Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Zbuloni brendinė e shpirtit tuaj me anė tė testit psikologjik tė Frojdit

Ky test psikologjik i Sigmund Frojdit do t'ju ndihmojė qė ta njihni mė mirė veten, t'ia dilni mbanė me anėt tuaja psikologjike nė tė cilat mbase nuk keni pasur guxim tė depėrtoni...

Zbuloni brendinė e shpirtit tuaj me anė tė testit psikologjik tė Frojdit
Zbuloni brendinė e shpirtit tuaj me anė tė testit psikologjik tė Frojdit
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/12/2017 07:42, Ndryshuar: 26/12/2017 14:43

Para jush janė disa pyetje.

Rregullat mė e rėndėsishme, pėrgjigjja e sinqertė, se si ndiheni dhe e para pėrgjigje qė ju bie nė mend.

Pyetjeve tė ndryshme ėshtė e mundshme t'u jepni pėrgjigje tė njėjta, por qė nuk duhet t'i shikoni rezultatet. Dhe tani merrni letrėn dhe lapsin nė duar dhe fillojani:

1. Jeni duke shikuar detin (ndjenja juaj e parė, mund t'i mbyllni sytė...).

2. Jeni duke shėtitur nėpėr mal dhe shikoni ku shkelni me kėmbė (Ēfarė ndjenje keni? Koha pėr pėrgjigje nuk ėshtė mė e gjatė se 30 sekonda).

3. Jeni duke shikuar fluturimin e pulėbardhave (Ēfarė ndjenje keni?).

4. Jeni duke shikuar njė kope kuajsh (Shkruani se ēfarė ndieni, mos mendoni shumė).

5. Nė shkretėtirė shihni mur me vrimė tė vogėl pas sė cilės ndodhet oazi (Nė kėtė rast nevojiten veprimet tuaja, mos mendoni, shkruani se ēfarė do tė bėni).

6. Sėrish shkretėtira. Jeni tė lodhur nga udhėtimi i gjatė. Shihni njė enė me ujė (Ēfarė do tė bėnit? Mbase ju duket banale, mirėpo shkruani pėrgjigjen nė letėr).

7. Keni humbur nė mal. Ju ka zėnė mbrėmja. Shihni njė shtėpi nė dritaren e sė cilės ka njė dritė (Ēfarė do tė bėnit? Shkruani).

8. Keni hyrė nė mjegull (Veprimet tuaja por edhe ndjenjat?) Si do tė silleni, shkruani).

Rezultatet

1. Qėndrimi juaj ndaj jetės, emocioneve, ndjenjave.

2. Si ndieni veten nė familjen tuaj.

3. Qėndrimi juaj ndaj femrave.

4. Qėndrimi juaj ndaj gjinisė sė kundėrt.

5. Strategjia juaj jetėsore themelore, qėllimi. Si i zgjidhni problemet tuaja.

6. Jeta juaj seksuale. Zgjedhja e partnerit.

7. Gatishmėria juaj pėr martesė.

8. Qėndrimi juaj ndaj vdekjes.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@XTX#

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė