Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Detaji mė acarues nė karakterin e ēdo shenje horoskopi!

Nėse ka nga kėto gjėra acaruese qė ju kategorikisht nuk i duroni dot, jeni nė kohė pėr tė mos u njohur me kėtė shenjė horoskopi!

Detaji mė acarues nė karakterin e ēdo shenje horoskopi!
Detaji mė acarues nė karakterin e ēdo shenje horoskopi!
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/01/2018 01:49

Sot nė artikullin e horoskopit kemi ndėr mend t'ju tregojmė gjėra qė nė fakt ju i dini, i keni kuptuar me kohėn, por nuk mendoni qė nė fakt ato qė keni vėnė re nuk i ka vetėm personi pranė jush, por edhe shumė tė tjerė qė kanė tė njėjtėn shenjė horoskopi.

Bėhet fjalė pėr detaje shumė acaruese nė karakter, gjėra qė tė bėjnė qė sado t'i duash, nė ato pak minuta mė mirė "t'i vrisnit".

Nėse ka nga kėto gjėra acaruese qė ju kategorikisht nuk i duroni dot, jeni nė kohė pėr tė mos u njohur me kėtė shenjė horoskopi!

Se cilat janė gjėrat acaruese tė gjithsecilit, Perspekti do t'jua tregojė mė poshtė:

Dashi

Dashi ėshtė njė shenjė qė mund tė bėhet ekstremisht dominues. Ata e konsiderojnė veten qendrėn e universit dhe e gjitha bota rrotullohet rreth atyre. Ata duan tė flasin dhe duan tė dėgjohen. Por kjo i bėn qė tė jenė shumė egoistė, deri nė njė pikė qė bėhet vėrtet acaruese.

Demi

Demi nuk e ēan aspak kokėn pėr asgjė! Edhe pse me raste mund tė jetė njė vlerė e shtuar pėr ta dhe pėr qetėsinė e tyre personale, shumicėn e rasteve kthehet nė acaruese pėr tė tjerėt, tė cilėt janė tė pėrpiktė, shqetėsohen dhe duan t'i kenė gjėrat nė vijė qė mė pėrpara. Demat janė moskokėēarės dhe asgjė dhe asnjė nė kėtė botė nuk ua ndryshon dot mendjen dhe kėtė stil jetese.

Binjakėt

E keni parasysh personin qė bėn plane dhe i anulon nė moment tė fundit? Epo, shikoni ditėlindjen sepse me shumė mundėsi ėshtė njė Binjak. Binjakėt nuk e ndajnė dot mendjen plotėsisht pėr diēka dhe janė gjithnjė tė lėkundur. Gjithashtu vėmendja e tyre nuk qėndron nė njė vend pėr shumė kohė, kjo i bėn acarues nė njė lidhje.

Gaforrja

Gaforret janė shenja mė "me hėnė" e zodiakut. Ata e ndryshojnė gjendjen e tyre nė njė fraksion sekonde, aq sa tė tjerėt qė janė pranė nuk dijnė si tė sillen. Ata gjithashtu janė tejet emocionalė dhe nėse ju i prekni nė "thembėr" me shumė mundėsi ata do tė kthehen nė pėrbindėsha, madje menjėherė.

Luani

Shumė krenarė dhe tė vendosur mund tė arrini ta dalloni njė Luan shumė thjesht nė njė dhomė plot me njerėz. Luani ėshtė ai qė ėshtė duke bėrtitur mė shumė, duke marrė gjithė vėmendjen dhe duke ndezur atmosferėn. Edhe pse janė liderė tė lindur, shumė herė ata nuk njohin sensin e masės. Nuk lodhen kurrė sė foluri dhe sė qeni tė tillė, aq sa bėhen shumė herė tė bezdisshėm.

Virgjėresha

Ju keni njė pikė mikroskopike njolle nė bluzėn tuaj dhe gjejeni pak kush do ta identifikojė duke qenė 10 metra larg jush? Njė Virgjėreshė. Kjo shenjė ėshtė mjaft kritikuese jo vetėm te tė tjerėt por edhe te vetja. Kjo i bėn vėrtet acarues te tė tjerėt qė as nuk duan dhe as nuk synojnė tė jenė perfektė.

Peshorja

Peshoret vdesin qė tė dashurojnė. Ato janė gjithnjė nė kėrkim tė dikujt qė t'i dojė dhe t'i mbėshtesė. Duan tė kenė shoqėri me sa mė shumė njerėz dhe pėrpiqen t'i ndihmojnė tė gjithė. E keqja ėshtė se shumė herė kjo natyrė e tyre konceptohet sikur ata janė tė dėshpėruar, ndaj dhe bėhen kaq tė mirė.

Akrepi

Akrepat janė njerėz shumė kalkulatorė. Ata mund tė duken shumė naivė nė sipėrfaqe, por nė fakt janė shumė tė fortė, aspak tė ndjeshėm dhe nuk ua hedh dot. Kjo i bėn qė tė jenė edhe manipuluesit mė tė mėdhenj tė zodiakut.

Shigjetari

Tė lindurit e Dhjetorit kanė buzėqeshjen mė tė madhe nė fytyrat e tyre. Duhet shumė pak pėr t'i bėrė ata tė qeshin e tė jenė tė lumtur, por aq tė mirė sa mund tė jenė, Shigjetarėt dinė tė tė thyejnė zemrėn nė mėnyrėn mė tė keqe nėse duan.

Bricjapi

Bricjapėt janė shumė tė turpshėm. Kjo i bėn ata qė shumė herė tė keqkuptohen te tė tjerėt si dhe me natyrėn e tyre shumė diskrete i bėn njerėzit tė largohen padashur. Kėshtu Bricjapit i krijohet ideja se s'janė mjaftueshėm tė mirė, por kjo nuk ėshtė aspak e vėrtetė.

Ujori

Ujorėt janė shumė ėndėrrimtarė. Ata mund tė jenė nė njė grup me njerėz fizikisht, por me mendje janė diku shumė larg. Kjo mund tė kthehet nė shumė acaruese, sidomos kur je duke i folur pėr diēka tė rėndėsishme dhe ata as qė nuk e kanė mendjen fare.

Peshqit

Peshqit krijojnė njė botė tė tyre, kjo ėshtė njė veēori qė e zotėrojnė mė sė miri. Bėni mirė tė mos i ktheni me kėmbė nė tokė sepse nxehen shumė keq.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
:FJM3

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė