Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Thėnie nga Steve Jobs qė do t'ju motivojnė tė ndryshoni botėn

Steve Jobs ėshtė njė nga sipėrmarrėsit mė tė rėndėsishėm nė fushėn e teknologjisė, e sigurisht njė menaxher shumė i zoti.

Thėnie nga Steve Jobs qė do t'ju motivojnė tė ndryshoni botėn
Thėnie nga Steve Jobs qė do t'ju motivojnė tė ndryshoni botėn
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/12/2017 14:41

Perspekti sjell pėr ju thėniet mė motivuese tė Steve Jobs qė do tė na ndihmojnė tė bėhemi njerėz mė tė mirė dhe mė tė fortė.

"Puna ime nuk ėshtė tė tregohem i mirė me punonjėsit. Puna ime ėshtė t'i bėj ata mė tė mirė."

"Ju duhet tė besoni nė diēka: nė fat, nė jetėn tuaj, nė karma, nuk ka rėndėsi sepse besimi mbi to, do t'iu tregojė rrugėn dhe do t'iu japė konfidencėn pėr tė ndjekur zemrėn tuaj."

"Njerėzit mendojnė se fokusi ka tė bėjnė mė tė thėnit "Po" tė gjėrave nė tė cilat duhet tė fokusoheni. Por nė fakt nuk ėshtė kėshtu. Ka tė bėjė me tė thėnit "Jo" tė qindra gjėrave tė mira qė ekzistojnė."

"Ndonjėherė kur krijoni diēka inovative, ju bėni gabime. Ėshtė mė mirė t'i pranoni ato shpejt dhe tė pėrmirėsoheni nė inovacionet e ardhshme."

"Gjėrat mė tė mėdha nė biznes nuk janė bėrė kurrė nga njė person, ato janė realizuar nga njė ekip."

"Ndonjėherė jeta tė godet gjatė rrugės. Kurrė mos e humb besimin."

"E vetmja mėnyrė pėr tė bėrė punė tė mėdha ėshtė tė duash atė qė bėn. Nėse nuk e keni gjetur ende, vazhdoni kėrkoni. Mos ngurroni."

"Qėndro i etur. Qėndro nė humor tė mirė."

"Kini kurajon qė tė ndiqni zemrėn dhe intuitėn tuaj. Ato, nė njė farė mėnyre, e dinė se ēfarė ju doni tė bėheni. Ēdo gjė tjetėr ėshtė sekondare."

"Koha juaj ėshtė e limituar, kėshtu qė mos e shpenzoni atė duke jetuar jetėn e dikujt tjetėr."

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
lH#jW

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.