Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Disa thėnie interesante pėr zgjidhjen e problemeve

Mendjet e ndritura ju japin pėrfitimin e pėrvojės sė tyre.

Disa thėnie interesante pėr zgjidhjen e problemeve
Disa thėnie interesante pėr zgjidhjen e problemeve
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/12/2017 08:01, Ndryshuar: 16/12/2017 15:14

Ndodh edhe te ndėrmarrėsit mė tė vjetėr. Ju keni ndėrtuar vrullin pėr projektin tuaj tuaj tė fundit, dhe jeni tė emocionuar nga sfidat e reja dhe keni pėrėftyruar sukesin nė fund tė rrugės.

Por papritmas njė problem i papritur ju ndalon, dhe duket e pamundur pėr t'u zgjidhur.

Po, pengesat e mėdha janė dekurajuese, dhe janė shpesh tė pashmangshme. Por mėnyra se si angazhoheni dhe se si mendoni pėr problemet ndikon nė mėnyrė direkte nė aftėsinė tuaj pėr t'i zgjidhur ato.

Ja se si mendojnė disa nga njerėzit mė tė zgjuar pėr problemet dhe si mund tė mėsoni t'i tejkaloni ato.

"Nuk mund tė zgjidhim problemet tona me mendimet e njėjta tė cilat i kemi pėrdorur kur i kemi krijuar ato"

Albert Einstein

"Problemet nuk janė shenja ndalese, ato janė udhėzime"

Robert H. Shuller

"Tė gjitha problemet zvogėlohen kur pėrballeni me to nė vend se t'ju ikni"

William F. Halsey

"Jo gjithēka me tė cilėn pėrballeni mund tė ndryshohet. Por asgjė nuk mund tė ndryshohet pa u pėrballur"

James Balwin

"Nganjėherė problemet nuk kėrkojnė zgjidhje: Por ato kėrkojnė pjekuri pėr tė mėsuar nga ato"

Steve Maraboli

"Ēdo problem ėshtė njė dhuratė. Pa ato ne nuk do tė rriteshim"

Tony Robbins

"Jeta nuk ėshtė njė problem qė duhet zgjidhur, por njė realitet qė duhet pėrjetuar"

Soren Kierkegaard

"Nėse mund tė zgjidhni problemin tuaj, pse tė brengoseni? Nėse nuk mund t'a zgjidhni, pse tė brengoseni"

Shantideva

"Nuk ėshtė se ata nuk mund tė gjejnė zgjidhjen. Ėshtė pėr shkak se ata nuk mund tė shohin problemin"

G.K Chesterton

"Problemet nuk janė asgjė tjetėr pėrpos thirrjeve pėr kreativitet"

Gerhard Gschwandtner

"Ne dėshtojmė mė shpesh pėr shkak se zgjidhim problemin e gabuar nė vend se tė kemi zgjidhjen e gabuar pėr problemin e duhur"

Russell L. Ackoff

"Qėndrimi pozitiv nuk mund tė zgjidhė problemet tuaja, por do tė inatosė njerėzit mjaftueshėm pėr t'i bėrė pėrpjekjet e vlefshme"

Anonim

"Ikja nga problemet vetėm rrit distancėn nga zgjidhja"

Anonim

"Udhėheqėsit qė zgjidhin problemet kanė njė gjė tė pėrbashkėt: besimin se gjithmonė ka njė mėnyrė mė tė mirė"

Gerald M. Weinberg

"Ēdo problem qė kam zgjidhur ėshtė bėrė njė rregull, i cili pastaj shėrbeu pėr zgjidhjen e tjera problemeve"

Rene Descartes

"Aftėsia juaj pėr tė zgjidhur problemet dhe tė merrni vendime tė mira ėshtė masa juaj e vėrtetė e aftėsisė tuaj si udhėheqės"

Brian Tracy

"Nėse nuk mund tė kuptoni shkakun e problemit, nuk mund t'a zgjidhni atė"

Naoto Kan

"Problemi ėshtė njė mundėsi e mirė pėr ju qė tė bėni mė tė mirėn"

Duke Ellington

"Dorėzimi ėshtė mėnyra mė e dhimbshme e zgjidhjeve tė problemeve"

Anonim

"Nė vend se tė mendoni jashtė kutisė, shpėtoni nga kutia"

Deepak Chopra

"Zgjidhja e problemeve do tė thotė tė dėgjoni"

Richard Branson

"Brenda ēdo problemi qėndron njė shans"

Robert Kiposaki

"Nuk ka asnjė problem i cili mund fuqinė brenda jush"

Bob Proctor

"Ju mund tė rrisni aftėsitė tuaja tė zgjidhjes sė problemeve duke pėrmirėsuar aftėsinė tuaj tė bėrjes sė pyetjeve"

Michael J. Gelb

"Mos u kėrkoni njerėzve ndihmė pa provuar sė pari tė zgjidhni problemin vetė"

Colin Powell

"Nėse njė problem mund tė zgjidhet atėherė do tė zgjidhet. Nėse nuk mund tė zgjidhet nuk keni pse tė brengoseni pėr tė"

Dalai Lama XIV

"E gjithė jeta pėrbėhet nga zgjidhja e problemeve"

Karl Popper
Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
?]&X_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė