Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Marrėdhėnia prindėr-fėmijė varet nga shenjat e horoskopit.

Shpesh e pėrdorim horoskopin vetėm pėr tė ndjekur parashikimet e tė ardhmes. Edhe atėherė kur ndjekim shpjegimin astrologjik, me siguri kjo pėr tė parė se sa shkojmė me partnerin tonė tė zemrės.

Marrėdhėnia prindėr-fėmijė varet nga shenjat e horoskopit.
Marrėdhėnia prindėr-fėmijė varet nga shenjat e horoskopit.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/09/2017 15:01

A e dini se nė bazė tė shenjave tė horoskopit mund tė kuptojmė mė mirė edhe marrėdhėniet prindėr-fėmijė? Zbuloni mė poshtė karakteristikat e fėmijėve tė ēdo shenje dhe cilat shenja tė prindėrve ju pėrshtaten mė tepėr.

Fėmija me shenjėn e Dashit

Nėse fėmija juaj ėshtė shenja e Dashit, atėherė ju e dini fare mirė se sa dinamik ėshtė personaliteti i tyre. Tė rrisėsh njė fėmijė me kėtė shenjė mund tė jetė sa e lehtė, aq edhe e vėshtirė, sepse ata janė shumė tė hapur pėr gjėrat qė pėlqejnė dhe ato qė nuk i pėlqejnė, duke mos e manifestuar kėtė te tė tjerėt. Marrėdhėnia e tyre me prindėrit ėshtė si era, nėse gjėrat shkojnė ashtu si duan ata, atėherė janė tė qetė, por nėse ndodh e kundėrta atėherė pritet njė marrėdhėnie plot stuhi.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Shigjetari, Luani, Peshorja, Ujori dhe Binjakėt.

Fėmija me shenjėn e Demit

Kėta fėmijė janė simpatikė, zakonisht tė paqtė dhe tė qetė, ndonjėherė bėhen shumė tė turpshėm, por kur u jep dashuri ta kthejnė atė dyfish. Nuk do tė merrni asgjė prej tyre nėse i forconi kėta fėmijė tė bėjnė diēka. Ata janė shumė tė qėndrueshėm si nė dashuri, ashtu edhe nė plane apo projekte tė ndryshme.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Gaforrja, Peshqit, Bricjapi, Virgjėresha dhe Akrepi.

Fėmija me shenjėn e Binjakėve

Qė nė fėmijėri ata janė shumė tė komunikueshėm dhe shumė optimist. Ata mund tė bėhen shumė tė ngurtė dhe paksa tė egėr nėse kanė kufizime. Pėr ta liria ėshtė diēka shumė e rėndėsishme, prandaj edhe marrėdhėnia me prindėrit mund tė pėsojė shpesh krisje. Prindėrit nga ana tjetėr duhet tė jenė shumė tė fortė nė qėndrimin e tyre mbi jetėn e fėmijėve tė tyre.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Peshorja, Luani, Ujori, Shigjetari dhe Dashi.

Fėmija me shenjėn e Gaforres

Fėmijėt me kėtė shenjė janė tė ėmbėl dhe ndryshimet nė gjendjen e tyre shpirtėrore pasqyrohen fare lehtė nė fytyrėn e tyre. Kėto shenja shfaqen qė kur kėta fėmijė janė ende foshnja. Tė rrisėsh njė fėmijė tė tillė ėshtė njė punė emocionale. Ata arrijnė ta shohin dashurinė qė ju keni pėr ta nėpėrmjet pėrqafimeve dhe mėnyra se si ju kujdeseni pėr ta. Nėse ata duan tė marrin diēka kanė njė taktikė tė tyren, qė ėshtė tė bėrit tekanjoz.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Demi, Akrepi, Peshqit, Bricjapi dhe Virgjėresha.

Fėmija me shenjėn e Luanit

Fėmijėt me shenjėn e Luanit janė shumė energjikė, socialė dhe duan qė tė kenė vėmendjen e tė gjithėve. Ata janė shumė tė guximshėm dhe ndonjėherė mospėrfillės. Fėmijėt me kėtė shenjė janė shumė bujarė dhe marrin lumturi kur shohin tė tjerėt tė lumtur. Marrėdhėnia qė mund tė krijosh me njė Luan ėshtė padyshim gjėja mė e bukur qė mund tė tė ndodhė.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Ujori, Dashi, Binjakėt, Shigjetarėt dhe Peshorja.

