Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Eksplorojeni jetėn pa mediat sociale nėse dėshironi tė jeni i lumtur.

Sot, mediat sociale caktojnė mėnyrėn se si ndėrveprojmė me miqtė, lexojmė lajmet dhe jetojmė pėrditė.

Eksplorojeni jetėn pa mediat sociale nėse dėshironi tė jeni i lumtur.
Eksplorojeni jetėn pa mediat sociale nėse dėshironi tė jeni i lumtur.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/10/2017 16:10

Ky ekspozim i pėrditshėm ndaj mediave sociale mund tė ketė njė pasojė mbi psikikėn e njeriut, thonė studimet.

Studimet mė tė fundit kanė lidhur pėrdorimin mė tė shpeshtė tė Facebookut me njė shėndet mendor dhe fizik mė tė dobėt, plus rėnie tė kėnaqėsisė sė jetės.

Njė tjetėr studim gjeti se sa mė shumė njerėzit kalojnė kohė nė mediat sociale nė ditė, aq mė shumė gjasa kanė tė shfaqin shenja ankthi. Kjo mund tė ndodhė sepse platforma si Instagram e bėjnė mė tė kollajtė tė krahasosh veten me tė tjerat, dhe faqet e mbushura me lajme si Facebook dhe Twitter ju ekspozojnė para mėsymjes sė lajmeve qė shpesh janė shqetėsuese.

Ēfarė duhet bėrė?

Shkurtimi i zakoneve tuaja nė mediat sociale nė vetėm njė platformė mund t'jua lehtėsojė ngarkesėn. Dhe marrja e njė pushimi herė pas here e pėrmirėson humorin.

Sipas gjetjeve tė njė studimi qė u botua vitin e kaluar, njerėzit qė i largoheshin Facebookut pėr njė javė kishin njė kėrcim nė kėnaqėsinė e jetės dhe emocionet pozitive, krahasuar me ata qė vazhdonin ta pėrdornin si zakonisht.

Dhe sa mė shumė njė person e kish pėrdorur Facebookun para marrjes sė njė pushimi, aq mė e madhe ishte rritja e lumturisė pasi hiqte dorė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
KOSW4

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė