Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Barcaleta: Ora e gjeografisė nė klasėn e biondeve

Perspekti ju sjell njė barcaletė gazmore pėr tė gjithė ata qė kanė nevojė tė qeshin.

Barcaleta: Ora e gjeografisė nė klasėn e biondeve
Barcaleta: Ora e gjeografisė nė klasėn e biondeve
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 29/01/2018 21:30

Profesori ishte zgjedhur pėr tė dhėnė mėsim nė klasėn me biondina. Mundohet tė gjejė njė pyetje sa mė lehtė, pasi e keni parasysh, sikur thonė, biondet nuk janė dhe aq inteligjente. Tregon njė shtet nė hartėn e botės.

- Kush mund tė mė thotė. Cili shtet ėshtė ky?

Nė klasė mbizotėron qetėsia.

- Hė pra vajza. Ėshtė njė shtet i madh i Azisė, komunist dhe ku nuk respektohen shumė tė drejtat e njeriut, vazhdon profesori.

Sėrish asnjė pėrgjigje. I nxehur ai e tregon vetė.

- Ėshtė Kina, te uruara, ėshtė Kina.

Ai provon edhe njėherė dhe tregon njė tjetėr shtet.

- Atėherė kush mė thotė cili ėshtė ky shtet?

Pėr ēudi, Kaltrina ngre dorėn me turp.

- Amerika profesor!

- Po bravo Kaltrina. Po tani kush do mė thotė kush e ka zbuluar Amerikėn?

Tė gjitha thėrrasin njėherėsh:

- Kaltrina, Kaltrina...

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
I^e!K

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.