Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė zbulon Zodiaku pėr mendimet tuaja?

Shenja juaj e Zodiakut thotė shumė pėr personalitetin, sjelljen dhe mendimet tuaja tė pėrgjithshme pėr jetėn.

Shenja juaj e Zodiakut thotė shumė pėr personalitetin, sjelljen dhe mendimet tuaja tė pėrgjithshme pėr jetėn.
Shenja juaj e Zodiakut thotė shumė pėr personalitetin, sjelljen dhe mendimet tuaja tė pėrgjithshme pėr jetėn.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/01/2017 23:47

Mendimet e ēdo shenje astrologjike variojnė, sepse tė 12 shenjat posedojnė karkteristika tė ndryshme. Nėse dėshironi tė dini mė shumė pėr mendimet e shenjave tė horoskopit lexoni mė poshtė.

Dashi

Dashi nuk e ka problem qė ti flasė botės pėr veten; ata janė kokėfortė, kane njė qėndrim energjik, dhe asgjė nuk do ti ngadalėsojė ata pėr tė arritur qėllimet e tyre. Ata hidhen pėrpara se tė zvarriten, dhe kanė shumė vetėvlerėsim pavarėsisht se ēfarė thonė njerėzit pėr ta. Njerėzit qė nuk i njohin ata, mund tė mendojnė se ata mburren, janė kėrkues, dhe arrogantė, por ata kanė zemėr tė madhe, dhe do tė mbrojnė dhe gėzojnė njerėzit qė duan me gjithēka qė ata kanė.

Demi

Demėt mund tė duket kokėfortė dhe tė patundur, por ata thjesht duan ti bėjnė gjėrat sipas mėnyrės sė tyre, dhe nuk e shohin tė nevojshme tė spekulojnė sesi tė bėjnė diēka qė ata e dijnė. Ata kanė etikė tė fortė, dhe pėlqejnė tė llastohen nė gjėrat mė tė mira nė jetė pasi kanė punuar shumė fort. Ndershmėria dhe besimi kanė shumė rėndėsi pėr ata, kėshtu qė nėse ata ju hapin zemrėn, mos i zhgėnjeni ata. Ata nuk do tė hapen shumė lehtė, prandaj konsiderojeni veten tė veēantė nėse arrini tė shikoni pjesė tė tyre qė zakonisht i mbajnė tė fshehta.

Binjakėt

Binjakėt kanė njė personalitet grricės, duke e bėrė tė vėshtirė qė njerėzit ti kuptojnė ata. Nė njerėn anė, ata pėlqejnė tė dalin, tė takojnė miq tė rinj dhe tė bisedojnė me miqtė e vjetėr, dhe tė jetojnė jetėn nė mėnyrė tė plotė. Ata kanė njė personalitet karizmatik, tė ngrohtė dhe tė hapur qė i bėn njerėzit tė tėrhiqen lehtėsisht prej Binjakėve, por ata kanė gjithashtu njė anė tė ashpėr tė pavarur qė i bėn ata tė fshihen prej tė tjerėve kur bėjnė gjėrat e tyre. Binjakėt besojnė se kėnaqėsia dhe argėtimi vijnė mbi gjithēka, prandaj nuk e marrin jetėn shumė lehtėsisht.

Gaforrja

Gaforret janė shumė mė tė vėshtira se Binjakėt pėr tu dekoduar. Ata kanė njė shpirt tė gjallė poshtė guackės sė tyre tė fortė, por ndonjėherė, ata mund tė tregohen mė seriozė se njė infarkt nė zemėr. Njė minutė, ato duken sikur pėrfundimisht janė ngrohur me ju, dhe minutėn tjetėr, ata do tė fillojnė tė fshihen dhe do tė kenė frikė tė ndihen shumė tė prekshėm. Gaforret janė shumė sensitive dhe kanė shumė nevoja, por ata thjesht duan tė duhen dhe tė ndihen tė dashuruara. Ato e rrethojnė veten me njerėz tė ēiltėr, dhe shmangin ata njerėz qė pėrpiqen shumė ose duken manipulues. Gaforret mund tė dallojnė lehtėsisht njerėzit fallco, dhe kanė intuidė shumė tė fortė.

Luani

Luani nuk mund tė pėrmbahet dhe frenohet; ata pėlqejnė tė jenė nė qendėr tė vėmendjes, duan qė tė vihen re, dhe kėtė gjė e tregojnė tek tė tjerėt. Luani mund tė duket pak kryelartė dhe i padurueshėm, por personat nėn kėtė shenjė janė mė shumė njerezit mė tė dashur qė do tė takoni ndonjėherė. Ata janė jeta e festės, dhe mund tė bėjnė edhe njerėzit mė seriozė qė tė qeshin. Luani pėlqen tė jetė i rrethuar me njerėz, por delli i tyre i pavarur bėn qė ata ta kenė tė vėshtirė tė lidhen dhe afrohen me njerėzit. Ata kanė njė sens tė fortė se kush janė, nuk kanė frikė tė lėnė anėn e tyre tė vėrtetė tė shkėlqejė qė bota ta shohė.

