Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Njerėzit qė qajnė shumė kanė kėtė tipar!

Njė qenie njerėzore nuk ėshtė aq e paprekshme, saqė tė mos ndiejė dhimbje dhe gėzim.

Njė qenie njerėzore nuk ėshtė aq e paprekshme, saqė tė mos ndiejė dhimbje dhe gėzim.
Njė qenie njerėzore nuk ėshtė aq e paprekshme, saqė tė mos ndiejė dhimbje dhe gėzim.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/10/2017 15:22

Ka shumė rrethana qė gjendja emocionale e njerėzve mund tė jetė aq e ngarkuar, saqė e vetmja gjė qė dėshirojnė ėshtė tė qajnė. Eskpertėt e shėndetit shprehen se tė qani ėshtė njė nga gjėrat mė tė shėndetshmė pėr tu bėrė, ēka demostron forcė dhe fleksibilitet.

Sipas Shkencetareve njerėzit qė nuk e kanė aspak problem tė qajnė janė kategoria e njerėzve mė tė fortė. Ndoshta kjo tingėllon pak edhe si klishe, por nė fakt ėshtė e vėrtetė.

Njerėzit qė qajnė vazhdimisht kanė kėto tipare:

Janė shumė tė aftė tė kontrollojnė dhe tė pėrballen me stresin;

 Tė qarit ėshtė njė shenjė qė ju nuk jeni aspak tė frikėsuar pėr ndjesitė tuaja.

 Tė qarit tregon se njė person ėshtė mjaftueshėm i fortė, sa tė mos e vras mendjen se ēfarė thonė apo mendojnė njerėzit.

 Tė qarit ju bėn njė njeri dhe mik mė tė mirė.

Kėshtu qė herėn tjetėr qė ju ndjeni se doni tė qani, mos e privoni veten.
Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
(2Q/!

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė