Si mund tė rrisni efektivisht njė markė personale?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund tė rrisni efektivisht njė markė personale?

Tė kesh njė markė personale kėrkon shumė punė.

Si mund tė rrisni efektivisht njė markė personale?
Si mund tė rrisni efektivisht njė markė personale?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/01/2018 19:07

Kur personaliteti dhe jeta jote profesionale bėhen bashkė, tė mirėmbash tė dyjat kėrkon punė tė madhe. Mirėpo, nėse je nė gjendje tė kontrollosh formėn specifike tė artit tė mirėmbajtjes se markės personale, ti mund tė shfrytėzosh suksesin e saj e tė bėsh miliona. Lajmet e mira janė qė, nė fakt ėshtė mė e lehtė se sa disa mėnyra tė provuara tė rritjes sė markės tėnde personale.

Kėtu janė katėr mėsime qė ēdo person mund t'i shfrytėzojė nė tė mirėn e tij nėse me tė vėrtetė dėshiron qė tė ēojė markėn e tij personale nė nivel tjetėr dhe tė fillojė tė fitojė mė shumė para se sa ka imagjinuar.

Mėsimi i parė. Bėhu ekspert nė diēka.

Nuk ka kufinj kur vjen puna tė fokusimi nė tregun tėnd. Nėse me tė vėrtetė mund tė bėhesh ekspert nė diēka, rezultatet do tė tė befasojnė. Kur vjen puna tek gjetja e asaj se nė ēka je ekspert, "tė mendosh jashtė kutisė" do tė ishte mė mirė. Mirėpo, ēelėsi ėshtė tė sigurohesh qė ti do tė bėhesh ekspert me tė vėrtetė. Kjo mund tė marrė vite ose edhe dekada, por nėse ti tenton tė konsiderosh veten si ekspert para se tė jesh gati, do tė dėshtosh.

Mėsimi i dytė. Shpėrndaj njohuritė tua lirshėm.

Nuk duhet tė presėsh qė njerėzit tė paguajnė pėr njohuritė tua nėse ata nuk tė njohin tashmė si ekspert. Si tė fillosh tė dėshmosh veten si ekspert i vėrtetė te njerėzit qė nuk tė njohin? Ti tregon njohuritė tua falas. eBooks dhe PDFs janė mėnyrė e mirė pėr tė filluar. Ti gjithashtu mund tė shfrytėzosh mediat sociale nė tė mirėn tėnde tė tregosh sa shumė di. Krijo postime blogu inteligjente qė ofrojnė informata tė rėndėsishme, dhe pėrdor video edukative nė YouTube dhe Instagram.

Mediat sociale janė njė mjet i fuqishėm dhe mund tė tė ndihmojnė me tė vėrtetė tė shpėrthesh dhe t'i tregosh botės kush je dhe se ēfarė mund tė ofrosh.

Mėsimi i tretė. Dizajno njė produkt ose shėrbim qė mund ta shesėsh.

Nėse me tė vėrtetė dėshiron qė marka jote personale tė ketė sukses dhe tė fitosh para, njė produkt ose shėrbim qė mund ta shesėsh te tė tjerėt qė dėshirojnė tė jenė ekspertė nė fushėn tėnde. Nėse je ekspert nė blerjen e shtėpive, shit njė produkt ose shėrbim qė mund tė ndihmojė tė tjerėt tė jenė ekspertė nė atė gjė. Ti mund tė tregosh suksesin e kėtij produkti ose shėrbimi duke pėrdorur mediat sociale si dėshmi se pse dikush do tė dėshironte tė imitonte arritjet tua.

Mėsimi i katėrt. Vazhdo tė prezantosh mė shumė produkte dhe shėrbime.

Pasi fillon tė shohėsh se ēfarė njerėzit e tjerė dėshirojnė tė arrijnė nė fushėn tėnde, ti mund tė fillosh tė prezantosh edhe mė shumė produkte dhe shėrbime tė ndihmosh ata qė dėshirojnė tė gjejnė sukses nė punėn tėnde. Ti gjithashtu mund tė ndryshosh ēmimet tua bazuar nė kėrkesa, pėr aq kohė sa mund tė arsyetosh se ēmimi yt fillestar ėshtė shumė mė i ulėt se vlera e tij. Sa mė e freskėt qė tė jetė pėrmbajtja dhe mjetet me tė cilat mund tė punosh, aq mė mirė do tė jetė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
!.lJI

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.