Fėmija me shenjėn e Virgjėreshės

Kėta fėmijė janė shumė tė dobishėm dhe bujarė. Ata janė shumė tė turpshėm kur vendosen nėn mbėshtetjen prindėrore. Ata nuk e pėlqejnė kur i detyron tė bėjnė diēka qė shkon kundėr intuitės sė tyre. Si prindėr, ju keni shumė pėrgjegjėsi shumė tė madhe pėr kėta fėmijė, nė mėnyrė qė ata tė socializohen. Kėta fėmijė e kanė shumė tė vėshtirė miqėsinė me shokė tė vėrtetė dhe kjo gjė i bėnė ata tė qėndrojnė shpesh vetėm.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Akrepi, Peshqit, Gaforre, Demi dhe Bricjapi.

Fėmija me shenjėn e Peshores

Qė nė moshė shumė tė vogėl, fėmija me shenjėn e Peshores arrin tė marrė zemrėn e tė gjithėve ju. Ata pėlqejnė mė shumė ta shfaqin dashurinė e tyre nė mėnyrė praktike sesa teorike. Ata pėlqejnė shumė tė udhėheqin tė tjerėt, por e urrejnė tė vihen pėrpara zgjedhjeve tė ndryshme. Kėta fėmijė janė tė sofistikuar dhe tė disiplinuar qė nė lindje. Ata nuk kanė dėshirė tė nėnvlerėsohen ne diskutime apo punė nė grup.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Luani, Shigjetari, Binjakėt, Ujori dhe Dashi.

Fėmija me shenjėn e Akrepit

Akrepat janė tė jashtėzakonshėm, tė rėndėsishėm dhe karaktere tė forta nė horoskop. Ėshtė e lehtė tė dallosh njė Akrep falė sjelljes sė tij tė fortė. Ata kanė lindur tė menēur dhe mund ti kuptojnė gjėrat shumė shpejt. Qė nė moshė tė re, atyre u pėlqen qė tė jenė tė drejtė dhe tė sinqertė me prindėrit e tyre. Ata e urrejnė tė injorohen. Si prind ju vetėm duhet tu jepni dorėn Akrepave dhe ti lini ata tė fluturojnė sipas drejtimit qė ata dėshirojnė.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Peshqit, Demi, Virgjėresha, Bricjapi dhe Gaforrja.

Fėmija me shenjėn e Shigjetarit

Shigjetarėt janė tė mbushur me guxim dhe energji. Ata janė fėmijė shumė tė dashur dhe si rezultat i kėsaj natyre kanė mė shumė miq nė krahasim me fėmijėt e tjerė. Ata janė shumė socialė, por edhe tė turpshėm nė tė njėjtėn kohė. Qė nė fėmijėri do tė vihet re se ata kanė prirje pėr sporte dhe gjithashtu janė paksa trazovaēė.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Binjakėt, Luani, Dashi, Luani dhe Ujori.

Fėmija me shenjėn e Bricjapit

Bricjapėt janė nga mė tė qėndrueshmit e shenjave tė horoskopit. Ata duan qė fėmijėt e tjerė tė jenė tė respektueshėm me ta dhe preferojnė tė kenė shokė fėmijėt mė tė mėdhenj se vetja nė krahasim me bashkėmoshatarėt. Janė fėmijė tė cilėt kanė ndryshime tė shpeshta humori dhe ky pėrbėn njė problem pėr prindėrit.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Akrepi, Gaforrja, Demi, Virgjėresha dhe Peshqit.

Fėmija me shenjėn e Ujorit

Kėta fėmijė janė shumė tė ėmbėl dhe zakonisht janė ata fėmijė qė mė tė vjetrit e familjes i duan pa masė. Si prind i njė fėmije tė shenjės sė Ujorit ju duhet tė jeni tė kujdesshėm, pasi ata zgjedhin ti mendojnė gjėrat vetė dhe nuk zgjedhin qė tė hapen me ju. Nėse ju i detyroni ata tė bėjnė gjėra qė nuk i pėlqejnė, ata do tju shmangen ēdo ditė e mė shumė.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Binjakėt, Luani, Demi, Peshorja dhe Shigjetari.

Fėmija me shenjėn e Peshqve

Fėmijėt me shenjėn e Peshqve janė liberalė, shumė tė kėndshėm, tė sjellshėm dhe humanė. Ata janė tė ndjeshėm pėr veten dhe pėr njerėzit qė i rrethojnė. Kėta fėmijė reagojnė me shumė ndjeshmėri pėr njerėzit qė janė tė trishtuar. Duke qenė se janė shumė tė butė, mund tė bien pre e ngacmimeve tė bashkėmoshatarėve tė tyre, prandaj prindėrit duhet tė jenė shumė vigjilentė.

Shenjat e prindėrve qė pėrshtaten mė shumė: Akrepi, Gaforrja, Demi, Bricjapi dhe Virgjėresha.
Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
b6)cO

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.