Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kėshillat duhura nga njė miliarder. Si tė bėheni tė pasur?

Kush nuk dėshiron tė bėhet njė miliarder? Duket se tė gjithė e duam kėtė, edhe pse disa prej nesh thonė se mė rehat do tė ishte nėse do tė fitonim sa pėr tė mbijetuar. Egoja e njeriut ėshtė e tillė qė kur vjen puna te paratė, nuk do t'i kthente kurrė prapa.

Kėshillat duhura nga njė miliarder. Si tė bėheni tė pasur?
Kėshillat duhura nga njė miliarder. Si tė bėheni tė pasur?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/12/2017 22:59

Pėr tė pasur para, Oscar Wild dhe shumė tė njohur tė tjerė ndėr shekuj, i kanė treguar njerėzimit se milionat nuk vijnė vetvetiu. Pėr t'u bėrė i tillė, ēdo njeri duhet tė ndryshojė disa nga besimet ekzistuese.

Mė poshtė, kėshillat e njė miliarderi:

Harroje se mund ta bėsh me punė profesionale

Nė fillim mė lejoni tė jem i qartė pėr kėtė, nuk duhet ta braktisni punėn profesionale para se tė keni grumbulluar disa tė ardhura qė do tė mbulojnė shpenzimet e tua, ndryshe jeta jote do tė bėhet e mjerueshme.

Por nga ana tjetėr, kurrė mos provo tė bėsh shumė para nėpėrmjet punės profesionale, sepse ka mė shumė mundėsi tė tė ndodhė ndonjė nga kėta skenarė:

Do tė punosh jashtėzakonisht shumė dhe mund ta bėsh milionin e parė mbas 20 apo 30 vjetėsh kur ai milion nuk ka mė asnjė vlerė.

Ose tė punosh po ashtu shumė, shefat e tu tė mos e vlerėsojnė mundėsinė e largimit tėnd, ti tė mbetesh duke punuar gjithnjė pėr tė tjerėt dhe tė mos arrish asgjė.

Biznesi privat ėshtė ēelėsi pėr t'u bėrė milioner shpejt

Tė fillosh biznesin tėnd privat ėshtė rruga mė e shpejtė pėr t'u bėrė me para, njerėz tė caktuar kanė arritur milionin e parė brenda 4 vitesh, por kanė deklaruar se kanė bėrė shumė, shumė, gabime dhe nėse do t'i kishin eliminuar ato gabime, mund t'ia kishin dalė mė shpejt.

Zgjidh njė biznes qė nuk ka kufizime

Mundėsia mė e madhe qė njė person tė bėhet milioner ėshtė kur ai hap njė dyqan tė vogėl, por ama me qėllimin nė mendje qė ta zgjerojė nė njė dyqan tė gjerė rajonal me degė tė ndryshme nė vende tė tjera. Njerėz tė tillė nuk zgjedhin opsione biznesesh me potenciale tė kufizuar zgjerimi.

Nuk bėn dot para shumė shpejt

Disa njerėz nuk mund tė bėhen kurrė milionerė. Kėta janė ata qė shohin pėr mundėsitė pėr t'u bėrė tė pasur menjėherė, pastaj pėrfundojnė duke i humbur paratė si pasojė e mashtrimeve ose njerėzve manipulues qė shfrytėzojnė ėndrrat e tyre. Milionerėt mund tė planifikojnė t'i bėjnė paratė e tyre pėr njė periudhė 2 apo 4 vjeēare nėpėrmjet vizioneve afatgjata, por asnjėri prej tyre nuk planifikon tė bėhet milioner pėr dy muaj.

Nėse nuk kanė para t'ia fillojnė?

Prapė ata mund tė bėhen milionerė. Nė ditėt e sotme ekzistojnė biznese qė nuk duan shumė para pėr t'u filluar, ka edhe nga ato qė duan thjesht disa para xhepi, por qė kėto mund tė bėhen biznese tė fuqishme nėse do tė dihet si tė ndėrtohen.

Gjėja e fundit dhe mė e rėndėsishmja

Asnjė nuk arrin diēka qė me herėn e parė, ose tė katėrtėn. Mbaje mend kėtė qė suksesi nė biznes varet nga "tė dėshtuarit shumė herė derisa tė zbulosh se cili veprim funksionon pėr t'ia dalė".


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
OOf6F

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė