Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Horoskopi i muajit Tetor.

Ju tregojmė horoskopin pėr muajin Tetor nga astrologu mė i madh Anglez Rusell Grant.

Horoskopi per muajin Tetor
Horoskopi per muajin Tetor
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/10/2016 16:34

Dashi

Hėna e Re nė datėn 1 Tetor prezanton njė mundėsi tė artė pėr tė gjetur dashurinė ose lanēimin e njė partneriteti biznesi. Duhet tė punoni fort pėr tė arritur njė balancė tė shėndetshme mes jetės personale dhe profesionale gjatė pjesės sė pare tė Tetorit. Mos u mėrzisni nėse personat tuaj tė dashur kėrkojnė tė kalojnė me shumė kohė me ju. Mos e harxhoni tė gjithė energjinė tuaj nė punė. Hėna e Plotė nė datėn 16 ju shtyn tė bėni njė ndryshim. Ju mund tė vendosni tė ndryshoni nė mėnyrė radikale aparencėn tuaj nė ditėt e para tė muajit. Ju kėshillojmė tė konservoni burimet tuaja pėr ditet e fundit tė Tetorit. Gjeni mėnyra pėr tė bėrė gjėrat nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme. Rregulloni pajisjet e prishura nė vend qė tė blini modele tė reja. Pėrgatisni vakte nė shtėpi nė vend qė tė hani jashtė nė restorante. Blini filma pėr ti parė nė shtėpi nė vend qė tė shkoni nė kinema.

Demi

Hėna e Re nė datėn 1 Tetor ėshtė ideale pėr tė filluar njė rutinė fitnesi. Filloni njė sport tė kėndshėm si kėrcimi ose patinazhi nė akull, qė do tė nxjerrin nė pah anėn tuaj artistike. Mos e shtyni veten shumė fort pėr tė lėnė mbresa tek dikush qė ka marrė pėlqimin tuaj. Gjėja e fundit qė ju duhet ėshtė tju ndodhė njė dėmtim. Njė diskutim me njė koleg mund tė shpėrthejė nė Tetor. Bėni mė tė mirėn pėr tė pėrmbushur pėrgjegjėsitė tuaja, edhe nėse kjo nėnkupton bashkėpunimin me dikė qė thotė qė i di tė gjitha. Hėna e Plotė nė datėn 16 do tė pėrfundojė njė periudhė izolimi. Ndjekjet e vetmuara nuk do tė duken kaq tė vetmuara gjatė pjesės sė dytė tė muajit. Nėse po kėrkoni pėr dashuri, ju mund ta gjeni atė nė dikė qė ndan njė vlerėsim tė thellė pėr bukurinė dhe luksin. Jeni nė njė lidhje tė tillė? I dashuri juaj i zemrės mund tė paguhet pėr njė punė tė madhe ose promocion. Dilni dhe festoni.

Binjakėt

Hėna e Re nė datėn 1 Tetor do tju vendosė ju nė rrugėn drejt dashurisė. Nėse keni njė partner, lėreni atė tė argetohet dhe tju pėrkėdhelė. Jeni vetėm? Ju mund tė takoni dikė special nė njė restorant, klub ose spa. Do tė jetė e vėshtirė ti rezistoni sharmit tė dikujt me njė tė qeshur si muzikė. Mos lejoni bllokimin e kreativitetit tju gjunjėzojė. Mendime frymėzuese mund tju vijnė ndėrkohė qė bėni detyrat tuaja tė pėrditshme. Hėna e Plotė nė datėn 16 ėshtė ideale pėr tė shkuar nė njė festė. Ju mund tė bėni miq me njė rebelizėm provokativ qė do tju bėjė ta shikoni jetėn ndryshe. Njė miqėsi e ngushtė do tė tregojė shenja tendosje nė fund tė Tetorit. Pėrpiquni tė mos shtyni njė parner biznesi apo romantik nė njė vendim tė nxituar. Nėse tregoni respekt pėr kufinjtė e tyre, tė dy ju mund tė bėni njė kompromis. Njė detyrė e kėndėshme nė lidhje me punėn do tju sjellė shumė stimul intelektual gjatė ditėve tė fundit tė muajit Tetor.