Virgjėresha

Virgjėresha ka mendime analitike, ėndėrrimtare dhe logjike; nėse dėshironi tė zgjidhni njė problem, ju duhet tė thėrrisni njė Virgjėreshė dhe gjithēka do tė zgjidhet nė mėnyrė perfekte. Virgjėreshat e shohin botėn nga njė kėndvėshtrim praktik, dhe nuk i lėnė emocionet tė errėsojnė gjykimin e tyre. Ato mund tė duken pak tė ngurta, por kanė metodat e tyre tė ēmendura. Ato e shijojnė qė tė bėjnė biseda inteligjente, dhe nuk i lėnė tė tjerėt asnjė sekondė rehat gjatė ditės nėse kanė lidhje shpirtėrore me atė person.

Peshorja

Peshoret pėlqejnė balancėn, dhe pėrpiqen tė krijojnė vetė gjithēka qė ata bėjnė. Ata qėndrojnė larg dramave tė parėndėsishme dhe nė vend tė kėsaj punojnė pėr tė krijuar lumturinė e tyre, duke lėnė pėrshtypje nė botė. Ata nuk pėlqejnė qė ta lėnė botėn ti ēojė ata nė rrjedha tė padėshiruara. Nėse Peshorja ndihet e pabalancuar nė jetė, gjithēka tjetėr do tė hiqet nga lista e tyre e dėshirave derisa ata tė kuptojnė qė e kanė situatėn nė dorė. Peshoret kanė njė natyrė tė qetė, tė mbledhur dhe tė butė qė i bėn ata shumė tė afėrt me personat e tyre shumė tė dashur.

Akrepi

Akrepet kanė njė ajėr misterioz rreth tyre; edhe pas disa bisedash me ta ju do ta keni shumė tė vėshtirė ti kuptoni. Ata gjithashtu mund tė joshin kėdo qė kap syri i tyre, sepse ata kanė shumė sensualitet. Gjithsesi, prekni anėn e tyre tė keqe, dhe ata mund tė kthehen nga njerėz tė pafajshėm dhe tė turpshėm nė hakmarrės dhe tė ligė nė vetėm njė sekondė. Akrepėt kanė nevojė pėr siguri, qė tė dijnė qė ju i doni vėrtet dhe kujdeseni pėr ta, dhe gjithashtu shijojnė gjestet e mira.

Shigjetari

Shigjetarėt e duan aventurėn dhe lėvizjet e vazhdueshme; ata nuk mund tė qėndrojnė ulur nė njė vend pėr njė kohė tė gjatė pa u mėrzitur. Ata ndonjėherė flasin shumė, por ata nuk e konsiderojnė kėtė njė problem; ata kanė nevojė qė rreth vetes tė kenė njerėz qė pėlqejnė jetėn e shpejtė. Shigjetarėt besojnė se jeta duhet jetuar e plotė, dhe shpesh nuk mendojnė pėrpara se tė veprojnė. Ata mund tė fluturojnė me mendime dhe duan ti bėjnė kėto mendime realitet, dhe nuk mendojnė 2 herė pėr mėnyrėn qė zgjedhin pėr tė jetuar jetėn.

Bricjapi

Bricjapi ka njė etikė tė fortė pune, dhe ndonjėherė ata pėrqėndrohen aq shumė nė punė sa harrojnė ēdo gjė tjetėr. Ata besojnė pėrzemėrsisht se mund tė fitojnė sipas mėnyrės sė tyre nė jetė, prandaj ata japin gjakun, djersėn dhe lotėt pėr punėn e tyre. Ju mund tė keni kureshtje pėr tryezėn e tyre tė punės ndonjėherė, por nėse u afroheni duhet tė jeni nė gjendje tė menaxhoni tė gjithė dushin me dashuri dhe pėrkujdesje qė ata ju japin pėr tju kujtuar sesa i rėndėsishėm jeni pėr ta.

Ujori

Ujori ndonjėherė duket i mbyllur ndaj emocioneve, por ata thjesht duan pak kohė qė tė hapen. Ata pėlqejnė tė udhėtojnė, tė mėsojnė pėr kulturat e reja, dhe tė takojnė njerėz me prejardhje tė ndryshme. Ujori kėrkon bisedat inteligjente dhe njerėzit me njė mendje tė hapur, por shijojnė gjithashtu kohėn qė kalojnė vetėm. Ujorėt janė njerėzit mė interesantė qė mund tė takoni nė jetėn tuaj, nėse qėndroni pranė tyre dhe i bindni ata tė tregojnė personin real brenda tyre.

Peshqit

Imagjinata e Peshqve do tju intrigojė pėr ditė tė tėra, sepse nė venat e tyre rrjedhin shumė botė tė ndryshme dhe jetojnė nė njė univers krejt tjetėr nga pjesa tjetėr e botės. Ata kanė njė natyrė tė thellė sensitive dhe natyrė pėrkujdesėse, dhe do tė qėndrojnė fort pėr tė mbrojtur njerėzit e tyre tė dashur pa bėrė asnjė pyetje.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
;YZ)2

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė