Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017

A jeni kuriozė se kush janė kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017? Perspekti sjell pėr ju listėn e 10 mė tė mirave.

Kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017
Kompanitė mė tė vlefshme nė botė pėr vitin 2017
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/12/2017 19:44

Sipas tė dhėnave tė revistės "Forbes" pėr vitin 2017, "Apple" ėshtė kompania mė e vlefshme nė botė me 170 miliardė dollarė, ndjekur nga "Google" me 101.8 miliardė dollarė.

Microsoft pėr kėtė vit e zė vendin e katėr me njė vlerė prej 87 miliardė dollarė, ndėrsa "Facebook" ėshtė nė vendin e pestė me njė vlerė prej 73.5 miliardė dollarė.

Vendi i gjashtė i takon dyqanit mė tė madh pėr shitje online "Amazon" me 54.1 miliardė dollarė, ai i shtati i takon kompanisė "Disney" me 43.9 miliardė dollarė, pasuar nga "Toyota" me njė vlerė prej 41.1 miliardė dollarė dhe rrjeti mė i madh i ushqimit tė shpejtė "McDonald's" gjendet nė vendin e nėntė me 40.3 miliardė dollarė.

Top dhjetėshen e kompanive mė tė vlefshme nė botė e mbyll "Samsung" me njė vlerė prej 38.2 miliardė dollarė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'hVTV

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.