Gaforrja

Hėna e Re nė datėn 1 Tetor ėshtė ideale pėr tė gjetur njė shtėpi tė re ose pėr ti uruar mirseardhjen njė antari tė ri tė familjes. Njė i afėrm ose shok do tė sjellė njė stabilitet mikprites nė shtėpinė tuaj. Jeta juaj dashurore do tė jetė njė burim i njė kėnaqėsie tė pafund gjatė pjesės sė parė tė muajit. Mos lejoni tė afėrmit tuaj familjarė qė tė ndėrhyjnė nė jetėn tuaj private. Duke vendosur kufinj tė shėndetshėm ėshtė e domosdoshme pėr shėndetin e njė marrėdhėnie romantike. Kėrkesat e karrierės mund tė bėhen gjithnjė e mė stresuese nė mes tė Tetorit; mund tė jetė e nevojshme qė tė humbisni njė bashkim familjar. Hėna e Plotė nė datėn 16 mund tė prezantojė njė mundėsi pėr tė ecur pėrpara, duke treguar qė ju keni vullnet pėr tė bėrė disa sakrifica personale. Duke punuar me orė tė zgjatura ose duke adoptuar njė rol jo familjar mund tė jetė nė letrat tuaja. Do tė jetė e vėshtirė ti kushtoni shumė kohė shokut tuaj tė ngushtė ose partnerit gjatė pjesės sė dytė tė muajit. Jini i sinqertė me njerėzit qė doni pėr mungesėn e disponueshmėrisė. Mos bėni premtime qė nuk mund ti mbani.

Luani

Hėna Rė nė datėn 1 Tetor ėshtė ideale pėr tė ndjekur njė kurs qė do tė shtonte kualifikimet tuaja ose do tė lanconte njė projekt tė mirė pozitiv. Aktivitetet intelektuale mund tė sjellin shumė kėnaqėsi. Aktivitetet shtėpiake mund tė jenė pėrmbushėse gjatė pjesės sė parė tė muajit Tetor. Shfrytėzoni kėtė mundėsi pėr tė bėrė Pazar pėr mobilje tė bukura dhe vepra arti. Mos u tėrhiqni nga njė luftė pėr pushtet me njė koleg grindavec. Ėshtė mė mirė tė zhvilloni njė reputacion si njė lojtar i mirė skuadre. Hėna e Plotė nė datėn 16 Tetor do tė sjellė qė njė ēėshtje ligjore tė mbyllet papritur. Edhe pse mund tė mos jeni tė lumtur me rezultatin, mund tė jetė njė ēlirim pėr ju qė situata tė zgjidhet. Njė marrėdhėnie romantike do tė marrė start nė fund tė Tetorit. Punoni nė aftėsitė tuaja komunikuese pėr tė zgjidhur diferencat me njerėzit. Duke dėgjuar me shumė nga sa flisni do tė mbajė aleancėn gjallė. Nėse jeni vetėm, ndaloni sė kėrkuari pėr dashuri dhe fokusohuni nė njė hobi kreativ.

Virgjėresha

Njė mundėsi fitimprurese do tju jepet nė fillim tė muajit. Do tė jetė njė kohė e mrekullueshme pėr tė krijuar siguri financiare pėr ju dhe familjen tuaj. Investoni nė blerjen e njė shtėpie nėse kjo gjė ėshtė e mundur dhe e dėshiruar nga ju. Rezistojini dėshirės pėr tė harxhuar mė shumė se sa buxheti juaj mund tju lejojė. Kur vjen puna tek shpenzimet, besojini mendjes nė vend tė zemrės. Mund tė jetė tunduese qė ti jepni avantazh njė uljė tė minutės sė fundit nė mes tė Tetorit nė qendrėn tregtare, por ju kėshillojmė tė mos e teproni. Hėna e Plotė nė datėn 16 do tė sjellė disa shpenzime tė papritura. Mundohuni tė mos tronditeni nga kėto fatura. Ju mund tė pėrmbushni detyrimet edhe nėse i pėrmbaheni buxhetit tuaj. Kur Tetorit do tė fillojė ti vijė fundi do tju jepet njė mundėsi pėr tė mesuar aftėsi tė reja. Shfrytėzojeni kėtė mundėsi. Sa mė shumė tė dini, aq mė e lehtė do tė jete tė gjeni punėn qė kaq shumė dėshironi.

Peshorja

Ndryshimi i pamjes suaj tė jashtme do tė sjellė rezultate qė nė fillim tė muajit Tetor, kur Hėna e Re ju jep dėshirėn pėr ndryshim. Duke adoptuar njė pamje mė tė bukur do tė zgjeroni vetėbesimin tuaj. Do tė harxhoni mė shumė para pėr luks gjatė pjesės sė pare tė Tetorit. Shfrytėzojeni kėtė mundėsi pėr tė blerė disa mobilje tė bukura dhe pjesė arti. Ju mund tė gjeni disa pjesė mbreslėnėse nė dyqanet antike. Mos i lini tė dashurit tuaj qė sjelljet e tyre irrituese tė shkatėrrojnė planet tuaja gjatė muajit Tetor. Hėna e Plotė nė datėn 16 shėnon njė pikė kthimi nė marrėdhėniet tuaja personale. Ky mund tė jetė shkak pėr tė hequr dorė nga njė biznes shtypės ose aleancė romantike. Fillimi i njė pune tė re ėshtė e mundur nė fund tė Tetorit. Provoni kėtė mundėsi pėr tė krijuar njė stabilitet financiar pėr veten tuaj. Mos lejoni njė shok formal tė hedhė fajet pėr diēka mbi ju. Gjėja e fundit qė ju duhet ėshtė tė ngecni nė njė marrėdhenie problematike.

Akrepi

Hėna e Re nė datėn 1 ėshtė ideale pėr tu rigjeneruar dhe pėr tė pushuar. Bėni njė pushim nga aktivitetet sociale dhe kėshtu do tė keni mė shumė kohė dhe energji pėr njė lidhje romantike pasionante. Nėse po kėrkoni pėr dashuri, ju mund ta gjeni atė nė njė kishė ose xhami nese i frekuentoni ose nė njė kurs edukues. Duke ndryshuar pikėpamjet dhe vlerat tuaja do tė mund tė gjeni njė romancė. Jeni nė njė marrėdhėnie serioze? Ndėrmerrni njė pushim tė mirė me tė dashurin e zemrės gjatė pjesės sė parė tė muajit. Ju do tė dėgjoni shumė kritika nga komshinjtė dhe tė afėrmit. Mos i lini kėto kritika negative tju shqetėsojnė, njerėzit kanė tendencėn tė jenė shumė xhelozė. Hėna e Plotė nė datėn 16 shėnon njė pikė kthese nė shendetin tuaj. Rezistojini tundimit pėr ta shtyrė shumė veten. Ushtrimet e lehta do tė kenė njė efekt mė pozitiv se ushtrimet rigoroze. Paratė mund tė jenė njė pikė shqėtėsuese ndėrkohė qė muaji Tetor do tė jetė nė pėrfundim, prandaj tregohuni tė kujdesshėm.

Shigjetari

Hėna e Re ne datėn 1 do tė jetė njė mundėsi ideale pėr tė ndjekur ėndrrėn tuaj qė do tju gėzojė. Puna juaj e mirė dhe eksperiencat do tju ndihmojnė tė gjeni jetesėn qė gjithnjė keni dėshiruar. Kjo do tė thotė qė do tė fusni rrėnjė nė njė komunitet tė bukur ose do tė udhėtoni nė botė pėr punė. Gjėja mė e rėndėsishme ėshtė tė vizualizoni ēfarė doni dhe tė filloni tė bėni gjėrat pėr ta arritur atė. Mos prisni aprovimin e tė afėrmve tuaj. Tipat e kujdesshėm do tju paralajmėrojnė tė mos bėni gjėra tė nxituara. Mos tregoni nevojat tuaja pėr aventurė. Hėna e Plotė nė datėn 16 do tju shtyjė tė promovoni njė projekt kreativ. Krizma juaj do tė tėrheqė shumė vėmendje romantike gjatė pjesės sė dytė tė Tetorit. Nėse jeni beqar, ju mund tė takoni dikė special nė njė klub, dyqan antik ose nė njė ambient organizate. Nė fund tė muajit, do tju jepet mė shumė pėrgjegjėsi nė punė. Zelli juaj dhe pėrkushtimi do tė shpėrblehet me njė ngritje nė detyrė.

