Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Karrierat mė tė mira pėr shenjėn tuaj tė zodiakut.

Njė sondazh nga CareerBuilder.com nė 9.000 tė punėsuar ka dalė nė pėrfundimin se ata tė shenjės sė Akrepit, Luanit, Demit dhe Gaforres kanė mė shumė gjasa pėr tė fituar mė shumė se 100.000 $ nė vit.

Karrierat mė tė mira pėr shenjėn tuaj tė zodiakut.
Karrierat mė tė mira pėr shenjėn tuaj tė zodiakut.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/08/2017 15:55

Nga ana tjetėr Bricjapi dhe Ujori, kanė mė shumė gjasa pėr tė fituar deri nė 35.000 $ nė vit. Ne nuk do tė jemi tė gjithė tė pasur, por mund tė gjejmė kėnaqėsi nė punėt tona, veēanėrisht nėqoftėse ne kėrkojmė nga ato qė janė nė pėrputhje me shenjat tona tė zodiakut.

Shenjat e zjarrit

(Dashi, Luani dhe Shigjetari): Tė gjitha shenjat e zjarrit janė udhėheqės natyrorė. Ata janė njerėz me energji tė lartė, shumė kreativė dhe tė pavarur. Si flakė ata frymėzohen shpejt dhe mund tė motivojnė tė tjerėt.

Shenjat e tokės

(Demi, Virgjėresha dhe Bricjapi): Tė gjitha shenjat e tokės janė praktike dhe tė bazuara. Ata pėlqejnė tė kenė njė plan dhe tė hedhin hapa pėr tė arritur sukses. Ata e bėjnė mė tė mirėn e tyre nė botėn e korporatave, ku struktura ėshtė e nevojshme.

Shenjat e ajrit

(Binjakėt, Peshorja dhe Ujori): Shenjat e ajrit janė mendimtarėt e zodiakut. Mos prisni nga ata tė bejnė duart e tyre pis ata preferojnė tė punojne nė njė kompjuter ose tė ndajnė ide me tė tjerėt.

Shenjat e ujit

(Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit): Shenjat e ujit janė tė prekshėm, njerėzit mė tė ndjeshėm tė zodiakut. Uji ėshtė i lidhur me emocionet tona dhe shumė shquhen nė kėshillim. Ata janė shumė empatik dhe ēdo shenjė ka energjinė e vet unike.

Kėrkoni njė analizė mė tė thellė rreth asaj qė kozmosi mban pėr karrieren tuaj? Shihni karrierat mė tė mira dhe mė tė kėqija pėr ēdo shenjė mė poshtė:

Dashi (21 Mars 19 Prill)

Tiparet kryesore:

Entuziazmi, kreativiteti, ngrohtėsia. Si udhėheqės, ju keni ide tė madha, por nuk ju pėlqen tė merreni me detaje tė vogla.

Karrierat mė tė mira:

Interpretues, shitės, film / TV, agjent burse, ushtarak, persona tė shpėtimit.

Karriera qė duhet shmangur:

Ēdo lloj pune qė kėrkon hollėsira si puna nė zyrė.

Demi (20 Prill 20 Maj)

Tiparet kryesore:

Tė vendosur, besnik, kokėfortė. Kėnaqeni me arritjen e detyrave si tė mėdha edhe tė vogla.

Karrierat mė tė mira:

Inxhinier, programues kompjuteri, teknik, asistentė administrativė.

Karriera qė duhet shmangur:

Ēdo punė qė pėrfshin rreziqe tė madha financiara.

Binjakėt (21 Maj 20 Qershor)

Tiparet kryesore:

Tė shkathėt, tė zgjuar, tė adaptueshėm, tė pavendosur. Ju i kryeni detyrat mirė dhe mėrziteni lehtė kėshtu qė e keni tė vėshtirė pėr tu pėrqėndruar nė tė njėjtin projekt pėr periudha tė gjata kohore.

Karrierat mė tė mira:

Media, reklamat, marketing, gazetar / shkrimtar, shofer.

Karrierat qė duhen shmangur:

Punė tė rėnda ose serioze qė kėrkojnė shumė detaje.

Gaforrja (21 Qershor 22 Korrik)

Tiparet kryesore:

I kujdesshėm, intuitive, kreative, kėmbėngulės, me humor. Ju pėlqen tė mbėshtesni dhe tė edukoni popullin, por gjithashtu mund tė ndiheni tė rėnduar nga kjo pėrgjegjėsi.

Karrierat mė tė mira:

Pasuri tė paluajtshme, dizajn tė brendshėm, psikolog, mėsues, terapiste (nė punė, tė folurit, etj).

