Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ju jeni shumė e bukur nėse keni kėto tipare nė fytyrė

Numrat na mashtrojnė. Bukuria ėshtė nė sytė e vėshtruesit, mirėpo matematikanėt thonė qė kanė arritur tė gjejnė femrėn e pėrsosur.

Ju jeni shumė e bukur nėse keni kėto tipare nė fytyrė
Ju jeni shumė e bukur nėse keni kėto tipare nė fytyrė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/11/2017 14:13

Gjykuar sipas shkencėtarėve, personat, fytyra e tė cilėve ėshtė nė formė tė zemrės, sikur fytyra e aktores Reese Witherspoon, mund tė konsiderohet mė e bukura.

Nėse edhe ju keni kėto proporcione tė fytyrės, mund tė radhiteni nė mesin e personave "matematikisht tepėr tė bukur".

Hulumtuesit nė Amerikė kanė analizuar fotografitė e 55 manekineve, nė mėnyrė qė tė mėsojnė se cilat janė proporcionet ideale tė fytyrės.

Tė gjitha femrat tė cilat janė kualifikuar si shumė tė bukura kanė pasur njė gjė tė pėrbashkėt, mollėzat e tyre kanė pasur distancė tė njėjtė si edhe tė qerpikėve tė tyre.

Distanca mesatare midis syve e manekineve ishte 59.2 milimetra, ndėrsa distanca vertikale midis syve dhe mollėzave ishte 13,1 milimetra.

Vetvetiu kėta numra tregojnė qė personat me fytyrėn nė formė tė zemrės janė mė atraktivė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
I0f[)

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė