Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Urime dhe mesazhe unike pėr Krishtlindje dhe Vitin e Ri

Ėshtė pėrsėri koha e vitit kur miqtė dhe familja mendojnė pėr Krishtlindjet dhe Vitin e Ri duke menduar sigurisht edhe pėr tė afėrmit dhe njerėzit e zemrės.

Urime dhe mesazhe unike pėr Krishtlindje dhe Vitin e Ri
Urime dhe mesazhe unike pėr Krishtlindje dhe Vitin e Ri
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 24/12/2017 19:19

Ashtu siē reflektohet nė kėtė periudhė tė mrekullueshme, ne duhet tė mbajmė nė mendje qė Krishtlindjet dhe Viti i Ri nuk janė thjesht pushime por periudha mė e rėndėsishme e vitit pėr disa njerėz.

Ėshtė njė kohė pėr tė kujtuar, njė kohė pėr tė ndarė mirėdashjen e zemrės me tė tjerėt dhe pėr tė shprehur me fjalė dhe dhurata ē'do tė thotė dikush pėr ju.

Ėshtė njė shans pėr tė bėrė dėshira tė vėrteta dhe pėr tė dhėnė diēka nga zemra juaj. Ėshtė njė shans pėr tė dhėnė njė mesazh qė do tė shprehė dashurinė dhe kujdesin ndaj atyre qė na interesojnė mė sė shumti. Ndėrsa shkruani mesazhet tuaja, merrni kohė pėr tė bėrė njė dėshirė tė Krishtlindjes pėr secilin dhe ēdo person nė listėn tuaj.

Me kėto ide nė mendje Perspekti do tė donte tju japė atė qė ne mendojmė se janė urimet mė tė mira pėr kėtė festė. Kėtu ėshtė njė pėrzgjedhje e urimeve dhe pėrshėndetjeve tė Krishtlindjeve dhe Vitit tė Ri qė mund ti pėrdorni pėr qėllimet tuaja ose pėr tu frymėzuar qė tė krijoni urimin tuaj.

Urime tė mrekullueshme pėr Krishtlindjet dhe Vitin e Ri pėr ēdo njeri

-Krishtlindjet dhe viti i Ri janė njė kohė pėr nostalgji, por gjithashtu koha pėr tė bėrė kujtime tė reja. Shijoni miqėsinė me njerėz tė rinj dhe gėzohuni nė shoqėrinė e familjes nė kėtė sezon dashurie dhe lumturie. Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri.

-Krishtlindjet janė sezoni perfekt pėr tu afruar me tė tjerėt kur buzėqeshja dhe ndjenjat e mira janė nė ajėr. Unė shpresoj qė Krishtlindjet tuaja t'ju kenė gjetur me familjen dhe miqtė tuaj, duke shijuar shpirtin e festės.

-Lumturi Shpresoj qė jeta juaj tė mbushtet me gėzim dhe lumturi, dhe ēdo ditė e re t'ju sjellė momente pėr tė cilat tė lumturoheni.

-Dashuri Nė kėto ditė gėzimi, dhe pėrgjatė vitit tė ri, shpresoj qė jeta juaj tė mbushet me dashuri tė pafundme.

-Pėrmbushja Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri! Shpresoj qė tė jetoni njė jetė tė gjatė edhe tė lumtur tė mbushur me momente tė mira dhe miqėsi.

-Paqja Shpresoj qė ky vit i ri tė tė sjellė paqe dhe qetėsi dhe jeta jote tė jetė e mbushur me kėnaqėsi!

-Prosperiteti Nė kėto ditė gėzimi ndėrkohė qė viti i ri po afron shpresojmė qė jeta tė mbushet me fat tė mirė dhe prosperitet.

-Shpirti i vėrtetė i Krishtlindjeve dhe Vitit tė Ri ėshtė mrekullia dhe ngrohtėsia. Shpresoj qė stresi tė zbehet dhe jeta tė mbushet me tė mira. Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri!

Mesazhe tė shkurtra pėr Krishtlindje

-Shpresoj qė paqja tė jetė dhurata e Krishtlindjeve, dhe Viti i ardhshem tė jetė i bekuar me lumturi!

-Shpresoj qė Krishtlindjet dhe Viti i Ri tė jenė tė mbushura me gėzim dhe tė qeshura!

-Tė uroj Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri, paē vetėm gėzim dhe lumturi nė jetėn tėnde!

-Festimi i Krishtlindjeve dhe Vitit tė Ri ėshtė diēka e mirė, por tė ndani festat me tė tjerėt ėshtė e mrekullueshme!

-Shpresojmė qė kėto festa t'ju bekojnė me gjithė lumturinė dhe suksesin qė meritoni!

-Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri, paēi njė vit tė mbarė sė bashku me familjen tuaj!

-Tė uroj ty dhe familjes tėnde tė kenė tė gjithė lumturinė e botės nė kėtė vit tė ri!

-Janė Krishtlindjet qė festohen me zemėr, Krishtlindjet qė shijohen! Gėzuar Krishtlindjet!

-Shpresoj qė kėto festa tė jenė tė mbushura me dritė dhe lumturi, dhe Viti i Ri tė fillojė me begati!

-Shpėrndaj dashuri, lumturi dhe buzėqeshje tė sinqerta tek ēdo njeri qė takon. Kalofshi Krishtlindje dhe Vit tė Ri tė mrekullueshėm!

-E qeshura jote ėshtė ngjitėse, kaloje atė tek ēdo njeri qė ke pranė vetes. Bėj ēdo njeri tė lumtur dhe tė gėzuar. Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri!

-Shpresoj qė kėto Krishtlindje tė sjellin tek ti tė gjithė dashurinė dhe fatin e botės. Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri!

-Shpresoj qė dashuria tė gjejė rrugėn pėr nė zemren tėnde nė kėtė vit tė ri. Kafoshi sa mė mirė. Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri!

-Dashuria qoftė nė jetėn tėnde. Shpresa qoftė nė zemrėn tėnde. Paqja qoftė nė botėn tėnde. Gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri!

-Magjia e ėmbėl e Krishtlindjeve bėftė qė zemrės tėnde ti plotėsohet ēdo dėshirė.

-Tė uroj ty dhe gjithė tė dashurve tė tu Gėzuar Krishtlindjet dhe qofshin ato tė mbushura me buzėqeshje dhe lumturi.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
hZ/Q5

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė