Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

15 gjėra qė i bėjnė njerėzit me vetėbesim

Mendoni qė keni vetėbesim? Kėtė gjė mė shumė se mendimet tuaja e tregojnė veprimet tuaja.

Personat me vetėbesim nuk pėrpiqen tė justifikohen.
Personat me vetėbesim nuk pėrpiqen tė justifikohen.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/02/2017 14:24

Ju tregojmė 15 sjellje tė njerėzve me vetėbesim tė fortė, jeni ju person konfindent?

1. Personat me vetėbesim nuk pėrpiqen tė justifikohen.

2. Nuk shmangin bėrjen e gjėrave qė kanė frikė.

3. Njerėzit konfidentė nuk jetojnė nė njė flluskė rehatie.

4. Nuk i shtyjnė gjėrat pėr mė vonė.

5. Nuk fiksohen dhe nuk shqetėsohen shumė pėr mendimet dhe opinionet e tė tjerėve.

6. Nuk i gjykojnė njerėzit e tjerė.

7. Njerėzit me vetėbesim nuk lejojnė mungesėn ose sasinė e pakėt tė burimeve ti ndalojne ata.

8. Nuk bėjnė krahasime.

9. Nuk tėrhiqen nga personat tėrheqės por qė nuk kanė nivel tė lartė inteligjence.

10. Nuk kanė nevojė qė tu thuash vazhdimisht qė po e bėjnė diēka mirė.

11. Njerėzit me vetėbesim nuk shmangin tė vėrtetat e papėlqyeshme tė jetės.

12. Nuk heqin dorė nga diēka pėr shkak tė pengesave tė vogla apo tė mėdha qė u dalin pėrpara.

13. Nuk kėrkojnė lejen e askujt pėr tė vepruar.

14. Nuk e kufizojnė veten qė tė merren vetėm me gjėra tė vogla.

15. Ata nuk e pranojnė diēka qė e kanė dgjuar ose lexuar si tė vėrtetė, pa e menduar mirė kėtė gjė mė parė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
B&3,)

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.