Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Rregullat e thjeshta pėr tė pasur sukses.

Njerėzit e suksesshėm karakterizohen nga disa sjellje dhe tipare qė i bėjnė ata tė veēantė.

Pėr njerėzit e suksesshėm asgjė nuk ėshtė e pamundur.
Pėr njerėzit e suksesshėm asgjė nuk ėshtė e pamundur.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/07/2016 15:45

Ju tregojmė disa nga rregullat dhe hapat qė duhet tė ndjekė njė njeri pėr tė qenė i suksesshėm.

1. Studioni ndėrkohė qė tė tjerėt flenė. Njerėzit e suksesshėm karakterizohen nga puna e tyre e palodhur dhe e pandėrprerė pėr njė kohė tė gjatė, prandaj nėse dėshironi tė jeni i suksesshėm vazhdoni tė studioni edhe pasi tė tjerėt tė jenė dorėzuar dhe tė kenė fjetur.

2. Vendosni ndėrkohė qė tė tjerėt janė duke u menduar. Njerėzit e suksesshėm karakterizohen nga vendimet e shumta dhe tė guximshme qė ata marrin. Nuk ka kohė pėr tė menduar vendosni mė tė mirėn dhe realizoni atė qė po mendoni.

3. Pėrgatituni ndėrkohė qė tė tjerėt janė duke ėndėrruar. Njerėzit e suksesshėm nuk merren me ėndrra, ata kanė qėllime, nėse duan tė arrijnė diēka pėrgatiten fort pėr tė dhe nuk kanė kohė tė ėndėrrojnė dhe tė heqin dorė nga ėndrrat vazhdimisht.

4. Filloni ndėrkohė qė tė tjerėt po zvarrisin. Suksesi nuk pret pėr mė vonė prandaj nėse dėshironi tė jeni i suksesshėm mos shtyni kurrė pėr mė vonė apo pėr nesėr, lėreni shtyrjen e punėve tek njerėzit e pavullnetshėm.

5. Punoni ndėrkohė qė tė tjerėt dėshirojnė. Njerėzit e sukseshėm nuk mjaftohen me dėshira, ata punojnė fort pėr tė realizuar dėshirat e tyre.

6. Kurseni ndėrkohė qė tė tjerėt harxhojnė. Kurseni para, kohė dhe veten tuaj. Mos u merrni me gjėra tė panevojshme qė vetėm do t'ju konsumonin.

7. Dėgjoni ndėrkohė qė tė tjerėt flasin.

8. Buzėqeshni ndėrkohė qė tė tjerėt po tregojnė pakėnaqesi. Njerėzit e suksesshėm janė tė vetėdijshėm pėr gjithēka bėjnė prandaj nėse dikush ju thotė qė keni bėrė diēka gabim, apo ėshtė i pakėnaqur me ju thjesht buzėqeshni.

9. Komentoni ndėrkohė qė tė tjerėt kritikojnė. Nuk i takon askujt tė kritikojė dikė sepse ēdo njeri ka zgjedhjet e tij nė jetė. Por padyshim duhet tė jepni mendimin tuaj nė lidhje me ēėshtje tė caktuara.

10. Kėmbėngulni ndėrkohė qė tė tjerėt heqin dorė. Njerėzit e suksesshėm nuk heqin kurrė dorė nga qėllimet dhe dėshirat e tyre.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
4G/W7

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė