Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

25 kėshilla pėr njė jetė tė shėndetshme dhe tė lumtur.

Tė gjithė duam tė kemi njė jetė tė qetė, tė shėndetshme si dhe tė mbushur me harmoni e dashuri.

Tė gjithė duam tė kemi njė jetė tė qetė, tė shėndetshme si dhe tė mbushur me harmoni e dashuri.
Tė gjithė duam tė kemi njė jetė tė qetė, tė shėndetshme si dhe tė mbushur me harmoni e dashuri.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/09/2017 18:06

Perspekti sjell pėr ju kėshillat mė tė mira nga psikologė tė njohur botėrorė sesi tė bėni njė jetė qė tė tjerėt do ta kenė zili.

1. Ushtrohuni pėr 30 minuta ēdo ditė.

2. Pini 8 gota me ujė ēdo ditė.

3. Hani mėngjes si mbret, drekė si princ dhe darkė si lypės.

4. Hani mė shumė ushqime qė rriten nė pemė dhe bimė dhe hani mė pak ushqime tė pėrpunuara.

5. Jetoni me Energji, Entuziazėm dhe me Dhembshuri.

6. Gjeni kohė pėr reflektim.

7. Luani mė shumė lojėra, praktikoni yoga, shmangni kripėn, dhe mos pini pije tė gazuara.

8. Lexoni mė shumė libra.

9. Uluni nė heshtje pėr tė paktėn 10 minuta nė ditė.

10. Flini tė paktėn 8 orė ēdo natė.

11. Bėni 10 deri nė 30 minuta ecje ēdo ditė, dhe ndėrkohė qė ecni buzėqeshni.

12. Mos e krahasoni jetėn tuaj me jetėn e tė tjerėve. Ju nuk e keni idenė se ēfarė fati do tė keni.

13. Koha shėron gjithēka.

14. Mos i merrni gjėrat shumė seriozisht. Gjithēka ndodh pėr njė arsye.

15. Mos e humbisni energjinė tuaj tė ēmuar duke u marrė me thashetheme.

16. Zilia ėshtė humbje kohe. Ju keni gjithēka qė pėr tė cilėn keni nevojė.

17. Jeta ėshtė shumė e shkurtėr pėr tu harxhuar duke urryer tė tjerėt. Mos urreni asnjė.

18. Bėni paqe me tė shkuarėn qė ajo tė mos ndikojė nė tė tashmen.

19. Askush nuk ėshtė pėrgjegjės pėr lumturinė tuaj pėrveē jush.

20. Ēfarėdo situate tė jeni duke kaluar, e mirė ose e keqe qoftė ajo, do tė kalojė.

21. Mbani mend qė ju jeni shumė i bekuar pėr tė qenė i stresuar.

22. Telefonojini sa mė shpesh personave qė doni.

23. Ēdo ditė sjell diēka tė re nė jetėn tuaj.

24. Nuk ka aspak rėndėsi se ēfarė tė tjerėt mendojnė pėr ju.

25. Jeta nuk ėshtė e drejtė, por pėrsėri ėshtė e mirė. Shijojeni jetėn.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
A/_35

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.