Karriera qė duhet shmangur:

Izolimi nė punė qė pėrfshin mbikėqyrjen e vazhdueshme dhe nuk ka kreativitet.

Luani (23 Korrik 22 Gusht)

Tiparet kryesore:

I sigurtė, ambicioz, krijues, bujar dhe autoritar. Ju shkėlqeni nė atė karrierė qė ju tregon personalitetit tuaj dinamik. Plus ju duhet tė jetė nė krye tė gjithēkaje.

Karrierat mė tė mira:

Sipėrmarrės, argėtim, politikė, marrėdhėniet me publikun.

Karriera qė duhet shmangur:

Njė punė ku ju nuk jeni nė qendėr tė vėmendjes.

Virgjėresha (23 Gusht 22 Shtator)

Tiparet kryesore:

I pėrqėndruar nė detaje, analitikė, punoni fort, por bezdiseni lehtė. Ju pėlqen tė anashkaloni gjėrat nga lista e punėve tuaja.

Karrierat mė tė mira:

Redaktor, llogaritar, inxhinieri, grafik dizajn, luleshitės.

Karriera qė duhet shmangur:

Punė qė kanė tė bėjnė me njė shumėllojshmėri njerėzish, tė cilėt nuk mund tė jenė aq tė rafinuar dhe perfeksionist si ju.

Peshorja (23 Shtator 22 Tetor)

Tiparet kryesore:

Diplomatikė, artistikė, inteligjentė por tė pavendosur. Ju punoni mė mirė nėn presion, si dhe me njerėz tė tjerė.

Karrierat mė tė mira:

Arkitekt, projektuesi, avokat, kėshilltar, prapa skenave nė arte.

Karriera qė duhet shmangur:

Punė konvencionale qė nuk kanė krijimtarinė dhe pavarėsinė e mendjes.

Akrepi (23 Tetor 21 Nėntor)

Tiparet kryesore:

Dinamik, krijues, i shkathėt, kokėfortė. Duke qenė se jeni shumė i sinqertė ju mund tė punoni vetem nė njė karrierė tė cilėn e keni vėrtet pasion.

Karrierat mė tė mira:

Psikolog, projektues, ligje, organizatat humanitare ose fondacionet bamirėse.

Karriera qė duhet shmangur:

Ēdo gjė qė ju e perceptoni si tė cekėt ose materialiste.

Shigjetari (22 Nėntor 21 Dhjetor)

Tiparet kryesore:

Filozofi, optimist, i drejtpėrdrejtė. Ju pėlqejnė lėvizjet e lira, liritė, tė shprehni veten dhe tė bėni mė tė mirėn nė punėn tuaj.

Karrierat mė tė mira:

Sipėrmarrės, pilot ajror, industria sportive, polic, mjek i fluturimit.

Karriera qė duhet shmangur:

Punė nė zyrė me kohė tė plotė.

Bricjapi (22 Dhjetor 19 Janar)

Tiparet kryesore:

Ambicioz, i shkathėt, i durueshėm dhe autoritar. I nxitur dhe konkurrues, ēdo projekt qė ju merrni pėrsipėr, ju do tė bėni gjithēka qė duhet pėr tė arritur projektin mė tė mirė.

Karrierat mė tė mira:

Finance, zhvillim tė biznesit / menaxhimit, mjek, trajner.

Karriera qė duhet shmangur:

Njė punė financiarisht e rrezikshme ose njė karrierė ku nuk ka vend pėr avancim.

Ujori (20 Janar 18 Shkurt)

Tiparet kryesore:

Analitikė, tė zgjuar, krijues, dhe kokėfortė. I shoqėrueshėm dhe vetėudhėheqės, ju shkoni mirė me shumicėn e njerėzve, prandaj dhe ju nuk e keni problem pėr tė shprehur njė mendim divergjent.

Karrierat mė tė mira:

Krijues programesh, veteriner, shkencėtar, inxhinier, mjek alternativ.

Karriera qė duhet shmangur:

Ndonjė punė konvencionale qė dekurajon mendimin e pavarur.

Peshqit (19 Shkurt 20 Mars)

Tiparet kryesore:

I dhembshur, intuitivė, fleksibėl dhe tepėr tė ndjeshėm. Ju punoni mė mire nė njė situate ku mund tė realizoni imagjinatėn tuaj.

Karrierat mė tė mira:

Artist, projektues, psikolog, argėtues, fondacionet bamirėse, shėtitės qeni.

Karriera qė duhet shmangur:

Ēdo punė qė ka njė plan fizik ose psikologjik, rraskapitės, ose ka tė bėjė me realitetin e ashpėr tė jetės.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj




Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
NKfgE

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.