Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

12 shenjat astrologjike tė Egjiptit tė lashtė dhe karakteristikat e tyre.

Astrologjia Egjiptiane sipas disa astrologėve paraqet astrologjinė mė tė vjetėr nė botė.

Astrologjia Egjiptiane sipas disa astrologėve paraqet astrologjinė mė tė vjetėr nė botė.
Astrologjia Egjiptiane sipas disa astrologėve paraqet astrologjinė mė tė vjetėr nė botė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/01/2017 12:25, Ndryshuar: 22/01/2017 19:27

Nė Egjiptin e lashtė, faraonėt e pėrdornin horoskopin pėr tė drejtuar vendin, luftėrat por edhe pėr tė parashikuar dashurinė.

Astrologjia e tyre ėshtė e ndarė nė 12 shenja, secila shenjė ėshtė pėrfaqėsuar nga njė Zot Egjiptian me mbretėrinė e tij.

AMON (1 Janar- 2 Shkurt)

Zoti AMON ėshtė zoti i profetėve.

Ai jep fuqi dhe stabilitet pėr njerėzit e lindur nė kėtė shenjė.

Nga natyra ata janė tė zellshėm, ata duan sfidat, por jo ndryshimin. Ata janė kokėfortė dhe jo shumė tolerantė, ndonjeherė edhe tė pamatur, dhe kjo mund tė ēoje nė pėrfundime tė kėqija.

Nė shikim tė parė ata duken tė ftohtė, por nė fakt kanė ndjenja tė thella. Ndonjėherė ata duken tė painteresuar, por kjo ėshtė vetėm njė maskė, pėr shkak se ata janė tė dashur dhe besnikė tė cilėt nė dashuri shkojnė me tė gjitha ose me asgjė.

Ata i menaxhojnė mirė profesionet qė lidhen me financėn.

SOBEK (3 Shkurt- 4 Mars)

Zoti SOBEK ėshtė kujdestari i Nilit tė shenjtė.

Personat e lindur nė kėtė shenjė janė tė lartė pėr nga natyra, shumė optimistė dhe energjikė.

Edhe pse ata mbajnė nė vetvete natyrėn e njė dirigjuesi, ata tėrhiqen dhe preferojnė tė operojnė nė grupe.

Ata nxjerrin konkluzionet e tyre vetėm nga pėrshtypja e parė dhe shumė rrallė e ndryshojnė mendjen e tyre.

Nė marrėdhėniet e dashurisė, ata sė pari kanė nevojė tė bėjnė shkėmbime intelektuale dhe miqėsore, dhe kanė tendencėn tė kenė marrėdhėnie harmonike.

Ata janė tė suksesshėm si sportistė, mėsues dhe shkrimtarė.

OSIRIS (5 Mars- 9 Prill)

OSIRIS ėshtė njė zot i pjellorisė dhe vegjetacionit.

Njerėzit e kėsaj shenje janė tė komunikueshėm, duan tė mėsojnė dhe marrin njohuri tė reja, por nė nivlin emocional, ata shpesh mund tė jenė tė hutuar dhe tė pasigurt nė dėshirat e tyre.

Personat nė kėtė shenjė kanė nevojė pėr kohė qė tė bien nė dashuri me dikė, por nėse kjo ndodh, dashuria e tyre do tė jetė e fortė dhe e besueshme.

Ata janė jashtėzakonisht tė ndjeshėm, besnikė dhe pasionantė, ata janė partnerė idealė pėr personin qė duan.

Personat e kėsaj shenje janė tė sukseshėm nė arsim dhe nė shitje.

PTAH (10 Prill- 2 Maj)

PTAH ėshtė perėndia e sė vėrtetės.

Personat e lindur nėn kėtė shenjė nuk pranojnė asnjė marrėdhėnie qė nuk ėshtė e sinqertė.

Kėta njerėz janė optimistė nga natyra, dhe janė nė gjendje pėr tė menaxhuar situata tė vėshtira, si dhe nuk heqin dorė lehtė.

Ata janė aq optimistė dhe kokėfortė sa ndonjėherė nuk janė nė gjendje ta pranojnė humbjen edhe nėse humbja shihet qartė.

Zakonisht ata nuk kanė durim dhe kanė sjellje shumė impulsive, prandaj ata kanė nevojė pėr njė person qė i kupton mirė dhe ėshtė nė gjendje ti falė ata kur gabojnė, dhe mbi tė gjitha ai person duhet ti respektojė, tė jetė i sinqertė dhe besnik.

HORUS (3 Maj- 16 Qershor)

HORUS ėshtė zot i jetės.

Njerėzit e kėsaj shenje kanė njė natyrė shqetėsuese, nuk kanė frikė nga rreziku, dhe e pėrballojnė rrezikun dhe problemet me shumė guxim.

Ata duan aventurėn dhe janė tė gatshėm tė bėjnė ēdo gjė pėr tė shuar kureshtjen e tyre. Pėr njė dashuri tė vėrtetė, ata kanė nevojė pėr njė person tė qėndrueshėm dhe tė fortė qė tė zbusė shpirtin e tyre tė gjallė, por edhe qė tė ofrojė kėnaqėsinė qė ata kėrkojnė.

Personat e kėsaj shenje nuk pranojnė kufizime, dhe njerėzit posesivė ua zėnė frymėn atyre.

Ata mund tė jenė politikanė dhe oratorė tė suksesshėm.

NEPHTYS (17 Qershor- 21 Korrik)

NEPHTYS ėshtė perėndesha e dashurisė.

Personat e kėsaj shenje kanė jetė dashurore dhe familjare shumė tė suksesshme.

Ata janė shumė romantike, dhe kanė pikė tė dobėt artin qė shpreh krjimtari dhe emocione.

Nė dashuri ata janė sensualė tė pasionuar dhe shumė emocionalė.

Ata janė tė vetėdijshėm pėr brishtėsinė e tyre, dhe e zgjedhin me kujdes partnerin me tė cilin duan tė kalojnė jetėn e tyre.

Ata janė tė suksesshėm nė tė gjitha format e artit.

SETH (22 Korrik- 18 Gusht)

SETH ėshtė zoti i bubullimės dhe stuhisė.

Personat e lindur nė kėtė shenjė janė nė gjendje tė pėrshtaten me ēdo situatė.

Janė shumė intuitivė, kuriozė, dhe tė gatshėm tė provojnė gjėra tė reja.

Ndonjėherė, kurioziteti i tepruar mund tė krijojė probleme pėr ta.

Kriteret e tyre nė dashuri ndonjėherė janė shumė tė mėdha, kėshtu qė ata mbesin vetėm, nė vend qė ti jepen dikujt qė i pėrmbush vetėm pjesėrisht pritshmėritė e tyre.

Ata kanė nevojė pėr njė person me karakter dhe temperament tė balancuar qė do tė pėrballen me kėrkesat e tyre.

Ata zgjedhin profesione ku janė tė vetmuar ose pronarė.

ANUBIS (19 Gusht- 21 Shtator)

Anubis ėshtė perėndia roje.

Personat e lindur nėn kėtė shenjė dijnė ti kontrollojnė gjėrat, ata janė tė vendosur dhe tė sigurtė. Nga natyra, ata janė idealistė dhe nuk kanė frikė tė mbrojnė bindjet e tyre.

Kėta persona janė kokėfortė dhe mbrojtės tė njerėzve qė i duan shumė, sa ndonjėherė mund ti lėndojnė kėta njerėz duke mos i lejuar tė shprehin mendimet e tyre.

Nė dashuri, ata nuk kanė iniciativė dhe mund tė duan dikė pėr njė kohė tė gjatė pa iu afruar dhe pa u pėrpjekur qė tė fillojnė njė marrėdhenie me atė person.

Ata mund tė punojnė shumė mirė nė botėn e modės dhe marketingut.

RA (22 Shtator-15 Tetor)

RA ėshtė zot i diellit dhe dritės.

Personat e lindur nė kėtė shenjė janė krijues dhe romantikė.

Ata kujdesen pėr tė tjerėt, kanė tendencėn qė tė kėnaqin njerėzit rreth tyre dhe i konsiderojnė ata miq tė mirė.

Pėr shkak tė pavendosmėrisė sė tyre dhe tė mosbesimit, ata mund tė prishin mundėsitė qė janė nė dispozicion tė tyre.

Emocionalisht janė tė matur, me shumė vėmendje dhe mirėsjellje.

Kur ata gjejnė njė partner, nuk jepen deri nė fund dhe gjithnjė mbajnė seriozitet.

Ata janė tė suksesshėm nė punė sociale, punė shėndetėsore, konsultime dhe mbrojtjen e kafshėve.

ISIS (16 Tetor- 9 Nėntor)

ISIS ėshtė perėndesha e mrekullive.

Njerėzit e lindur nėn kėtė shenjė janė tė interesuar pėr ēdo gjė qė ėshtė e pazakontė. Ata kanė njė shpirt tė drejtė dhe janė nė gjendje tė dėgjojnė problemet e secilit dhe tė gjejnė zgjidhje tė nevojshme.

Edhe pse nga jashtė ata duken tė ftohtė, brenda ata kanė zjarr.

Nuk i kritikojnė apo fyejnė tė tjerėt, por duan tė nxjerrin nė pah pikėpamjet e tyre.

Nė dashuri, ata shpejt marrin iniciativėn. Ata janė tė pasionuar dhe mbi tė gjitha tė hapur, dhe presin tė njėjtėn gjė edhe nga partnerėt e tyre.

Ata janė tė suksesshėm nė art, fotografi dhe marketing.

TOTH (10 Nėntor- 3 Dhjetor)

TOTh ėshtė zoti i urtėsisė, dritės dhe magjisė.

Njerėzit e lindur nė kėtė shenjė janė tė vėrtetė dhe tė saktė, nė sajė tė organizimit tė tyre tė mirė ata i shmangin problemet e mundshme.

Ata kanė dhunti tė shumta, por ato janė kryesisht tė interesuar nė filozofi dhe nga natyra janė estetikė.

Nė dashuri, ata kanė nevojė pėr njė partner i cili do tė jetė gjithmonė kur ata ndjejnė nevojėn pėr paqe dhe dashuri.

Marrėdhėniet e gjata iu pėrshtaten atyre dhe ata bėhen mbi tė gjitha, miq me partnerin e tyre.

Ata janė tė mirė si aktorė, gazetarė, avokatė dhe profesorė.

HATHOR (4 Dhjetor- 31 Dhjetor)

HATHOR ėshtė perėndia e artit dhe muzikės.

Personat e lindur nė kėtė shenjė janė imagjinativė, krijues, simpatikė dhe ēdo gjė qė bėjnė ata e bėjnė vetėm nga dashuria.

Ata jetojnė nė botėn e tyre dhe i ikin realitetit. Ata duan dashuri, por nė tė njėjtėn kohė ata kanė frikė.

Pėr kėtė arsye ata kanė nevojė pėr njė partner qė do ti kuptojė dhe do tė jetė nė gjendje ti stimulojė tė gjitha ndjenjat e fshehura qė kjo shenjė ka.

Problemet qė ata kanė janė pasiguria dhe braktisja e emocioneve tė tyre.

Kjo shenjė ėshtė e susksesshme nė art, komunikim dhe punė sociale.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
f!$ :

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.