Cila ėshtė pyetja qė duhet ti bėni vetes pėr tė qenė tė suksesshėm?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cila ėshtė pyetja qė duhet ti bėni vetes pėr tė qenė tė suksesshėm?

Oprah Winfrey: "Pėr tė qenė tė suksesshėm bėjini vetes kėtė pyetje..."

Cila ėshtė pyetja qė duhet ti bėni vetes pėr tė qenė tė suksesshėm?
Cila ėshtė pyetja qė duhet ti bėni vetes pėr tė qenė tė suksesshėm?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/01/2018 19:56

Winfrey, e cila u ngrit nga askundi pėr t'u bėrė njė pionere e medias dhe miliardere e sukesshme, thotė: "Ky ėshtė me tė vėrtetė sekreti i suksesit tim", gjatė njė fjalimi nė Kolegjin Smith.

Dhe pikėrisht, tė gjithė duam tė dimė se kujt po i referohej, figura mė e dashur amerikane qė po pėrflitet se mund tė kandidoj dhe pėr postin e presidentit nė zgjedhjet e ardhshme.

Sekreti, shpjegon ajo, ėshtė "fuqia e shėrbimit". Por ju duhet tė pėruleni dhe tė besoni se suksesi ėshtė i barabartė me shėrbimin ndaj tė tjerėve.

Ajo i referohet autorit tė sukesshėm Gary Zukav, i cili beson se ju duhet tė jeni tė vetėdijshėm pėr atė qė dini tė bėni mė mirė dhe se cili ėshtė qėllimi juaj nė kėtė botė, pėr ēfarė duhet tė shėrbeni. Ajo flet pėr zbulimin e vetes.

Pyetja qė Winfrey do qė secili prej nesh ti bėj vetes ėshtė: Si mund tė jem i dobishėm? Pėrkthimi: Cilat janė talentet unike qė kam pėr tė ofruar? Ēfarė mund tė bėj nė mėnyrė specifike?

Hapi 1

Besoni nė arsyen "pse" prapa ēdo gjėje qė ju bėni. Duhet tė besosh se po bėn diēka kuptimplotė.

Hapi 2

Gjeni talentin tuaj unik dhe investoni gjithė veten tuaj nė shėrbim tė qėllimeve tuaja. Ju duhet tė pėrdororni vazhdimisht dhuratat qė zoti ju ka dhėnė.

Hapi 3

I pari je gjithmonė ti. Nėse e vendosni veten tė fundit dhe konsumoheni, nuk do tė keni mė asgjė pėr tė tjerėt, e mė tepėr pėr qėllimet qė po pėrpiqeni tė arrini.

Kjo ėshtė mėnyra se si, sipas Oprah Winfrey, e pėrcakton suksesin.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
\@^+]

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.