Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Keni lindur nė muajin Dhjetor? Tiparet nga tė cilat karakterizoheni...

Tė lindurit nė muajin Dhjetor i pėrkasin dy nga shenjave mė tė mira tė zodiakut, Shigjetarit dhe Bricjapit!

Keni lindur nė muajin Dhjetor? Tiparet nga tė cilat karakterizoheni...
Keni lindur nė muajin Dhjetor? Tiparet nga tė cilat karakterizoheni...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/12/2017 18:39

Askujt mos t'i mbetet qejfi, pasi bebet e lindura nė kėtė periudhė janė tė bekuara me disa tipare qė rrallė gjenden tek njerėzit e tjerė! Pa u zgjatur shumė Perspekti do t'ju tregojė ēfarė tė veēantash kanė njerėzit e lindur kėtė muaj.

Janė lindur pėr tė qenė fitimtarė.

Njerėzit e lindur nė kėtė muaj nuk kanė moto tė jetės sė tyre "Rėndėsi ka pjesėmarrja" por vetėm "Fituesit i merr tė gjitha"! Nuk i gėzohen medaljes sė argjendit apo bronzit sepse ajo e arit ėshtė gjithēka qė duan.

Lulja e tyre ėshtė ajo e narcisit. Thuhet se kėto lule simbolizojnė fundin e dimrit dhe fillimin e ri tė vitit.

Janė shumė tė pavendosur.

Edhe pse janė kokėfortė dhe karakterizohen nga personaliteti i fortė, njerėzit e lindur nė muajin Dhjetor nuk e kanė tė lehtė tė marrin vendime. I kanė tė qarta qėllimet dhe punojnė fort pėr t'i arritur, por shpesh herė kanalizojnė tė gjithė pėrqėndrimin e tyre nė njė fushė tė vetme tė jetės, duke lėnė shumė gjėra pas dore. Duke qenė se janė perfeksionistė kėrkojnė mė tė mirėn dhe nuk mund tė bėjnė shumė gjėra njėkohėsisht (si Binjakėt pėr shembull).

Megjithėse njerėzit e lindur nė Dhjetor janė mė tė prirur ndaj depresionit dhe qėndrimeve pesimiste, ata nė pėrgjithėsi kanė mė pak luahtje humori se ē'mund tė ketė Gaforrja apo shenjat e lindura nė stinėn e verės.

Gjithēka qė lidhet me udhėtimin, ėshtė aktivitetit i tyre i preferuar. Njė biletė avioni do tė bėnte njė Bricjap apo Shigjetar njeriun mė tė lumtur.

Ngjyra e tyre e preferuar ėshtė bluja.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
$>:FJ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.