Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė simbolizon flutura e muajit tė lindjes pėr karakterin tuaj?

Fluturat simbolizojnė dashurinė, harmoninė dhe transformimin. Janė gjithashtu dhe njė simbol i fuqishėm i jetės dhe ēdo muaj ka nga njė flutur tė ndryshme qė kanė karakteristika tė ndryshme.

Ēfarė simbolizon flutura e muajit tė lindjes pėr karakterin tuaj?
Ēfarė simbolizon flutura e muajit tė lindjes pėr karakterin tuaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/01/2018 15:45, Ndryshuar: 19/01/2018 22:55

Perspekti ju fton tė lexoni mė shumė pėr tė zbuluar kuptimin qė shfaqet pas kuptimit tė fluturės sė muajit tuaj.

Janar

Jeni njė dėgjues shumė i mirė si dhe shumė i vėmendshėm ndaj problemeve qė tė afėrmit tuaj kanė. Kjo ju bėn njė njeri shumė tė dashur nga tė tjerėt. Njerėzit vijnė pranė jush, shpesh herė, pėr t'ju kėrkuar kėshilla. Sjellja juaj pozitive ndaj jetės bėn qė shumė njerėz t'ju shohin dhe si njė inspirim.

Shkurt

Ju keni njė personalitet tė gjallė, magjepsės dhe tė sigurt, qė ju bėn njė udhėheqės tė madh. Gjithsesi, nė momente qė nuk doni tė flisni me asnjė e keni shumė tė lehtė tė jeni tė padukshėm. Keni njė sjellje shumė sharmante dhe kjo ėshtė njė arsye e fortė pse tė tjerėt ju adhurojnė.

Mars

Jeni shumė kėmbngulės dhe nuk hiqni dorė lehtė. Pavarėsisht sesa e vėshtirė ėshtė situata ju gjithmonė jepni mė tė mirėn tuaj. Gjeni gjithmonė tė mirėn nė ēdo situatė dhe keni njė intuitė shumė tė fortė.

Prill

Detajet e vogla kanė shumė rėndėsi pėr ju sepse jeni njė njeri shumė emocional. Njerėzit ju duan pėr anėn tuaj sensitive. Ju doni ta bėni botėn njė vend sa mė tė mirė me natyrėn tuaj tė qetė dhe pozitive. I shmangni shumė herė konfliktet.

Maj

Njerėzit ju duan sepse jeni gjithmonė vetvetja. Nė fillim dukeni tė pakapshėm por sapo ju njohin njerėzit zbulojnė se ju jeni gati tė bėni gjithēka pėr ata qė doni. Familja dhe miqtė janė shumė tė rėndėsishėm pėr ju.

Qershor

Personaliteti juaj ėshtė i qetė dhe gjithmonė shmangni konfliktet. Personaliteti juaj ėshtė si njė thesar i fshehur dhe mund tė jeni shumė mirė njė partner i shkėlqyer.

Korrik

Jeni njė njeri me kurajo tė madhe dhe personalitet tė fortė. Gjithsesi, ju keni gjithashtu njė anė tė fshehur sensitive qė e ndani vetėm me tė afėrmit tuaj. E ngrini zėrin gjithmonė pėr tė vėnė drejtėsi.

Gusht

Jeni gjithmonė tė sinqertė dhe praktikoni atė pėr tė cilėn besoni se ėshtė e drejtė. Nuk e keni problem tė pranoni gabimet tuaja dhe e adhuroni tė jeni nė qendėr tė vėmendjes.

Shtator

Imagjinata e madhe dhe natyra kureshtare ju bėn qė tė vini nė pyetje gjithēka. Jeni shumė tė aftė tė dilni nga ēdo problem i mundshėm dhe njerėzit u adhurojnė pėr kėtė gjė. Jeni njė lider i lindur!

Tetor

Keni njė sjellje qė shumė tė tjerė e kanė zili. Jeni dėgjues i mirė dhe jeni gjithmonė tė gatshėm tė dėgjoni problemet e tė tjerėve.

Nėntor

Mendja juaj ėshtė plot ide tė reja dhe shumė ekspresive. Jetoni shumė tė lumtur nė botėn tuaj qė keni krijuar. Sidoqoftė keni njė lidhje tė fortė me realitetin.

Dhjetori

Jeni njė njeri shumė ambicioz dhe nuk e keni aspak tė vėshtirė tė tregoni ndjenjat tuaja. Njerėzit ju admirojnė pikėrisht pėr kėtė gjė dhe pėr mėnyrėn sesi nuk e keni problem tė pranoni gabimet tuaja. Por fatėkeqėsisht keni njė natyrė lakmitare dhe nuk kėnaqeni lehtė por jeni gjithmonė nė kėrkim pėr mė shumė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
=*Z0\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė