Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė rregullat themelore tė bukurisė?

Persekti ju sjell pesė rregullat themelore tė bukurisė

Cilat janė rregullat themelore tė bukurisė?
Cilat janė rregullat themelore tė bukurisė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/02/2018 21:51

Tė gjithė duam tė jemi tė bukur, tė bukur nė atė qė na karakterizon, por pėr tė qenė tė tillė duhet tė kujdesemi pėr disa zakone tė cilat pėrcaktojnė bukurinė tonė.

Gjumi

Mjafton ta lėsh pak pas dore pėr tė kuptuar sesa i rėndėsishėm ėshtė ai. Rrathėt e zinj tė syve dhe qeset nėn sy janė shenjat e para tė privimit nga gjumi.

Uji

Ju duhet tė konsumoni tė paktėn 1 litėr ujė nė ditė, ta pastroni fytyrėn dy herė nė ditė ose ta hidratoni atė sa herė tė jetė e nevojshme, pra, uji ėshtė thelbėsor.

Kremi me faktor mbrojtės

Pėr tė shmangur djegien nga dielli, rrudhat, njollat kafe, kancerin, mbrojeni fytyrėn tuaj me njė krem pudėr me faktor mbrojtės. Por edhe njė krem pudėr i thjeshtė gjithashtu siguron mbrojtje kundėr diellit.

Hiqni dorė nga duhani

Pėrveēse dėmton mushkėritė, duhani gjithashtu shkakton formimin e rrudhave, sidomos rreth gojės.

Pastrimi i fytyrės

Nėse ju nuk e hiqni grimin para gjumit, ai mbyll poret. Nėse ju flini me grim, atėherė e dėmtoni atė nė mėnyrėn mė tė keqe tė mundshme.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
2HliC

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė