dhe jo pas shpine. I pėlqen qė nė filim tė vendosė disa rregulla nė shoqėri, njė prej tė cilave ėshtė parimi i sinqeritetit dhe reciprocitetit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*A^1#

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė