Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė do tė ndodhė me shenjat e horoskopit gjatė muajit Shkurt?

Kalimi i Mėrkurit nė Ujor, ēfarė do tė ndodhė me tė gjitha shenjat e horoskopit gjatė Shkurtit

Ēfarė do tė ndodhė me shenjat e horoskopit gjatė muajit Shkurt?
Ēfarė do tė ndodhė me shenjat e horoskopit gjatė muajit Shkurt?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/01/2018 19:22

Periudha ''e artė'' e Venusit tashmė ėshtė drejt fundit pasi duke filluar nga dita e sotme, Mėrkuri do tė kalojė nė Ujor duke sjellė njė sėrė ndryshimesh jo vetėm pėr kėtė shenjė, por gjithė zodiakun.

Perspekti ju njeh me ndryshimet nė shėndet, punė dhe marrėdhėnie nė ēift qė yjet kanė parashikuar pėr ju.

Dashi

Kalimi i Mėrkurit nė Ujor do tė sjellė njė sėrė ndryshimesh positive pėr Dashin, sidomos nė fushėn sentimentale. Pėrgatituni pėr njė rritje nė detyrė, ēka do tė pėrmirėsojė ndjeshėm financat.

Demi

Demi ėshtė njė ndėr shenjat mė origjinale dhe tė vėrteta tė zodiakut, ėshtė e vėshtirė tė gjesh njė tė dytė si ai. Ky ėshtė moment i duhur pėr tė nisur njė projekt tė ri, i cili do tė mbajė plotėsisht firmėn tuaj. Shfrytėzojeni dhe tregojuni tė gjithėve sa vleni.

Binjakėt

Fillimi i Shkurtit nuk do tė jetė aq i mbarė pėr Binjakėt, sidomos pėr ata qė janė tė angazhuar nė njė marrėdhėnie. Edhe pse 14-shkurti ėshtė dita e dashurisė, pėr Binjakėt do tė shėnjojė njė konflikt tė fortė nė ēift aq sa mund tė mendoheni seriozisht nėse ia vlen tė investoni nė kėtė marrėdhėnie ose jo. Edhe humori juaj do tė jetė lunatik kėto kohė. Mos u shqetėsoni, thjesht nuk ėshtė muaji juaj.

Gaforrja

Tė gjithė tė lindurit nėn shenjėn e Gaforres duhet tė pėrfitojnė nga zemėrgjerėsia e Mėrkurit, pasi do t'i ndihmojė tė rivendosin kontaktet me miqtė dhe familjarėt me tė cilėt nuk dėgjoheni prej kohėsh. Jepuni fund tė gjitha mėrive dhe lejoni dritėn e Mėrkurit t'ju ndriēojė zemrėn.

Luani

Pėr Luanin, fillimi i shkurtit dhe e gjithė vijimėsia e tij do tė karakterizohet nga dualitete tė vazhdueshme. Do tė keni faza tė ndryshme tė ulje-ngritjeve tė humorit qė do tė reflektohen edhe nė raportet nė punė dhe ato sentimentale. Mundohuni tė gjeni ekuilibrin e humbur duke u mbėshtetur tek njerėzit e dashur.

Virgjėresha

Ka ardhur moment pėr njė pushim tė vogėl, nė mėnyrė qė tė rimerrni energjitė e humbura. Ka qenė njė fillim viti shumė impenjativ, por tani duhet tė mendoni vetėm pėr veten.

Peshorja

Edhe Peshorja duhet tė buzėqeshė sikundėr Dashi, pasi ky muaj do tė sjellė shumė mundėsi sidomos nė fushėn e ndjenjave, por jo vetėm. Fillimi i shkurtit do t'ju japė mundėsinė tė njiheni veten dhe tė zbuloni dimensionet e unit qė kishit menduar se nuk i kishit mė.

Akrepi

Akrepi njihet pėr gjuhėn e tij thumbuese, tė cilėn fatkeqėsisht Mėrkuri do t'ia shkurtojė paksa. Pėrpiquni tė frenoni veten nė shumė situata pasi mund tė krijoni probleme pėr tė cilat nuk keni nevojė.

Shigjetari

Shigjetarėt qė janė akoma single nuk duhet tė tregohen kokėfortė kur bėhet fjalė pėr njohje tė reja, sidomos njohjet nė vendin e punės. Mėrkuri do tė ndezė pasione tė reja, por edhe do tė forcojė ato tė vjetrat.

Bricjapi

Mė pak punė dhe mė shumė kohė pėr veten. Kjo ėshtė kėshilla mė e mirė qė mund t'ju rezervojė Mėrkuri personave qė kanė lindur nėn shenjėn e Bricjapit. Merrni gjėrat mė shtruar se zakonisht dhe shijoni kohėn e lirė me njerėzit qė doni.

Ujori

Ujori vazhdon tė jetė i pėrkėdheluri i yjeve edhe pėr kėtė muaj. Po pėrjetoni njė ndėr periudhat tuaja mė tė mira, kėshtu qė vazhdoni me kėto hapa.

Peshqit

Jemi ende nė fillimin e vitit, domethėnė sapo pėrmbyllėt muajin e parė tė tij, dhe Peshqit ndihen sikur kanė mbi shpatulla gjithė pėrgjegjėsitė e mundshme. Qetėsohuni dhe mėsoni tė ndani pėrgjegjėsitė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
KOd-h

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.