Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

9 mėnyra domethėnėse pėr tė shmangur problemet me gjumin.

Shumicėn e rasteve ēdo njeri dėshiron tė mbulohet me njė batanie tė ngrohtė, tė pėrqafojė fort jastėkun, dhe tė flejė njė gjumė tė mirė gjatė natės.

Mėnyra e tensionuar e jetesės, shqetėsimet e vazhdueshme, dhe problemet me shėndetin nuk na lejojnė gjithmonė qė tė flemė mirė.
Mėnyra e tensionuar e jetesės, shqetėsimet e vazhdueshme, dhe problemet me shėndetin nuk na lejojnė gjithmonė qė tė flemė mirė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/01/2017 23:36

Mėnyra e tensionuar e jetesės, shqetėsimet e vazhdueshme, dhe problemet me shėndetin nuk na lejojnė gjithmonė qė tė flemė mirė. Ka raste kur ēaji i kamomilit dhe qetėsuesit nuk na bėjnė efekt, kėtu hyjnė nė veprim mėnyrat shkencore.

Ja disa kėshilla tė mira si tė kapėrcejmė lodhjen dhe pagjumėsinė nė periudhė afatshkurtėr. Gjumė tė ėmbėl.

Nėse keni probleme me pagjumėsinė

Mos konsumoni kafe dhe ēaj 7 orė para se tė flini gjumė.

Bėni ushtrime fizike ēdo ditė.

Nėse gėrrhisni gjatė natės

Flini i shtrirė anash me duart poshtė kokės.

Lagni hundėt me ujė me kripė para se tė flini gjumė.

Shmangni pijet alkolike.

Nėse ju dhemb qafa

Ndryshoni jastėkėt tė paktėn 1 herė nė 2 vjet.

Pėrdorni mbulesa pambuku pėr jastėkėt.

Nėse zgjoheni shpesh gjatė natės

Mos pini alkol para gjumit.

Sigurohuni qė temperatura nė dhomė ėshtė 20-22 gradė Celsius.

Nėse vuani nga urthi ose djegiet e stomakut

Konsultohuni me njė doktor.

Flini gjumė nė anėn e majtė tė trupit me njė jastėk tė madh dhe tė ngritur.

Nėse ju dhemb shpatulla

Shtrihuni me kurriz dhe mbani tė pėrqafuar njė jastėk.

Nėse e keni tė veshtirė tė zgjoheni nė mėngjes

Zgjohuni ēdo ditė nė tė njėjtėn orė (madje edhe nė fundjavė).

Nėse keni dhimbje dhe tkurrje muskujsh

Pėrpiquni tė masazhoni zonėn qė ju dhemb, ta ngrohni dhe tė lironi muskujt e kontraktuar.

Nėse ju dhemb shpina

Nėse keni dhimbje shpine ju mund tė vendosni njė jastėk tjetėr poshtė belit, dhe mė pas mund tė flini si tė doni me stomak ose me kurriz.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
d"#)

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.