Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kjo ėshtė pyetja qė ju ndihmon ti njihni njerėzit mė mirė.

Dėshironi tė njihni mė mirė njė njeri? Perspekti ju tregon pyetjen e duhur qė duhet ti bėni atij personi.

Njė njeri mund tė njihet edhe nga njė pėrgjigje e vetme e njė pyetje shumė tė thjeshtė.
Njė njeri mund tė njihet edhe nga njė pėrgjigje e vetme e njė pyetje shumė tė thjeshtė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/09/2017 14:22

Po ėshtė e vėrtetė njė njeri mund tė njihet edhe nga njė pėrgjigje e vetme e njė pyetje shumė tė thjeshtė.

Si mund ta kuptoni nėse njė person qė sapo keni njohur ėshtė njė pėrshtatje e mirė apo jo? Pyeteni atė se ēfarė mendon pėr dikė tjetėr.

Sipas hulumtimit tė vitit 2010 nga Wake Forest University sa pozitivisht njė person i sheh njerėzit e tjerė ka qenė i lidhur me atė se sa i lumtur, i sjellshėm dhe emocionalisht i qėndrueshėm ėshtė ai person.

Pėr shkak se njerėzit tentojnė tė shohin mė shumė nga cilėsitė e tyre tek tė tjerėt, nėse personi pėrgjigjet negativisht, dėgjoji se cilat ankesa tė tyre do tė nxjerrin gjurmė pėr personalitetin e tyre.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*]AlQ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė