Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pema qė zgjidhni tregon si jeni nė njė marrėdhėnie

Zgjidhni njė pemė dhe zbuloni tė fshehtat qė keni kur jeni nė njė marrėdhėnie

Pema qė zgjidhni tregon si jeni nė njė marrėdhėnie
Pema qė zgjidhni tregon si jeni nė njė marrėdhėnie
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/01/2018 15:11

Dashuria nuk ėshtė e njėtrajtshme dhe gjithēka varet nga dy personat nė marrėdhėnie. Disa pėlqejnė romancat tipike ku nuk shihet asnjė problem nė shprehjen e ndjenjave, ndėrkohė qė disa tė tjerė janė mė tė rezervuar pėr ndjenjat e tyre. Pavarėsisht kėsaj, ēdo dashuri ėshtė e mirė pėr shėndetin tonė mendor, nė ccfarėdo forme qė ajo mund tė jetė. Tė ndėrtosh njė marrėdhėnie tė lumtur kėrkon njė punė tė madhe qė jo gjithmonė tė lumturon nė fund.

Nė cdo histori ne pėrfshihemi me gjithė qenien tonė, shpesh duke lėnė jashtė personalitetin tonė. Ndėrkohė qė sot, ne duam tė tė prezantojmė me njė test psikologjik, ku thjesht duhet tė zgjedhėsh njė nga katėr pemėt e dashurisė qė tė pėlqen mė shumė dhe ne do tė tregojmė mbi karakteristikat e personit mė tė pėrshtatshėm pėr ty.

Pema e parė

Kjo pemė zgjidhet nga personat e fortė, me kurajo, romantikė dhe me njė zemėr tė madhe. Je i sigurtė nė vete, i fortė, racional. Edhe pse ke pak vėshtirėsi nė pėrshtatjen me mjediset e reja, sėrish ia del pas pak kohėsh. Nė raportet me seksin e kundėrt, ti sillesh me shumė ndershmėri, pasi beson se sinqeriteti dhe ndershmėria mund ta forcojnė marrėdhėnien tuaj. Nė familje je njė person kreativ dhe shumė mbėshtetės ndaj anėtarėve tė tjerė. Nuk lejon asnjėherė qė problemet jashtė shtėpisė tė ndikojnė nė familjen tėnde.

Pema e dytė

Ti nuk i merr shumė parasysh opinionet e tė tjerėve, pasi beson shumė tek vetja jote. Me shumė mundėsi, ke njė qėllim nė madhe nė mendje dhe pas tij kapesh me thonj, derisa ta arrish. Nė raportet me seksin e kundėrt, je duke krijuar njė plan pėr tė zhvilluar njė marrėdhėnie, e cila do mund tė forcohet me kalimin e kohės. Je person i qėndrueshėm dhe me arsye, edhe pse shpesh herė i ke edhe ti disa shpėrthime emocionesh.

Pema e tretė

Je shumė xhentil, i apasionuar pas romantizmit dhe estetikės. Pėrqendrohesh shumė tek vetja dhe i dėgjon fjalėt e tė tjerėve. Je xhentil, pėrpiqesh tė shmangėsh argumentat e tė arrish nė kompromise. Nė njė marrėdhėnie po kėrkon njė gjysmė mė tė fortė qė tė jetė mbrojtja jote dhe njė mur i fortė ku ti tė mbėshtetesh. Je plot dashuri dhe energji pozitive brenda vetes, ndaj dhe nė marrėdhėnie i kaloni mė mirė periudhat e zymta.

Pema e katėrt

Je njė person qė synon plotėsimin, rregullin, korrektėsinė. Ke njė sėrė rregullash strikte qė i ndjek nė jetė. Nuk tė pėlqejnė konfliktet, por mund t'i japėsh njė ndihmė nė konflikte personave qė kanė nevojė. Ti ndėrmerr nisjen e marrėdhėnieve me perosna qė kėrkojnė tė ndėrtojnė diēka serioze dhe afatgjatė. Kėrkon tė jesh ti lideri nė njė lidhje dhe kur e arrin, shndėrrohesh nė njė partner shembullor.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
B. 21

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė