Kėshillat mė tė mira pėr tė gjetur mentorin ideal
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kėshillat mė tė mira pėr tė gjetur mentorin ideal

Perspekti sjell pėr ju kėshillat mė tė mira pėr tė gjetur mentorin ideal.

Kėshillat mė tė mira pėr tė gjetur mentorin ideal
Kėshillat mė tė mira pėr tė gjetur mentorin ideal
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/12/2017 22:28
Njihni veten.

Tė kesh vetėdijen ėshtė "nderi" mė i madh qė mund t'i bėsh vetes. Mund tė ndihesh sikur e njeh veten shumė mirė, por ne ndryshojmė me kalimin e kohės. Kėshtu qė ėshtė njė ide e mirė tė bėni njė vlerėsim tė shpejtė tė vetes suaj se ku ndodheni nė terma tė karrierės qė kėrkoni dhe vendosmėrisė qė keni pėr tė.

Kuptoni se ēfarė kėrkoni.

Tė njohėsh veten mund t'ju ndihmojė tė identifikoni se ēfarė dėshironi nė njė marrėdhėnie mentorimi. Kėrkoni dikė qė tė hapė dyert pėr ju? Apo dikė qė ka ecur nė tė njėjtėn rrugė qė po kėrkoni tė ndiqni edhe ju? Kėrkoni tė ndiheni i mbėshtetur apo i sfiduar, apo pak nga tė dyja?

Pėrcaktoni objektivat tuaja.

Nuk ėshtė mirė qė tė lėshoni SOS-in pėr "Ndihmė" sa herė qė gjėrat nuk shkojnė ashtu siē prisni. Duhet tė jeni nė kėrkim tė objektivave tė prekshėm, tė cilat kėrkoni t'i arrini brenda njė periudhe tė caktuar kohe nga marrėdhėnia mentoriale. Bėni njė pėrshkrim tė vetes suaj dhe tė arritjeve qė doni tė realizoni nė 6 muaj dhe punoni pėr to: Jini ambiciozė por realistė!

"Jini ambiciozė por realistė!"

Pėrdorni rrjetin tuaj.

Nėse nuk jeni i lidhur me njė program specifik mentorimi si ai i drejtuar nga Virgin Group, do t'ju duhet tė gjeni dikė qė tė bėhet pjesė e rrjetit tuaj. Bėni njė hartė tė kontakteve (LinkedIn ėshtė shumė i nevojshėm nė kėtė rast) dhe shihni pėr ndonjė potencial pėr tė gjetur mentorin tuaj. Mbani nė mendje, se duhet tė zgjidhni dikė jo shumė tė afėrt pėr sa i pėrket interesave sepse pėrndryshe do keni konflikt interesash.

Jini realist.

Kush nuk do ta donte Richard Branson si mentorin e tij/saj, por ai ėshtė njė njeri i zėnė. Duhet ta mendoni mirė se cili do tė jetė personi qė do t'ju dhurojė kohėn qė ju meritoni. Mentorėt mė tė mirė qė mund tė keni, nuk janė CEO-t apo biznesmenėt milionerė, por janė njerėz me 7 deri nė 10 vite diferencė nga ju.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
XL=X

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė