Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si i drejton Elon Musk mbledhjet e tij nė mėnyrė efiēente?

Mos shko nė njė mbledhje nėse nuk ke njė qėllim pėr tė.

Si i drejton Elon Musk mbledhjet e tij nė mėnyrė efiēente?
Si i drejton Elon Musk mbledhjet e tij nė mėnyrė efiēente?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/11/2017 23:39

Pyetja "Si i drejton Elon Musk mbledhjet e tij nė mėnyrė efiēente?" u shfaq nė Quora, rrjeti i shkėmbimit tė njohurive, ku pyetjeve tė rėndėsisshme u janė pėrgjigjur njerėzit me njohuri tė veēanta.

Pėrgjigjia u dha nga Skyler Shuford, inxhinier i hapėsirės ajrore, nė Quora:

"Me njė fjali, bėj njė mbledhje vetėm kur ėshtė e nevojshme."

Kur unė isha nė SpaceX nė vitin 2015, takimet ishin tė rralla, por unė do tė thoja se ato ishin mė tė zakonshme nė grupin tim. Kam punuar nė "Dragon Development", i cili ėshtė kryesisht projekt pėr sistemet inxhinierike pėr shumėllojshmėrinė e produkteve Dragon. Ne kishim nevojė pėr tė koordinuar grupe tė ndryshme pėr tė sinkronizuar afatet kohore. Pra, ta bashkosh ekipin sė bashku pėr njė qėllim ka kuptim.

Njė nga miqtė e mi tė ngushtė ka filluar punė dy vjet para meje. Ai ka punuar (dhe ende punon) nė njė grup analize, ku mbledhjet kanė pak kuptim, pasi ju mund tė ecni pak, tė shkoni tek kolegu dhe tė bėni njė pyetje. Ai mė tregoi nė njė rast njė histori (kjo ėshtė parafrazuar):

Elon i tha njė anėtari tė takimit: "Ju nuk keni thėnė asgjė. Pėrse jeni kėtu?"

Kjo mund tė jetė e vrazhdė, por ka kuptim. Mos shkoni nė njė takim nėse nuk ka njė qėllim pėr tė: ose pėr tė marrė njė vendim ose pėr t'u thėnė punonjėsve tė shtojnė shpejtėsinė me tė cilėn punojnė. Nė shumicėn e rasteve, njė email do tė mjaftojė.

Takimet janė tė shtrenjta. Supozojmė se kosto e plotė e njė inxhinieri mund tė jetė 80$ deri nė 100$ nė orė. Duke patur njė takim me 10 persona mund t'i kushtojė njė kompanie rreth 1 000$ nė orė!

Pėr 1 000$ nė orė, takimi duhet tė jetė i vlefshėm!
Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
eMdV0

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.