Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ja cilat janė 3 femrat mė tė mira pėr tė lidhur jetėn (bazuar nė astrologji).

Nuk ka dyshim qė shenjat e Zodiakut mund tė zbulojnė shumė pėr personalitetin tuaj. Ju mund tė mėsoni shumė pėr njė person vetėm duke ditur muajin e lindjes sė tij.

Ja cilat janė 3 femrat mė tė mira pėr tė lidhur jetėn (bazuar nė astrologji)
Ja cilat janė 3 femrat mė tė mira pėr tė lidhur jetėn (bazuar nė astrologji)
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/07/2017 23:01

Ky artikull iu vjen nė ndihmė tė gjithė beqarėve qė ende nuk kanė bėrė zgjedhjen e tyre. Nėse po mendoni se cila ėshtė femra mė e mirė pėr tu martuar me tė bazuar nė astrologji lexoni mė poshtė:

Shenjat e mėposhtme do tė jenė gratė mė tė mira tė mundshme pėr tė krijuar njė familje.

Gaforrja Mbretėreshė

Keni dėgjuar ndonjėherė pėr termin dashuri e pakushtėzuar? Ky ėshtė tipi i dashurisė qė Gaforrja do tju japė.

Kur janė tė dashuruara ato dashurojnė pa kushte dhe pėrgjithmonė. Ju do tė dini gjithmonė ku qėndroni nė zemrėn e saj sepse ajo nuk ka turp tė tregojė emocionet e saj.

Ajo nuk i harron kurrė datat e rėndėsishme dhe detajet. Ajo mban mend gjithēka duke filluar nga ditėlindja juaj deri tek ushqimi qė hėngrėt javėn e kaluar.

Ajo e pėrdor me zgjuarsi tė gjithė kėtė informacion, kėshtu qė jini i sigurtė qė ajo do tė gjejė gjithmonė mėnyra tė reja pėr tju sjellė nė humor dhe pėr tju bėrė tė lumtur ēdo ditė.

Gjithsesi, Gaforrja ka njė anė tė keqe. Ajo e kėrkon gjithēka nė perfeksionizėm. Ka tendencėn gjithashtu tė bėhet dramatike herė pas here qoftė edhe pėr gjėra tė vogla.

Pėrsėri, kjo nuk do tė jetė diēka e rėndėsishme kur tė shikoni tė mirat e tjera qė do tė keni nėse martoheni me kėtė mbretėreshė dramatike.

Gaforrja ėshtė njė femer qė do tė bėjė gjithēka pėr ta mbajtur familjen tė bashkuar. Ajo do ta bėjė shtėpinė vendin mė tė rehatshem pėr ju.

Dhe duhet ta keni dėgjuar shprehjen qė dashuria kalon nga stomaku? Nėse e keni dėgjuar, dhe e besoni atė, ju do ta adhuroni gruan tuaj Gaforre sepse ajo gatuan shumė mirė. Ju mund tė shijoni vakte tė shijshme ēdo ditė nėse vendosni tė martoheni me tė.

Gaforrja mbretėreshė ėshtė gjithashtu njė mama shumė e kujdesshme qė fal shumė dashuri. Ajo gjithmonė i vendos fėmijėt pėrpara ēdo gjėje, sepse ata vėrtet do tė jenė gjėja mė e rėndėsishme nė jetėn e saj.

Tek bashkėshorti ajo kėrkon vetėm dashuri tė vėrtetė dhe sinqeritet.

Perandoresha Dash

Femrat e lindura nėn shenjėn e Dashit janė ato pėr tė cilat meshkujt gjunjėzohen. Femra Dash ėshtė e ashpėr, e fortė dhe e pavarur, dhe ajo nuk do tė ndalojė pėr asgjė kur bėhet fjalė pėr tė arritur qėllimet e saj.

Ajo ėshtė kokėfortė. E vendosur dhe tėrhiqet nga pasioni. Ju duhet tė jeni njė burrė shumė trim nėse vendsni qė ta mbani njė femėr Dash nė jetėn tuaj, ju duhet ta mbani atė gjatė gjithė kohės tė interesuar, dhe ta mbani zjarrin tė ndezur mes jush. Asgjė nuk mund ta bėjė atė tė heqė dorė nga dashuria pėrveē mėrzisė.

Ajo pret prej jush besnikėri dhe mbėshtetje ndėrkohė qė fiton betejat e saj. Kjo perandoreshė do tju japė njė status shumė tė lartė social dhe shumė shpejt do tė jeni duke shijuar respekt nga ēdo njeri.

Pėr shkak tė saj, ju do tė bėheni mė i fortė, mė i vendosur, dhe mė i admiruar. Dhe, pėr shkak se njė femėr Dash ėshtė me kėmbė nė tokė, ju nuk do ta keni tė lehtė tė fitoni vėmendjen e saj.

Si njė mama, ajo ėshtė strikte por e drejtė. Ajo lind dhe rrit vetėm fitimtarė dhe liderė.

Nė njė partner, ajo dėshiron vendosshmėri dhe karakter tė fortė ashtu siē ėshtė edhe ajo vetė.

Sundimtarja Luan

Kjo ėshtė njė grua qė ka njė shpatė nė vend tė njė gjuhe. Ajo ėshtė luftėtarja e vėrtetė e Zodiakut.

Ajo ėshtė e fortė dhe e fuqishme dhe nuk pranon jo si pėrgjigje. Kjo femėr nuk pėlqen gjėrat e zakonshme duke pėrfshirė edhe meshkujt e zakonshėm.

Duhet njė superman qė tė fitojė zemrėn e saj. Pėrveē kėsaj, ajo nuk e ka shumė problem tė tėrheqė meshkujt, personaliteti i saj sharmant dhe karizmatik tėrheqin menjėherė.

Luani ėshtė njė femėr shumė e dedikuar dhe besnike qė do tė bėjė gjithēka pėr mashkullin qė do. Ajo do ta lumturojė dhe mbrojė atė nė tė njėjtėn kohė edhe do ta dashurojė nė mėnyrė intense.

Nuk ka dashuri si ajo e njė femre nėn shenjėn e Luanit. Ajo udhėheq botėn e dashurisė nė Zodiak.

Pėrfundimisht, askush nuk mund tė ngatėrrohet me njerėzit e saj tė dashur. Ajo lufton si luaneshė pėr familjen e saj. Prandaj, nuk ka dyshim qė femrat Luan janė femra me zemėr tė madhe luani.

Ajo ka gjithashtu forcė tė brendshme dhe thellėsi karakteri.

Ajo pelqen njė mashkull qė ėshtė njelloj ose me i fortė se ajo. Ai duhet ta respektojė atė shumė dhe nuk duhet tė pėrpiqet kurrė qė ta ndryshojė ose ta udhėheqė atė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
ff)l<

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.