Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pse do tė jetė 2018 viti mė i fuqishėm bazuar nė numerologji?

Ja pėrse 2018 do tė jetė Viti Juaj Mė i Fuqishėm, sipas Numerologjisė.

Pse do tė jetė 2018 viti mė i fuqishėm bazuar nė numerologji?
Pse do tė jetė 2018 viti mė i fuqishėm bazuar nė numerologji?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/12/2017 23:47

Ēfarė duhet bėrė pėr ta bėrė kėtė parashikim tė vėrtetė?

Domethėnia e vitit 2018 ėshtė pėr Ty.

Tė gjithė e kemi parasysh se ēdo vit i jetės sonė ka njė rėndėsi tė caktuar dhe kjo ėshtė e vėrtetė. Por ēdo vit numerik gjithashtu ka njė vlerė tė energjisė sė saj.

Numrat vetė kanė njė energji specifike.

Viti 2017 pėrkon me njė 10-vjeēar. Dhjetė ėshtė njė 1 dhe 0. Simbolika nė atė numėr tregon se ka patur shumė fillime tė reja nė vitin 2017, punė, marrėdhėnie, projekte, gjithēka.

A mund tė mendoni pėr dikė qė nuk ka ndryshuar nė ndonjė mėnyrė apo vend tė rėndėsishėm dhe ka filluar njė rrugė tė re?

Kjo mund tė nėnkuptojė edhe ndryshimin e sistemeve tuaja tė besimit. Nuk ka fund pėr ndryshimet dhe fillimet e reja qė kanė ndodhur nė vitin 2017. (2+0+1+7=10)

Numri 1 pėrfaqėson fillimet dhe 0 pėrfaqėson fuqinė.

Pra, kur tė ktheni kokėn prapa dhe tė rishikoni ndryshimet qė keni bėrė, konsideroni fuqinė qė shkon me to. Kjo do tė thotė qė sipėrmarrja ose projekti, puna, ose marrėdhėnia juaj pėrmban fuqi.

Kjo na sjell nė Vitin e Ri 2018, i cili lexohet njė 11.

Njėmbėdhjeta nėnkupton mjeshtėri. Gjithkush ėshtė njė mjeshtėr nė njė farė mėnyre apo tjetėr.

Njėrėzit mund tė jenė njė gjeni nė sjelljen e gėzimit tė tė tjerėve, ose nė mėsimdhėnie ose komunikim, ose duke qenė vizionarė nė biznes, muzikė, organizim, edukim tė njė familjeje ose nė njė sport tė veēantė.

Ndoshta ėshtė nė pėrmirėsimin e njerėzve ose nė ndonjė formė kreativiteti ose mund tė shkėlqejnė edhe nė tė kuptuarit e vetes sė tyre. E keni parasysh.

Prisni njė mjeshtėrim, njė zotėrim tė plotė nė vitin 2018 dhe atribujani vetes meritat pėr atė qė keni arritur. A nuk do tė ishte mirė qė qeveria jonė tė mėsonte se si tė mjeshtėronte qeverisjen e vendit?

Kemi punuar shumė kėtė vit (2017) me tė gjitha ndryshimet dhe tani ėshtė koha pėr tė pėrsosur talentet tona dhe pėr tė shijuar njėfarė zotėrimi. Shpresojmė qė kjo pikėpamje pėr energjinė e Vitit tė Ri do t'ju frymėzojė qė tė kėrkoni mjeshtėrinė tuaj tė mahnitshme.

Thjesht mos e shfaqni dritėn tuaj fshehtas.

Bota ka nevojė pėr ju!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
MD)kE

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.