Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Testi Tibetian zbulon personalitetin tuaj tė vėrtetė.

Ky test do tė tregojė shumė gjėra pėr personalitetin tuaj, qė ndoshta nuk i keni vėnė re asnjėherė.

Personaliteti nė nivelin e pavetėdijes
Personaliteti nė nivelin e pavetėdijes
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/09/2016 17:06

1. Ka 5 kafshė para jush. Renditini ato sipas dėshirės.

Lopa, Tigri, Delja, Kali, Derrkuci.

2. Pėrshkruani gjėrat e mėposhtme me njė fjalė.

Qeni ėshtė..., Macja ėshtė..., Miu ėshtė..., Kafeja ėshtė..., Deti ėshtė...

3. Mendoni pėr 5 persona qė janė tė afėrt me ju. Vlerėsojini secilin me njė nga ngjyrat.

E verdhė, Portokalli, E kuqe, E bardhė, Jeshile.

Tashme le tė shikojmė rezultatet:

Pyetja 1: Prioritetet tuaja nė jetė.

Lopa ėshtė karriera.

Tigri ėshtė ndjenja e vetėvlerėsimit.

Delja pėrfaqėson dashurinė.

Kali pėrfaqėson familjen.

Derrkuci pėrfaqėson paratė.

Pyetja 2. Si i shikoni gjėrat nė nivelin e pavetėdijes.

Qeni tregon si e shikoni personalitetin tuaj.

Macja tregon si shikoni personalitetin e partnerit ose tė tė afėrmve.

Miu tregon si i shikoni armiqtė tuaj.

Kafeja pėrfaqėson sjelljen ndaj gjinisė sė kundėrt.

Deti ėshtė jeta juaj nė pėrgjithėsi.

Pyetja 3: Sjellja juaj ndaj njerėzve.

I verdhė ėshtė personi qė nuk do ta harroni kurrė.

Portokalli ėshtė shoku juaj i vėrtetė.

I kuq ėshtė ai qė doni mė shumė.

I bardhė ėshtė personi me shpirtin mė tė pastėr.

Jeshil ėshtė ai qė e kujtoni nė momentet tuaja mė tė vėshtira.

Si mendoni, a ėshtė i vėrtetė ky test?


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
]&B?_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė