Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Rėndėsia e kursimit dhe investimit pėr njė sipėrmarrės

Njė sipėrmarrės ėshtė i pėrpiktė pėr strategjinė e tij tė marketingut, nuk do tė bėjė kompromis mbi cilėsinė e produktit apo shėrbimit dhe nuk do tė lėrė gurė pa lėvizur pėr tė siguruar qė ekipi tė pėrmbushė objektivin e tij.

Rėndėsia e kursimit dhe investimit pėr njė sipėrmarrės
Rėndėsia e kursimit dhe investimit pėr njė sipėrmarrės
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/11/2017 20:26

Kursimi dhe investimi i parave ėshtė aq i rėndėsishėm pėr njė sipėrmarrės sa sa angazhimi i tij pėr t'i dhėnė vlerė klientit tė tij.

Jo pėr tė folur me pesimizėm, por 50% e sipėrmarrjeve dėshtojnė brenda vitit tė parė dhe 95%, brenda pesė viteve tė para.

Kėshtu qė nė vend qė tė shqetėsoheni pėr fondin tuaj tė daljes nė pension apo tė shpenzoni netė pa gjumė pėr nisjen e produktit tuaj? Pse nuk planifikoni tė gjitha kėto mė pėrpara?

Mė poshtė do tė gjeni disa mėnyra pse duhet ta bėni kėtė:

Njė zakon i shėndetshėm

Nėse kurseni dhe investoni nė afatgjatė pavarėsisht nėse jeni njė sipėrmarrės, njė shtėpiak apo dikush me njė pagė mujore. Pėrfshirja nė hyrjen deh daljen e parave, tė kuptuarit mė mirė rėndėsinė e planifikimit tė parave do t'ju ndikojnė shumė ne vendimet qė do tė merrni.

Njė shenjė pozitive

Zakonet tuaja tė kursimit dhe tė investimit kanė njė ndikim pozitiv tek aktorėt dhe investitorėt. Ata e kuptojnė se ju, si njė sipėrmarrės, keni kursyer dhe doni qė ēdo qindarkė e juaja tė bėjė njė rrugė tė gjatė.

Ashtu si kur ata inspektojnė sipėrmarrjen tuaj, ata nuk shikojnė se sa keni bėrė ju nuk mund tė keni bėrė shumė qė kur jeni njė fillim.

Por ajo qė ata janė duke kėrkuar nga afėr janė proceset dhe qėndrimet tuaja. Kursimet dhe investimet janė reflektuese pėr njė qėllim tė mirė.

Njė mendje mė e lirė

Sapo kursimi t'ju bėhet zakon, ju nuk do t'i tejkaloni kurrė limitet tuaja tė parave. Dhe jo vetėm kaq por ju nuk do ta vrisni mė mendjen nėse diēka e papritur ju del gjatė rrugės pasi zakonet tuaja tė tė kursyerit nuk do t'ju lėnė kurrė nė baltė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
?=R^E

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė