Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si i keni marrėdhėniet me paratė bazuar nė astrologji?

Marrėdhėnia me paratė nuk ėshtė shumė e lehtė sidomos pėr disa individė.

Si i keni marrėdhėniet me paratė bazuar nė astrologji?
Si i keni marrėdhėniet me paratė bazuar nė astrologji?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/12/2017 18:05

E kush e tha qė marrėdhėnia me paratė nuk varet nga shenja juaj e horoskopit? Ja se ēfarė parashikon horoskopi sipas shenjave pėr marrėdhėnien tuaj me paratė.

Dashi

Si njė shenjė impulsive qė ėshtė nuk i intereson shumė se si i harxhon paratė. Jeni njerėz kompetitiv dhe dėshironi njė jetesė tė mirė por nuk vareni nga paraja. Edhe pse tė kursyerit ėshtė gati e pamundur pėr ju, gjithmonė e gjeni njė mėnyrė pėr tė dalė nga situatat e kėqija.

Demi

Jeni shumė punėtorė dhe arrini tė fitoni shumė para. Por ju qėndroni edhe nė njė punė qė ka rrogė tė vogėl vetėm sepse keni gjetur rehat aty. Jeni tė mirė pėr tė kursyer dhe harxhoni vetėm atėherė kur mund ta pėrballoni.

Binjakėt

Shenja e binjakėve nuk ka gjė qėndrim tė caktuar ndaj parasė. Shpeshherė ata janė kursimtarė duke mos blerė asgjė dhe nė ditė tė tjera fiksohen pėr tė blerė diēka tė shtrenjtė dhe nuk e kontrollojnė dot.

Gaforrja

Ju dini mirė tė kurseni dhe ta mbani tė sigurt situatėn financiare pėr familjen tuaj. Ju punoni fort pėr arritjet tuaja edhe kur puna qė bėni nuk ju pėlqen aspak. Edhe nėse ndonjėherė shpenzoni ju siguroheni tė blini gjėra qė vėrtet ja vlejnė.

Luani

Shenja juaj ka njė marrėdhėnie interesante me lekėt. Juve ju tėrheq jeta e shtrenjtė dhe luksoze madje dėshironi t'i blini vetes gjithēka qė jua pėlqen syri. Dhe kėshtu tė kursesh ėshtė tepėr e vėshtirė bazuar nė shijet qė ju keni.

Virgjėresha

Ju jeni praktikė dhe punėtorė. Ju kurseni, programoni tė ardhurat tuaja madje ruani dhe para pėr tė pasur njė tė ardhme tė siguruar. Megjithatė kur vjen puna pėr tė investuar ju jeni tė frikėsuar dhe mendoheni shumė derisa tė jeni tė sigurt.

Peshorja

Ju jeni mjaft tė balancuar. Nga njėra anė ju pėlqen tė shpenzoni pėr veshje e ushqime tė mira, tė trajtoni veten me tė dala tė shtrenjta. Ju shpenzoni shumė pėr veshje tė bukura dhe makina tė shtrenjta. Por nga ana tjetėr ju e dini dhe limitin e blerjeve tuaja.

Akrepi

Ti i shpenzon paratė bazuar vetėm nė instinktet e tua. Paraja vjen lehtė te ju. Prireni qė tė kurseni pėr tė ardhmen nė mėnyrė qė tė mos keni surpriza tė pakėndshme.

Shigjetari

Jeni shenja mė praktike e horoskopit. Keni njė marrėdhėnie tė tillė me paranė e cila ju vjen lehtė dhe po ashtu lehtė ju ikėn. Por ju jeni optimist dhe nuk shqetėsoheni pėr kėtė.

Bricjapi

Jeni mjaft tė pėrgjegjshėm dhe kursimi i parave pėr ju nuk ėshtė fare problem. Pėrveē kursimeve ju jeni shumė punėtorė dhe tė ardhurat tuaja vetėm shtohen.

Ujori

Ju bėheni shumė punėtorė nėse ju pėlqen vėrtet puna juaj. Blerjet tuaja janė gjithmonė tė veēanta dhe unike.

Peshqit

Ju nuk jeni shumė praktikė kur vjen punė atė paratė. Paguan gjithmonė me shumė se sa je nė gjendje tė pėrballosh. Duhet patjetėr tė konsultohesh me dikė qė do tė tė ndihmojė tė menaxhosh paratė e tua.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
fh[GS

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.