Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A e dinit?

A i dinit kėto 20 fakte tė fshehura?

Le tė mėsojmė disa fakte interesante.
Le tė mėsojmė disa fakte interesante.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/08/2016 19:14

1. Kėpucėt tuaja janė gjėja e parė qė vihet re tek ju, prandaj vishni kėpucė tė mira.

2. Nėse qėndroni ulur pėr mė shumė se 11 orė nė ditė, ka 50% shanc qė ju do tė vdisni brenda 3 ditėve.

3. Ka tė paktėn 6 persona nė bote qė ngjajnė ekzaktėsisht si ju. Ka 9% mundėsi qė ju tė takoni njėrin prej tyre njė herė nė jetė.

4. Tė flesh pa jastėk redukton dhimbjet e shpinės, dhe e bėn shtyllėn kurrizore mė tė fortė.

5. Gjatėsia e njė personi caktohet nga gjenet e babait, ndėrsa pesha e njė personi pėrcaktohet nga gjenet e nėnės.

6. Ka 3 gjėra qė truri i njeriut nuk i kalon pa i vėnė re: Ushqimi, Njerėzit tėrheqės dhe Rreziku.

7. Njerėzit qė shkruajnė dhe bėjnė gjėrat me dorėn e djathtė kanė tendencėn tė hanė nė anėn e djathtė tė nofullės.

8. Duke vendosur bustina tė thata ēaji nė ēantėn e palestrės apo nė kėpucė absorbon aromėn e keqe.

9. Sipas Albert Einstein, nėse bletėt do tė zhdukeshin nga toka, njerėzimi do tė vdiste pėr 4 vite.

10. Ka kaq shumė lloje mollėsh, sa nėse do tė hanim njė lloj molle nė ditė do te na duheshin rreth 4 vite pėr ti provuar tė gjitha.

11. Pėrtacia dhe mungesa e aktivitetit vret aq njerėz sa vret edhe pirja duhanit.

12. Mund tė jetoni pa ushqim pėr javė tė tėra, por mund tė jetoni vetėm 11 ditė pa gjumė.

13. Njerėzit qė qeshin shumė janė mė tė shėndetshėm se ata qė nuk qeshin.

14. Truri i njeriut ka kapacitetin tė mbajė 5 herė mė shumė informacion se Wikipedia.

15. Truri i njeriut pėrdor tė njejtėn sasi energjie sa njė llampė 10 Watt.

16. Trupi jep aq nxehtėsi nė 30 minuta sa duhet pėr tė zier 1.5 litra ujė.

17. Acidi i stomakut mund tė tresė edhe njė brisk rroje.

18. Buzėqeshni. Ėshtė antidepresanti mė i mirė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
7;8bF

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė