Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjėrat qė njerėzit i mėsojnė shumė vonė nė jetė

Shėndeti ėshtė mė i rėndėsishėm se pasuria, mirėpo kėtė e kuptojmė vetėm atėherė kur asgjė nuk mund tė kthehet pas.

Gjėrat qė njerėzit i mėsojnė shumė vonė nė jetė
Gjėrat qė njerėzit i mėsojnė shumė vonė nė jetė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/10/2017 19:42
Ėshtė nė rregull tė provoni dhe tė dėshtoni

Mė mirė ėshtė tė provoni dhe dėshtoni, sesa tė dėshtoni pa provuar fare.

Shpeshherė frika e dėshtimit nuk na len as tė provojmė, prandaj ėshtė e rėndėsishme tė kalojmė frikėn dhe tė bėjmė hapat e parė drejt suksesit.

Njiheni veten

Nė jetė mund tė shkėlqeni dhe tė keni sukses vetėm nėse e njihni veten dhe prioritet tuaja.

Nėse dikush nuk e njeh veten dhe nuk e din se ēfarė dėshiron, si mund ta udhėheqė jetėn e tij?

Paraja nuk mund ta blejė lumturinė

Shumė njerėz pėrpiqen tėrė jetėn tė bėjnė sa mė shumė para, mirėpo nuk e kuptojnė qė mė shumė para nuk do tė thotė mė shumė lumturi.

Nuk do tė thotė kualitet mė i mirė i jetės, apo mė shumė miq tė vėrtetė.

Posa tė ndjehemi tė lumtur me gjėra materiale, do tė kėrkojmė familje, miq dhe gjėra tė tjera jo materialiste pėr tė qenė tė lumtur.

Mos dilni nga vetvetja pėr t'i kėnaqur tė tjerėt

Shpeshherė e humbim identitetin tonė pėr t'u pranuar nė grupe tė ndryshme tė shoqėrisė.

Disa njerėz, janė aq tė zėnė duke aktruar, saqė kanė harruar tė jetojnė jetėn e tyre nė mėnyrat e veta.

Tė dėgjosh ėshtė mė mirė se tė flasėsh

Zakonisht, njerėzit kanė dėshirė tė ndajnė diēka me dikė tjetėr.

Prandaj, ata flasin dhe nuk e duan mendimin tėnd apo kėshillėn tėnde, sepse thjesht duan tė ndajnė njė eksperiencė tė caktuar.

Kėshtu qė, jepni mundėsi tė tjerėve tė flasin dhe vetėm dėgjoni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Q=P >

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė