Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si do tė jetė pjesa e dytė e Shkurtit pėr tė gjitha shenjat e horoskopit?

Si do tė mbyllet muaji Shkurt pėr tė gjitha shenjat? E tregojnė letrat Tarot.

Si do tė jetė pjesa e dytė e Shkurtit pėr tė gjitha shenjat e horoskopit?
Si do tė jetė pjesa e dytė e Shkurtit pėr tė gjitha shenjat e horoskopit?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 17/02/2018 13:29

Shkurti ėshtė njė muaj i rėndėsishėm pėr shkak tė eklipsit diellor qė u zhvillua mė 15 Shkurt nė aksin Luan-Ujor. Kėshtu, njė kapitull i rėndėsishėm hapet nė aspektin e komunikimit, arsimit dhe tė negocimit.

Mė datė 11 Venusi ka hyrė te shenja Peshqve dhe do tė sjellė romancė si dhe flert intensiv nė nivel personal.

Letra Tarot e muajit shkurt ėshtė "I Varuri"

Mė 18 tė muajit Mėrkuri dhe Dielli gjithashtu do tė hyjnė tek Peshqit. Po kalojmė nė njė periudhė ku imagjinata lehtėson problemet.

Lėvizjet bėhen mė tė kėndshme dhe negociatat marrin njė tjetėr karakter nė qeveri, mė kaotike mund tė themi.

Disa propozime pėr arsimin, pėr gjėrat e brendshme tė shtetit dhe pėr funksionimin mė tė mire do tė gjejnė pengesa nga njerėzit. Asnjė vendim i Qeverisė ende nuk do tė miratohet apo tė jetė i pėrhershėm.

Neptuni te Peshqit do tė ndihmojė mashtrimet dhe prapaskenat e ēėshtjeve qeveritare. Kjo nuk do t'i bėjė vendimet realiste dhe konstruktive.

Katėrkėndėshi Mars - Neptun mė 17 shkurt, ndihmon pėr tė pėrforcuar kėto ngjarje. Nė fund tė muajit nuk do tė mungojnė tensionet, aksidentet dhe mosmarrėveshjet nė aspektin harmonik Mars - Mėrkur.

Letrat Tarot pėr ēdo shenjė!

Dashi

Letra e muajit: "Tė dashurit"; ju karakterizon kėtė muaj sepse pjesėn mė tė madhe tė muajit do keni mjaft angazhime me flirtime dhe dashuri.

Pėr ju Dash Shkurti vjen nė mėnyrė dinamike. Miq tė rinj dalin nė skenė dhe ndikojnė nė mėnyrėn se si mendoni. Yjet ju ndihmojnė tė bėheni mė krijues dhe vizionar nė kėtė kohė.

Ndihma e Afėrditės do ta bėjė jetėn tuaj erotike mjaft interesante. Marsi nė Shigjetar ju ndihmon pėr tė ndjekur ėndrrėn tuaj dhe pėr tė marrė vendime mė tė shpejta. Por ju duhet tė jeni tė kujdesshėm rreth 17 Shkurtit me katėrkėndėshin Mars - Neptun mos tė mashtroheni mbi atė qė keni arritur. Mėrkuri juaj aleat do t'ju ndihmojė tė bėni disa njohje krijuese.

Nė zonėn erotike do tė keni disa propozime tė reja dhe dritat e suksesit do tė jenė mbi ju. Eklipsi i Diellit nė datė 15 rinovon gjendjen shpirtėrore dhe shpirtin tuaj.

Rreth datės 18 duhet tė jeni tė kujdesshėm pėr aksident dhe mos abuzoni me alkoolin dhe drogėn. Lojėrat e fatit janėn tė favorizuara gjithė muajin mjafton tė keni fuqi ti pėrballoni.

Demi

Letra e muajit: "Armata" u karakterizon kėtė muaj sepse udhėtimet qė do tė bėni qoftė pėr argėtim apo pėr punė nuk do tė jenė tė pakta.

Pėr ju Dema ky muaj ju vė tė bėni autokritika tė mjaftueshme pėr mėnyrėn se si keni arritur deri kėtu.

Gjithashtu, ju bėheni gjyqtarė tė rreptė tė vetes nė ēdo gjė qė ka tė bėjė me marrėdhėnien tuaj dhe tė dashurin.

Dielli tek Ujori ju trondit pak ekuilibrin, por Venusi tek Peshqit do tė rrisė libidon tuaj.

Jupiteri dhe Merkuri pėrforcojnė gjendjen tuaj tė mirė. Njė ekskursion me partnerin ose miqtė tuaj ka shumė tė ngjarė tė ndodhė.

Nga data 15 me eklipsin diellor do tė duhet tė merreni mė shumė me biznesin tuaj. Nuk do tė ketė vonesa nė planet tuaja dhe ka tė ngjarė tė pėrballeni me njė propozim negativ.

Binjakėt

Letra Tarot e Muajit: "Djalli" pėr vet faktin se me shumė zgjuarsi dhe inteligjencė do tė shkėputeni nga disa situata negative.

Pėr Binjakėt muaji shkurt fillon me energji tė mjaftueshme dhe ndoshta me njė udhėtim romantik nė kohėn e lirė me partnerin e tij/saj. Por ngadalė dhe rreth datės 12 tė muajit, Marsi nga Shigjetari redukton energjinė tuaj dhe tensionet ka tė ngjarė qė nuk do tė humbasin.

Eklipsi i diellit nė datė 15-tė do t'ju sjellė afėr arritjes sė njė qėllimi. Nėse keni biznes, do tė shihni qė disa gjėra do tė rregullohen.

Rivalitetet nė hapėsirėn e punės tuaj, prapaskenat dhe zilia as qė kanė pėr t'ju prekur, pėrderisa nuk dilni jashtė programit qė keni hartuar.

Njė zhgėnjim i vogėl mund tė jetė pas datės 18 nga tė dashurit e zemrės.

Me siguri ju duhet tė keni sytė hapur kur nėnshkruani dokumente ose nėse e gjeni veten nė shėrbimet publike. Kujdes nga ftohjet dhe mushkėritė. Lojėrat e fatit janė tė favorizuara nga data 15 e nė vazhdim.

Gaforrja

Letra e Tarot Muajit: "YLLI" ju sjell mjaft mundėsi pėr planet tuaja financiare dhe tė biznesit.

Pėr ju Gaforret fundi i dimrit ju jep shumė mundėsi pėr tė pėrballur vėshtirėsitė nė favorin tuaj. Marsi nga Shigjetari mund t'ju sjellė tensione tė vogla ose probleme shėndetėsore, por mund t'i kapėrceni ato shpejt.

Nė biznesin tuaj do tė shihni disa ndryshime tė kėndshme. Ju do tė jeni mė aktiv dhe do tė thirreni pėr tė marrė njė vendim tė rėndėsishėm pėr tė ardhmen tuaj, afėr datės 18 tė muajit. Mendimi i tė tjerėve do tė jetė aleati juaj pėr tė fituar terren nė transaksionet tuaja. Me kalimin e Afėrditės te Peshqit, ēdo konflikt qė keni me partnerin tuaj do tė pėrfundojė me njė fund tė lumtur.

Kujdes ndaj shėndetit, tensionit ose stomakut dhe aksidenteve brenda dhe jashtė shtėpisė. Lojėrat e fatit janė tė favorizuara nga data 15-tė e muajit nė vazhdim. Kujdesuni pėr tė afėrmit tuaj tė sėmurė nė kėtė kohė.

Luani

Letra Tarot e Muajit: "I varuri" ju jep mundėsinė tė sqaroni tė gjitha ēėshtjet qė kanė ngelur peng nė tė gjitha fushat e jetės.

Fundi i dimrit ju gjen ju Luanė nė njė kėrkim tė vazhdueshėm. Mos merrni kėtė muaj ndonjė rrezik dhe mos merrni vendime pėrfundimtare pėr karrierėn tuaj pa diskutuar me tė tjerėt.

Nė 10 ditėt e para tė muajit ju do tė merrni njė sugjerim tė bukur nga partneri juaj. Eklipsi i diellit nė datė 15 pėrballė zodiakut tuaj, te Ujori, do t'ju ndihmojė tė ndryshoni sjelljen tuaj si nė jetėn erotike ashtu edhe nė jetėn profesionale.

Nga data 18 nuk duhet tė merrni ndonjė rrezik tė veēantė nė vendime serioze. Prania e Marsit te Shigjetari ju jep energji dhe guxim.

Me hapa tė kujdesshėm gjėrat janė padyshim nė favorin tuaj. Merrni makinėn nė kėto ditė, sidomos nė 15 ditėt e tjera tė muajit. Mė mirė tė mos luani bixhoz, sepse "mashtrimi" do tė jetė mjaft i madh. Udhėtimi, rrugėt, sportet janė tė favorizuara edhe pse do tė ketė pak vonesa.

Virgjėresha

Letra Tarot e Muajit: "Dielli" ju jep shumė mundėsi pėr tė qenė aktive nė tė gjitha fushat e jetės suaj.

Fundi i sezonit tė dimrit ėshtė plot eksitim dhe shumė aktivitete. Muaji fillon me shumė vrapim nė tė gjitha frontet por edhe me surpriza tė kėndshme.

Dielli nga Ujori do t'ju japė mė shumė energji dhe besim. Ju do tė kujdeseni pėr shėndetin tuaj dhe mirėqenia juaj fizike do tė ngrihet nė qiell.

Me partnerin tuaj do tė keni njė bisedė konstruktive dhe ēdo gjė qė ėshtė e rėndėsishme pėr fėmijėt dhe punėn do tė trajtohet nė mėnyrė tė pėrshtatshme.

Dielli nė datė 15 do t'ju sjellė lajme tė kėndshme nė punė. Mundėsitė e papritura vijnė nė karrierėn tuaj. Nė javėn e fundit tė muajit duhet tė kini kujdes qė tė mos mashtroheni nga dikush nė punėn tuaj ose tė shmangni prapaskenat.

Shėndeti juaj ėshtė mirė. Ruani formėn tuaj tė mirė. Ata qė vuajnė nga sėmundjet kronike do tė gjejnė njė kurė mė tė mirė pėr trajtimin e gjendjes. Lojėrat e fatit favorizohen deri nė 15 tė muajit.

Peshorja

Letra Tarot e Muajit: "Fuqia" ju jep shtysė pėr tė arritur shumė gjėra dhe mundėsi unike pėr tė realizuar qėllimet tuaja.

Pėr ju Peshore dimri mbyllet me mjaft kreativitet. Sidomos nėse doni tė hyni nė aktivitete bamirėsie atėherė do tė gjeni dyert e hapura pėr tė zhbllokuar dhe shprehur mbėshtetjen tuaj pėr njerėzit qė kanė nevojė pėr ju.

Dielli nga Ujori po edhe Merkuri nga e njėjta shenjė do t'ju bekojnė kėtė muaj. Marrėdhėniet tuaja me tė dashurit do tė jenė nė kulmin e tyre.

Eklipsi i diellit nė datėn 15-tė do tė sjellė ndryshime tė kėndshme pėr jetėn tuaj erotike. Peshorja e lirė mund tė magjepset nga njė person dhe tė pėrjetojė momente unike. Mos mbyllni dyert pėr tė njohurit e rinj qė mund tė evoluojnė nė marrėdhėnie tė jetės.

Pėrmirėsim i madh i shėndetit. Lojėrat e fatit favorizohen nga tė gjithė Peshoret e 10 ditėshit tė 3-tė.

Akrepi

Letra Tarot e Muajit: "Hėna"

Pėr ju Akrepa muaji i fundit i dimrit vjen revolucionar. Disa ankthe dhe shqetėsime do t'ju bėjnė mjaft nervozė dhe tė drejtpėrdrjetė.

Marsi nga Shigjetari do t'ju japė fuqi nė financa ndėrsa dielli nga Ujori sjell probleme shėndetėsore. Pas datės 10 gjėrat fillojnė dhe stabilizohen disi.

Eklipsi i diellit nė datė 15 do tė reduktojė energjinė tuaj. Njerėzit nga mjedisi i familjes suaj do t'ju mbėshtesin.

Afėrdita nga Peshqit ju jep finesė ndėrsa Merkuri sjell disa mospėrputhje nė pjesėn profesionale. Ndonjėherė i qari ėshtė i mirė pėr t'ju ēliruar. Kujdes pėr aksidente si dhe pėr problemet e shėndetit qė mund tė dalin sėrish nė sipėrfaqe kėto kohė. Lojėrat e fatit nuk janė tė favorizuara. Ata qė kanė tė afėrm tė sėmurė ėshtė mirė pėr t'i mbajtur ata sa mė afėr.

Shigjetari

Letra Tarot e Muajit: "Vendimi" ju fton tė reagoni ndaj vėshtirėsive qė do tė shfaqen kėtė muaj.

Pėr ju Shigjetar muaji Shkurt ėshtė njė muaj mjaft i vėshtirė. Marsi nga shenja juaj ju bėn njė kritikė tė fortė ndaj tė tjerėve. Rreth datės 12 keni pėr tė ruajtur energjinė tuaj, sepse aksidente tė vogla ose njė i ftohtė mund t'ju mbėrthejnė nė shtėpi.

Bukuria juaj do tė jetė mjaft e kufizuar me Afėrditėn nė Peshqit, pasi do tė ndieni se asgjė nuk ju shpreh nėpėrmjet marrėdhėnieve tuaja.

Eklipsi i diellit nė datėn 15 do t'ju ndihmojė tė kuptoni njė qėllim. Kursi Mėrkuri tek Ujori ju ndihmon tė kontaktoni me fytyra tė reja.