Bricjapi

Hėna e Re nė datėn 1 prezanton njė mundėsi tė shkėlqyer nė karrierė. Do tė paguheni me pagėn qė dėshironi dhe kjo do tė jetė pėrgjigja e lutjeve tuaja. Ju mund tė operoni edhe nė prapaskenė, gjė qė ėshtė njė arratisje e ngrohtė nga ankthi i daljes para publikut. Bėni kujdes nga armiqtė ne fazat e para tė punės suaj. Pėrqėndrohuni nė ndėrtimin e urave nė vend qė tė lini frikėn tė mbizotėrojė gjatė pjesės sė parė tė Tetorit. Hėna e Plotė nė datėn 16 do tė sigurojė qė ju tė bėni disa ndryshime tė rėndėsishme neė jetėn tuaj familjare. Do tė lėvizni pėr tė stimuluar zona qė do tju bėjnė tė ndiheni mė pak tė izoluar. Gjatė pjesės sė dytė tė muajit, jeta juaj sociale do tė jetė nė vend tė parė. Shkoni nė sa mė shumė festa tė mundeni dhe argėtohuni. Duke qenė tė rrethuar nga njerėz tė mirė dhe mbėshtetės do tė bėjė qė ju tė krijoni njė pikėpamje optimiste. Pėrkushtojini mė shumė kohė pikėpamjeve artistike dhe kėshtu ju do tė mund tė gjeni zgjidhje kreative pėr tė shmangur problemet. Lejojini vetes qė tė mendoni mė gjerė se zakonisht nė fund tė Tetorit.

Ujori

Hėna e Re nė datėn 1 do tju ndihmojė tė zgjeroni horizontet tuaja. Ndiqni njė kurs studimi, eksploroni filozofi tė ndryshme shpirtėrore dhe udhėtoni. Eksploroni pikėpamje jofamiljare pėr ju dhe kjo do tju bėjė tė jeni i vetėdijshėm pėr gjėrat qė nuk i keni parė mė parė. Mos lejoni frikėn tju pengojė nė ndėrmarrjen e rreziqeve gjatė pjesės sė parė tė muajit Tetor. Konsiderojini gabimet si mundėsi pėr mėsim. Hėna e Plotė nė datėn 16 do tė bėjė qė ju tė bėni ndryshime nė rutinėn e pėrditshme. Largojeni veten nga pėrgjegjėsitė e vėshtira qė ju bėjnė tė ndiheni tė lodhur dhe nė ankth. Mundėsitė nė karrierė do tė fillojnė tė vijnė gjatė pjesės sė dytė tė muajit Tetor. Mos u nxitoni nė pranimin e ofertės sė parė qė ju bėhet. Ju duhet tė hidhni vėshtrimin nė pozicionin qė tėrheq vizionin tuaj unik dhe ku mund tė pėrdorni aftėsitė tuaja menaxheriale. Njė bashkim social nė fund tė muajit do tju vendosė nė kontakt me njerėz me ndikim tė madh. Njė shok i mirė do tė jetė i lumtur tė shkruajė njė referencė pėr ju.

Peshqit

Hėna e Re nė datėn 1 mund tė sjellė pėr ju disa burime shtesė pėr paratė. Paratė nga trashėgimnia, ēėshtjet ligjore ose shpėrblimi i sigurimeve do tju lejojnė tė filloni biznesin tuaj ose tė ndiqni karierėn e ėndrrave tuaja. Nė vend qė tė harxhoni kėto burime nė komfortin e tė tjerėve, investoni ato nė lumturinė tuaj. Miqtė mund tė mos arrijnė ta kuptojnė kėtė impuls, por mos u bėni shumė thumbues apo mbrojtės. Ata qė ju duan pa kushte do tju japin ju mbėshtetje pa bėrė gjykime. Ju nuk keni nevojė tė mbani marrėdhėnie me njerėz tė tjerė. Hėna e Plotė nė datėn 16 do tė tėrheqė njė fat tė papritur. Ju duhet tė pėrmbushni disa pėrgjegjėsi, por mos i lejoni ato tju frikėsojnė. Pėrvetėsimi i aftėsive tė ndryshme do kohė dhe durim, por mund tė bėhet me ndihmėn e njė mėsuesi. Rezistojini tundimit pėr tė egzagjeruar eksperiencėn tuaj. Ėshtė mė mirė tė pranoni injorancėn tuaj dhe tė bėni njė kurs fillestarėsh. Mos u shqetėsoni pėr tė lėnė mbresa tek figurat autoritare dhe arrogante.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@=bPX

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.