Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mėnyra mė e mirė pėr tė diskutuar.

A mendoni se jeni i mirė nė diskutim?

Mėnyra mė e mirė pėr tė diskutuar ėshtė debati konstruktiv ku tė dy palėt dėgjojnė njėri tjetrin.
Mėnyra mė e mirė pėr tė diskutuar ėshtė debati konstruktiv ku tė dy palėt dėgjojnė njėri tjetrin.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/09/2016 21:50

Ne debat keni ju tė drejtė?

Njė psikolog nė Universitetin e Harvard na jep keshilla si tė debatojmė edhe kur e dijmė qė kemi tė drejtė.

Mos u pėrpiqni tė bindni tė tjerėt qė keni tė drejtė.

Gjėja mė e mirė pėr tu bėrė kur ju e dini qė do tė dilni fitimtarė ėshtė tė dėgjoni. Ju ndiheni i fuqishėm kur komandoni, por duhet tė ushtroheni qė tė komandoni veten, duke krijuar biseda konstruktive me tė tjerėt ose duke i shkatėrruar totalisht ata.

Jepini personit tjetėr tė drejtėn dhe mundėsinė qė tė thotė atė qė mendon. Kjo do tė bėjė qe ata tė mendojnė qė dėgjohen prej jush.

Kėshtu ju nuk zbehni faktin qė ju keni tė drejtė, por i jepni personit tjetėr ndjenjėn qė ai dėgjohet dhe kuptohet.

Dėgjoni me kujdes dhe zbuloni arsyen pėrse personi tjetėr ėshtė i mėrzitur ose i inatosur.

Mund tė habiteni nga arsyet dhe fjalėt qė mund tė kenė mėrzitur bashkė biseduesin tuaj, dhe do tė fitoni njė qasje tė re nė marrėdhėnien tuaj.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
b\[/C

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė