Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si reagoni kur pėrfshiheni nė debate tė nxehta? Kėtė e tregon astrologjia...

Sa herė i keni thėnė vetes ''Ruaje qetėsinė, mund t'ia dalėsh'' apo ''Nuk jam me nerva, nuk jam me...nervaaaaaaaaaa''?

Si reagoni kur pėrfshiheni nė debate tė nxehta? Kėtė e tregon astrologjia...
Si reagoni kur pėrfshiheni nė debate tė nxehta? Kėtė e tregon astrologjia...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/12/2017 15:03

Edhe pse pėrpiqeni t'u qėndroni sa mė larg konflikteve, debateve tė ashpra apo situatave tė nxehta, jo gjithmonė arrini tė ''zbusni'' kafshėn qė fshihet brenda jush. Nė fakt janė yjet ato qė ndikojnė edhe tek mėnyra sesi reagoni ne raste koniktesh me te tjerėt?

Perspekti sjell veēantitė e ēdo shenje:

Dashi

Personat e shenjės sė Dashit janė impulsivė dhe kokėfortė tė lindur qė nevrikosen shumė shpejt. Dashi mund tė pėrdorė edhe forcėn fizike pėr tė zgjidhur problemet duke qenė se nė horoskop ėshtė edhe shenjė lufte. Nėse keni pranė njė person tė tillė, lėreni mė mirė vetėm dhe shmangeni nė debat.

Demi

Demat janė shenjė toke dhe duan tė kenė gjithmonė harmoni nė marrėdhėnien nė ēift, nė familje apo nė raporte pune e shoqėrore. Pėrpiqen t'u qėndrojnė sa mė larg konflikteve e nė rast se pėrfshihen nė njė tė tillė pėrdorin gjithmonė aftėsitė bindėse pėr tė zgjidhur debatet.

Binjakėt

Tė lindurit nėn shenjėn e Binjakėve janė ndėr shenjat mė paqėsore tė horoskopit, njė motiv shumė i mirė pėr tė mos u pėrfshirė nė konflikte. Arrin tė menaxhojė me sukses ēdo debat dhe nuk lejon tė pėrfshihet nga mendimet negative dhe nervozizmi.

Gaforrja

Gaforret janė shenjė uji prandaj karakterizohen nga ndjeshmėria dhe emotiviteti. Nuk janė tė rralla rastet kur shndėrrohen nė persona tė paparashikueshėm dhe tė dhunshėm. Bėni kujdes nėse konfiktoheni me njė Gaforre pasi e humb toruan menjėherė.

Luani

Edhe pse Luani ėshtė shenjė zjarri, arrin tė pėrballojė me njė qėndrim tė epur stoik konfliket dhe debatet. Edhe pse gjuha e tyre e mprehtė shpeshherė mund tė tingėllojė fyese apo pėrēudnuese, kjo shenjė nuk tejkalon kurrė limitet e mirėsjelljes.

Virgjėresha

Tė nxitur nga Mėrkuri, personat e kėsaj shenje "adhurojnė" t'i kritikojnė tė tjerėt, njė arsye e vlefshme pėr tė nisur ndonjė mini-luftė Botėrore apo jo? Nė raste konfliktesh qė pėr Virgjėreshėn janė tė shpeshtaaaaaa nuk ngurojnė tė tregohen fyes dhe agresivė. Mundohuni t'ia mbathni sepse po u hipi gjaku nė tru, mė keq pėr ju.

Peshorja

Nė qoftė se nė rrethin tuaj familjar ose miqėsor keni njė Peshore, me siguri e keni pyetur shpeshherė veten si ia del tė jetė aq e ekuilibruar dhe diplomate. Arrin tė ruaja qetėsinė nė ēdo moment dhe tė analizojė ēdo gjė me kujdes para se tė debatojė me dikė.

Akrepi

Ndryshe nga Peshorja, Akrepi ėshė nga ato shenja hakmarrėse qė kurrsesi nuk mund t'i lejojė vetes tė humb nė njė debat. Njė Akrep ka gjithmonė njė plan ose strategji pėr tė dalė fitimtar.

Shigjetari

Sipas horoskopit, Shigjetari ėshtė shenjė zjarri dhe i pėelqen tė pėrfshihet nė diskutime intensive me personat rreth e rrotull. Ėshtė njė shenjė e drejtpėrdrejtė dhe shpeshherė nuk e kafshon gjuhėn pėrpara se tė thotė disa tė vėrteta tė hidhura qė mund tė mos ju pėlqejnė.

Bricjapi

Personat e shenjės sė Bricjapit janė shumė paqėsorė dhe nuk bien lehtė pre e provokimeve apo konflikteve tė stisura kundėr tyre. Janė kundėr dhunės fizike dhe asaj verbale, nė raste debatesh pėrdorin forcėn e argumentit dhe intelektin pėr tė kaluar gjithēka lehtėsisht.

Ujori

Ujorėt janė shenje ajri dhe tregohen bujarė nė pjesėn mė tė madhe tė rasteve, por kur dikush e tepron dhe i lėndon mund tė shndėrrohen nė persona tė frikshėm. Kėshillė: Mė mirė tė mos i njihni dhe shmangni nė raste tė tilla.

Peshqit

Nė raste konfliktesh, Peshqit veprojnė nė mėnyrė te paparashikuar. Ata mund tė tėrhiqen kur debati nuk ėshtė nė nivelin e tyre, por nė raste tė tjera mund tė reagojnė ashpėr.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
T.H`W

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė