Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė bėn njė shef i mirė pėr punonjėsit gjatė periudhės sė festave?

Jemi nė muajin e fundit tė vitit dhe punonjėsit kanė plot dėshira nė listat e tyre: Disa duan orė relaksi, tė tjerė dhurata, e ata mė tė ēmendurit duan vetėm party. Po ēfarė duhet bėrė pėr tė qenė njė shef i mirė gjatė festave?

Ēfarė bėn njė shef i mirė pėr punonjėsit gjatė periudhės sė festave?
Ēfarė bėn njė shef i mirė pėr punonjėsit gjatė periudhės sė festave?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/12/2017 20:35

Nė njė vėzhgim tė bėrė nė "Kompanitė mė tė mira pėr vitin 2017", arritėm tė merrnim disa pėrgjigje:

Mė pak orė pune, mė shumė kohė me familjen.

Pjesa mė e madhe e pjesėmarrėsve tė anketimit thanė se e njihnin vlerėn e familjes dhe ju dhanė mė shumė kohė punonjėsve pėr tė pushuar me tė dashurit e tyre.

Button, njė platformė nė New York City pėr tregti mobile, tha se u jep punonjėsve njė ndihmė prej 1000 dollarėsh pėr pushime pėr familjet (500$ pėr individė), dhe i inkurajon ata qė ti pėrdorin kėto fonde gjatė festave tė fundvitit.

"Njė nga parimet tona kryesore thotė se familja ėshtė PO, duke qenė prioriteti numėr njė i jetės sė punonjėsit tanė," tha Button.

Festoni me kolegėt.

Kompani tė ndryshme thanė se kanė organizuar darka festive apo party gjatė pushimeve tė dimrit pėr tė falenderuar stafin e tyre.

"Nuk ka rėndėsi sa shumė jemi rritur, ne vazhdojmė tė organizojmė party pėr Krishtlindjet pėr t'i bashkuar punonjėsit," tha Rich Smith, zėvendės presidenti i Atlas MedStaff.

Diablo Media, qė operon njė rrjet pėr marketingun, thotė se i merr punonjėsit nė njė ekskursion njė ditor qė pėrfshin ushqim, bar tė hapur dhe transportin pėr nė shtėpi pėr ata qė planifikojnė tė pijnė. Ditėn tjetėr kompania shkon pėr ski, ose ofron njė ditė pushimi pėr ata qė nuk dua tė rrezikojnė.

Shpėrbleje veten duke realizuar njė objektiv personal.

Acceleration Partners ėshtė njė kompani qė ofon shėrbimin e marketingut digjital e cila i ndihmon anėtarėt e ekipit tė arrijnė njė qėllim personal.

Njė punonjės, pėr shembull tha se ai kishte dėshirė tė mbante leksione nė universitet. Themeluesi Robert Glazer arriti t'ja siguronte kėtė mundėsi nė Institutin e Teknologjisė Massachusetts.

Dikush tjetėr dėshironte tė mėsonte tė luante nė kitarė dhe kompani i ofroi njė kurs.

"Kėto kėrkesa nga punonjėsit janė njė mėnyrė e mirė pėr ti motivuar ata dhe pėr tė balancuar qėllimet dhe ambicjet e tyre nė jetė," tha Glazer.

Stili qė punonjėsit duhet tė pėrdorin nė tė vėrtetė.

Button punon me njė ekip tė brendshėm pėr tė ideuar dhe krijuar njė dhuratė qė ėshtė unike pėr biznesin.

Vitin e kaluar, punonjėsit morėn kufje qė bllokojnė zhurmėn.

Njė kompani energjetike nė Teksas, ofron dhurata me markėn e kompanisė, si verė, kapuēė dhe kėmisha Polo.

"Dhėnia dhe marrja e dhuratave ėshtė gjėja mė e bukur", tha Mobile Solutions.

"Tė shpėrblehesh pėr njė punė tė vėshtirė nga njė kompani qė i trajton punonjėsit e saj si familje ėshtė vetėm njė mėnyrė tjetėr me anė tė sė cilės jemi nė gjendje tė investojmė te njėri-tjetri".

Dekorim i zyrės pėr ta bėrė atmosferėn mė festive.

Study.com, njė kompani e edukimit online nė Kaliforni, e inkurajon tė dekorojnė njė bredh tė lartė Krishtlindjesh nė zyrė. Kompania thotė se ka gjithmonė "njė entuziasėm fėminor" nė zyrė gjatė festave.

Buzz Franchise Brands, kompani e qė krijon brande fanchising, themeloi Komitetin e Kontrollit tė Shėndetit qė rekruton punonjėsit tė ndihmojnė me dekorimin.

Filantropia pėr tė dhuruar, jo vetėm nė periudhė festash.

Buzz Franchise Brands, 5, dhe Azzur Labs, tė gjithė u japin punonjėsve mundėsi pėr tė mbėshtetur bamirėsitė lokale dhe fondacionet gjatė pushimeve.

Treeline, njė kompani rekrutimi nė Wakefield, Massachusetts, gjithashtu punon me njė shoqatė bamirėsie lokale qė dhuron pėr familjet nė nevojė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
4)l`

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė