Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

5 shenja qė ju jeni shumė i fortė dhe shumė sensitivė njėkohėsisht.

Kur mendojmė pėr njerėzit me karakter tė fortė qė janė tė aftė tė kalojnė vėshtirėsi tė shumta nė jetė, shpesh shihen si njerėz tė pandjeshėm, dhe nuk mund ta imagjinojmė qė njerėzit e fortė mund tė jenė gjithashtu shumė tė ndjeshėm.

Nuk mund ta imagjinojmė qė njerėzit e fortė mund tė jenė gjithashtu shumė tė ndjeshėm.
Nuk mund ta imagjinojmė qė njerėzit e fortė mund tė jenė gjithashtu shumė tė ndjeshėm.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/03/2017 21:17

Tė dy kėto cilėsi nuk janė reciprokisht ekskluzive ashtu siē mund tė mendojė shoqėria.

Mė poshtė janė 5 shenja qė tregojnė se njerėz me tė dyja kėto cilėsi ekzistojnė:

1. Ju e gjeni veten tė hutuar dhe mbingarkuar herė pas here

Bota ėshtė e egėr dhe ndonjėherė e frikshme, dhe jeta nuk ngadalėson pėr asnjė. Ju ndonjėherė mund tė ndiheni sikur jeni i mbingarkuar, i lodhur dhe keni njė peshė shumė tė madhe mbi supe, por nuk dorėzoheni kurrė. Ju jeni i ndjeshėm mjaftueshėm pėr ti ndjerė thellė kėto ndjenja, por i fortė mjaftueshėm pėr tė mos iu dorėzuar atyre. Ju e dini mė mirė se ēdo njeri qė ēfarė nuk tė vret tė bėn mė tė fortė.

2. Ju i quani gjėrat me emrin qė kanė

Ndjeshmėria juaj ju lejon tė pėrshtateni me detajet dhe me tė vėrtetat e vėshtira tė realitetit, dhe nėse ėshtė sjellja e njė shoku ose njė padrejtėsi e vogėl qė mund tė kalojė pa u vėnė re nga tė tjerėt, ju nuk keni frikė ta vendosni nė qendėr tė vėmendjes. Ju i ndjeni ndjenjat e tė tjerėve, ashtu siē bėjnė pothuajse tė gjithė njerėzit e ndjeshėm, por nuk komentoni asnjėherė mbi gjėrat qė mund tė adresohen.

3. Ju jeni i interesuar vetėm pėr marrėdhėniet e vėrteta romantike

Duhet shumė punė pėr tė hyrė nė zemrėn tuaj dhe nuk jeni aspak i interesuar qė tė harxhoni 5 takime duke folur pėr motin, sportet lokale apo bandat e preferuara tė muzikės. Ju dėshironi diēka tė sinqertė dhe tė vėrtetė nga partneri juaj dhe nuk keni frikė tė prisni gjatė pėr tė marrė kėtė. Ju nuk dėshironi tė jeni vetėm, por e dini se shoqėria juaj duhet tja vlejė dhe nuk bini nė kompromis pėr pak.

4. Ju keni standarte pėr veten dhe tė tjerėt

Ju jeni i ndjeshėm mjaftueshėm pėr tė ditur kur diēka nuk ėshtė e drejtė por jeni gjithashtu i fortė pėr tė ditur qė ju nuk duhet tė pranoni gjithēka qė ju ofrohet. Ju nuk do tė prisni nga tė tjerėt gjėra qė nuk i prisni ose nuk i keni tek vetja, kėshtu qė, kur diēka ėshtė e papranueshme, ėshtė e rėndėsishme qė ju tė hiqni dorė nga njerėz tė papėrshtatshėm qė situata tė rregullohet. 5. Ju jeni njė dėgjues i shkėlqyer

Ndjeshmėria juaj natyrale ju jep njė talent unik pėr tė dėgjuar dhe pėr tė qenė i dhembshur ndaj problemeve tė tė tjerėve, ndėrsa forca juaj ju ndihmon tė jeni njė shpatull ku njerėzit mund tė qajnė ose mund tė mbėshteten kur kanė nevojė. Prania juaj ėshtė e dashur dhe e ngrohtė por gjithashtu e fortė dhe e sigurtė. Ju jeni tė aftė tė ndjeni dhe tė pėrjetoni dhimbjen sė bashku me njė shok, por jeni gjithashtu i aftė ta ndihmoni atė pėr tė ecur pėrpara. Kjo ėshtė arsyeja pėrse ēdo shok qė ka mundėsi tju telefonojė kur ka nevojė pėr ju e konsideron veten me fat.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
HSMi_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.