Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjėrat qė nuk duhet tė tregoni pėr lidhjen tuaj!

Nė lidhjen tuaj duhet tė keni kujdes edhe pėr gjėrat qė i thoni tė tjerėve.

Gjėrat qė nuk duhet tė tregoni pėr lidhjen tuaj!
Gjėrat qė nuk duhet tė tregoni pėr lidhjen tuaj!
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/10/2017 15:31

Disa nga gjėrat qė nuk duhet t'i thoni tė tjerėve pėr marrėdhėnien tuaj nė ēift.

1. Mos diskutoni ēėshtje intime

Mos gaboni t'i thoni mikut tuaj gjėra tėrėsisht personale. Pėrgjigjia e tyre do jetė: Oh mos u shqetėso, sepse edhe ata kanė tė njėjtin problem. Irina Firstein, terapiste ēiftesh nga New York, sqaron se kjo gjė nuk e ndihmon ēiftin tė kalojė problemet e tyre.

2. Nuk e duroni dot vjehrrėn, ose kunatėn

Edhe pse ėshtė e vėshtirė tė mos shpreheni pėr kėtė gjė, bėni durim. Mbajeni pėr veten tuaj, sepse nuk i dihet nėse kėto fjalė do shkojnė nė veshin e tyre. Mos i prishni punė vetes suaj.

3. Tradhėtinė

Edhe nėse dyshoni se partneri juaj po ju tradhėton, nuk duhet t'i tregoni askujt, qoftė edhe njerėzve tuaj tė afėrt. Perspekti, sugjeron se kėtė gjė duhet ta mbani tė fshehtė, derisa ta vėrtetoni. Gjithashtu edhe nėse jeni ju qė po tradhėtoni, nuk duhet tė tregoni. Nuk ėshtė gjė e lehtė pėr t'u thėnė.

4. Sekretet e familjes

Nėse partneri juaj ju ka thėnė njė sekret pėr familjen e tij, mos shkoni direkt tek shoqėria pėr t'ja treguar. Gjėrat personale nuk duhen treguar as te miqėsia e ngushtė. Nuk ka pse ata tė dinė gjėra qė partneri juaj jua ka treguar me mirėbesim.

5. Partneri nuk i menaxhon mirė paratė

Perspekti ju kėshillon se bisedat nė lidhje me menaxhimin e parave, janė delikate. Nuk duhet tė ankoheni te tė tjerėt nė lidhje me mėnyrėn si partneri juaj harxhon paratė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
AH0

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė