Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi javor 8 Janar 2018 - 14 Janar 2018. Shenjat qė do tė kenė fat dhe dashuri janė...

Perspekti sjell pėr ju horoskopin javor. Parashikohet javė e qetė pėr tė gjitha shenjat. Javė tė mbarė!

Horoskopi javor 8 Janar 2018 - 14 Janar 2018. Shenjat qė do tė kenė fat dhe dashuri janė...
Horoskopi javor 8 Janar 2018 - 14 Janar 2018. Shenjat qė do tė kenė fat dhe dashuri janė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 08/01/2018 12:59

Dashi

Situata kėtė javė premton tė jetė e mirė. Marsi nė shenjėn tuaj do tė jetė njė ndikim pozitiv. Do tė jeni nė shoqėrinė e njerėzve tuaj tė dashur apo tė njė njeriu vėrtet tė veēantė pėr ju dhe do tė pėrjetoni eksperienca unike, edhe pse ndonjėherė kjo mund tė duket e lodhshme. Mundohuni t'i ulni ritmet aty nga fundjava pėr tė mos vėnė nė siklet personat pranė jush. Jo tė gjithė mund tė ecin me hapin tuaj.

Demi

Keni vendosur mė nė fund tė pranoni sfidėn qė ju ka hedhur prej kohėsh Jupiteri dhe Marsi. Do tė shfaqni forcė dhe pasion tė veēantė dhe do tė keni sukses nė kėtė pėrballje. Dielli dhe Plutoni do tė jenė nė shenjėn tuaj dhe do tė keni aftėsinė e duhur pėr tė reaguar ndaj ēdolloj provokimi. Kjo situatė do t'ju argėtojė shumė. Mė pas nė fundjavė gjendja do tė qetėsohet.

Binjakėt

Ndonjėherė entuziazmi dhe energjia pozitive qė transmetojnė tė tjerėt ėshtė vėrtet ngjitės, duke na e bėrė tė tashmen, qė pėrndryshe s'do tė ishte dhe aq e kėndshme, mė tė bukur. Ditėn e enjte Mėrkuri nuk do tė ndikojė dhe aq pozitivisht nė shenjėn tuaj, por do ta kaloni kėtė gjendje falė pranisė tė njerėzve tuaj tė dashur. Nė fundjavė do ta shprehni hapur pėlqimin apo mospėlqimin ndaj dikujt. S'do tė toleroni askėnd.

Gaforrja

Pesė planetė kundėr nuk ėshtė diēka e paktė, por pėr fat do tė keni pėrkrahjen e Marsit. Do tė jeni nė humor tė shkėlqyer ditėn e hėnė e tė martė falė ndikimit pozitiv tė Venusit nė shenjėn tuaj. Tė mėrkurėn do tė ndiheni entuziastė, kurse tė enjten Mėrkuri do tė largohet nga shenja juaj dhe do t'ju duhet tė bėni kujdes si silleni nė publik. Nė fundjavė do tė gjeni gjuhėn e pėrbashkėt me personin tuaj tė zemrės. Mos i shtyni pėr mė vonė sqarimet.

Luani

Gjatė ditėve nė vazhdim Dielli do tė jetė protagonist nė shenjėn tuaj. Do ta filloni kėsisoj javėn tė mbushur me optimizėm dhe kjo do t'ju ndihmojė tė pėrballeni me ēėshtjet e punės dhe veprimtaritė praktike me mjaft energji, me kurajėn e duhur dhe vendosmėri tė madhe. Nė fundjavė Urani do tė ndikojė qė ju tė mos ndiheni asnjėherė tė kėnaqur me veten tuaj. Bėni kujdes me shpenzimet dhe gjėrat e vogla luksoze qė i lejoni vetes.

Virgjėresha

Gjatė ditėve tė para tė javės do tė vėzhgoni me kujdes (juve nuk ju shpėton pothuajse kurrė asgjė) gjithēka qė ndodh pėrreth jush. Ndonjė prej jush mund tė ndihet i pėrjashtuar nga shoqėria, por kjo s'ėshtė aspak e vėrtetė. Provoni tė keni durim dhe falė kalimit tė Mėrkurit nė shenjėn tuaj gjithēka do tė marrė pėr mirė. Do tė fillojė kėshtu pėr ju njė sezon pozitiv, ku do tė jeni tė rrethuar nga njerėz optimistė. Fundjava premton tė jetė pozitive dhe punėt do tė ecin vaj.

Peshorja

Venusi, planeti qė ju pėrfaqėson, do tė jetė protagonist nė shenjėn tuaj gjatė javės. Do tė keni mbėshtetjen e Jupiterit edhe tė Diellit. Tė martėn do tė pėrjetoni njė moment tė veēantė nė aspektin e ndjenjave, do tė mund tė kapėrceni ēdo pengesė dhe do tė sqaroni ēdo paqartėsi nė mėnyrė qė tė shijoni plotėsisht njė lidhje. Mė pas gjendja do tė qetėsohet, por tė shtunėn, falė Uranit nė shenjė, do tė ndieni dėshirėn pėr tė ndryshuar diēka. Qetėsia, sidomos pėr kėtė fundjavė, do tė jetė njė virtyt i vėrtetė.

Akrepi

Rrallėherė ndodh qė perspektiva pėr shenjėn tuaj tė jetė e shkėlqyer. Pėrgatituni pėr njė javė pozitive, tė mbushur me kėnaqėsi. Marsi do tė ndikojė pozitivisht nė shenjėn tuaj nė tri aspekte: tė hėnėn do tė ndiheni mjaft energjikė, tė martėn ēėshtjet e zemrės do tė ecin mjaft mirė, tė mėrkurėn do tė merrni frytet e punės tuaj. Kėsisoj ju do tė jeni mjaft tė kėnaqur. Tė enjten Mėrkuri do tė kalojė nė shenjėn tuaj dhe ju do tė jeni nė gjendje tė kontrolloni shpenzimet dhe tė pėrballoni detyrimet qė keni.

Shigjetari

Ky ėshtė momenti qė tė ndiheni tė ēliruar prej peshės, prej detyrimeve qė s'ju pėrkasin. Dielli dhe Venusi do ta bėjnė mė tė veēantė kėtė fillim jave. Ditėn e enjte Mėrkuri do tė largohet prej kėsaj shenje pas njė qėndrimi disa mujor nė tė, duke ju detyruar tė ndienit peshėn e angazhimeve pa tė cilat do tė kishit bėrė fare mirė. Me sa duket, tė lindurit e shenjės sė Shigjetarit do tė pėrjetojnė njė tė tashme tė kėndshme.

Bricjapi

Janė pesė planetėt qė do tė kalojnė nė shenjėn tuaj gjatė kėsaj jave, njė kombinim i rrallė ky duke e bėrė tė tashmen tuaj edhe mė tė bukur. Falė ndikimit tė tyre do tė ndiheni optimistė, entuziastė dhe do tė jeni protagonistė nė diēka tė veēantė qė e keni pėr zemėr. Mos i vendosni vetes kufij, sepse do tė mund tė pėrballoni gjithēka. Tė enjten, falė kalimit tė Mėrkurit nė shenjėn tuaj, do t'i keni idetė mė tė qarta. Pėrpiquni tė mos ndikoheni shumė prej Uranit nė fundjavė, sepse mund tė gaboni.

Ujori

Ėshtė e ēuditshme sesi ndonjėherė situatat sqarohen vetvetiu, pikėrisht atėherė kur duket se diēka na shpėton dhe kalon pa u ndier. Edhe pse duket se bėjnė gjithēka pėr tė mos rėnė nė sy, prania e planetėve do tė ndihet shumė gjatė kėsaj jave. Do tė ndieni entuziazmin e personave pranė jush, qė nė njėfarė mėnyre do tė ndikojė pėr mirė dhe pėr ju. Do tė ndieni njė energji pozitive gjatė gjithė ditėve nė vazhdim. Nė fundjavė ju kėshillohet qė tė tregoheni tė duruar dhe tė bėni kujdes.

Peshqit

Ju jeni optimistė tė pandreqshėm, dhe entuziazmi juaj i prek edhe tė tjerėt. Tė hėnėn, Jupiteri nė shenjėn tuaj do ta bėjė ēdo situatė tė veēantė dhe ju do tė ndiheni mjaft rehat. Do tė pėrjetoni raporte tė bukura dhe tė enjten njerėzit tuaj tė afėrm do tė bėjnė ēmos pėr t'jua plotėsuar nevojat. Do tė gjeni zgjidhje pėr problemet tuaja dhe do tė merrni pėrgjigje pėr tė gjitha pyetjet qė keni. S'do tė jetė e vėshtirė tė besoni nė tė ardhmen.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@JebK

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.