Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cila ėshtė filozofia nė tė cilėn bazohet ēdo shenjė horoskopi?

Tė kesh njė moto nė jetė, njė filozofi tėnden tė afron mė shumė drej qėllimeve pasi je njė hap pėrpara tė tjerėve, e ke tė qartė atė qe do dhe mėnyrėn si do e arrish!

Cila ėshtė filozofia nė tė cilėn bazohet ēdo shenjė horoskopi?
Cila ėshtė filozofia nė tė cilėn bazohet ēdo shenjė horoskopi?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/11/2017 15:01

Perspekti mė poshtė do tė rendisė filozofinė e ēdo shenje horoskopi.

Dashi

Prano atė qė do tė vijė, lėrini gjėrat tė shkojnė, beso nė atė qė mund tė bėsh.

Demi

Asgjė qė vlen nuk vjen lehtė.

Binjakėt

Nėse nuk ėshtė e drejtė mos e bėj, nėse nuk ėshtė e vėrtetė mos e thuaj.

Gaforrja

Mos lini emcionet t'ju mposhtin! Jini gjithnjė racionalė.

Luani

Nuk jam qendra e botės, por mė pėlqen tė prentendoj qė jam.

Virgjėresha

Unė vlej dhe nuk mė intereson mendimi juaj.

Peshorja

Ndiqni zemrėn, por mos harroni tė merrni trurin me vete.

Akrepi

Akrepi ėshtė natyrė e ftohtė dhe motoja e tyre ėshtė "Vritini" me ėmbėlsi dhe mbyllni gjithēka me njė buzėqeshje.

Shigjetari

Pranoni gabimet, dėgjojini tė tjerėt! Nuk keni tė drejtė pėr ēdo gjė.

Bricjapi

Shqetėsimet nuk sjellin asgjė tė mirė!

Ujori

Mendje hapur-zemėr hapur

Njerėzit mendojnė se jeni kaotikė, por ju thjesht thoni gjithēka qė mendoni e ndjeni.

Peshqit

Mėso t'i lėsh gjėrat tė shkojnė, asgjė nuk duhet mbajtur me forcė.

Prireni t'i dramatizoni gjėrat dhe t'i analizoni mė shumė nga se duhet, por kėtė gjė e kuptoni shpejt! I njihni mirė kufinjtė tuaj dhe nuk i kaloni.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^-&9/

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.