Perspektiva tė reja nė punėn tuaj do tė sjellin zhvillime tė mira. Individėt nga jashtė ose nga provinca do tė vijnė nė kontakt tė drejtpėrdrejtė me ju gjatė kėsaj kohe.

Me logjikė dhe me menēuri, ne mund tė zbusim kostot negative.

Bastet dhe lojrat fatit nuk favorizohen. Mos u shqetėsoni pėr ftohjet dhe mos abuzoni me pije dhe substanca.

Bricjapi

Letra Tarot e Muajit: "1 Prilli" ju sjell njė vetėkritikė tė thellė pėr manipulimet e gabuara qė mund tė keni pasur nė vitet e mėparshme.

Pėr ju Bricjap muaji Shkurt po vjen me ankth, pasi prania e Marsit nė Shigjetar ju sjell ballė pėrballė me infeksione tė buta, por qė ju duhet tė tregoni kujdes.

Prej datės 10 tė muajit nė vijim me praninė e Afėrditės, do tė ketė shumė lėvizshmėri me tė dashurit tuaj. Me eklipsin diellor mbi Ujorin nė datė 15 tė muajit, do tė jeni shumė tė zėnė me financat tuaja. Ju duhet tė kujdeseni pėr shpenzimet tuaja.

Saturni tani ka hyrė nė shenjėn tuaj tė zodiakut dhe do tė vendosė njė numėr kufizimesh pėr ju. Ėshtė e kėshillueshme tė mos hapni kredi, sepse nuk do tė jeni nė gjendje t'i pėrgjigjeni.

Vėmendje e veēantė do t'i kushtohet shėndetit tuaj, sidomos ata me sėmundje kronike.

Bastet e lojėrat e fatit nuk favorizohen. Mos pėrdorni pije dhe substanca kėto ditė.

Ujori

Letra Tarot e Muajit: "Bota" ju sjell energji, sukses, flirtim dhe mundėsi pėr tė takuar njerėz tė rinj nė tė ardhmen me benefite mbi karrierėn tuaj.

Muaji i fundit i dimrit ėshtė muaji i ditėlindjes suaj. Jeni shumė ju ujorė qė do tė jeni nė qendėr tė vėmendjes dhe nė fokus pa shumė pėrpjekje.

Dy eklipset qė ndodhin nė shenjėn tuaj tė zodiakut mė 31 Janar dhe 15 Shkurt ju bėjnė mė kreativė dhe energjikė. Sigurisht, pasiguria nuk mungon, por shqetėsimet tuaja do t'ju bėjnė tė gjeni zgjidhje qė nė tė ardhmen do tė jenė mjaft konstruktive pėr ju.

Ju do tė ndryshoni stilin e jetės tuaj, marrėdhėniet dhe ndoshta shtėpinė tuaj. Do tė jeni mė aktivė nė gjėrat qė ju pėlqejnė dhe do tė zini miqėsi tė reja.

Jini tė kujdesshėm pėr viruset. Nėse keni fatura tė papaguara, ėshtė mirė ti merrni nė kontroll.

Lojėrat e fatit favorizohen gjatė gjithė muajit nėse dėshironi tė blini njė pronė ose njė makinė do tė jetė mirė ta bėni.

Peshqit

Letra Tarot e Muajit: "Priftėresha" ju jep njohuritė e saj pėr tė vepruar me kujdes dhe logjikė.

Pėr ju Peshq, muaji vjen me stres dhe presion tė mjaftueshėm pėrsa i pėrket punės suaj.

Duhet t'i kushtoni vėmendje tė veēantė shėndetit tuaj, sepse dy eklipset e hėnės nė fund tė muajit tė kaluar dhe i Diellit mė 15 shkurt do t'ju sjellin lodhje ekstreme. Nėse e neglizhoni organizmin tuaj do tė shihni se shenjat e lodhjes do tė jenė mė tė dukshme.

Qė nga 10 Shkurti, Venusi kalon nė zodiakun tuaj dhe ju sjell mė afėr njė dashurie tė re. Edhe pse do tė jetė e shkurtėr, do tė tronditeni dhe do tė jetoni momente romantike.

Mėrkuri nė datėn 19 shkon nė shenjėn tuaj duke ju bėrė shumė fleksibėl dhe tė komunikueshėm. Loja e dashurisė ėshtė nė duart tuaja.

Lojėrat e fatit favorizohen pas datės 15 tė muajit. Jini tė vetėdijshėm pėr ēėshtjet shėndetėsore gjatė muajit dhe veēanėrisht 15 ditėt e para tė shenjės suaj.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
:'VUC

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.