Supė krem me brokoli
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Supė krem me brokoli

Kjo supė krem brokoli ėshtė njė vakt i shpejtė dhe shumė i ushqyeshėm pė tė gjithė familjen.

Supė krem me brokoli
Supė krem me brokoli
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/11/2017 19:01

Mund ta gatuani pėr drekė ose pėr darkė. Mėsoni nė recetėn e mėposhtme se si ta pėrgatisni.

Pėrbėrėsit:

175 gramė brokoli

375 mililitra lėng pule

1 qepė

1 patate

30 gramė gjalpė

125 mililitra krem pana

¼ lugė ēaji kripė

Piper i zi

Pėrgatitja:

Shkrini filimisht gjalpin nė njė tigan nė temperaturė mesatare. Hidhni perimet e prera dhe skuqini pėr disa minuta derisa tė zbuten.

Shtoni lėngun e pulės, mbulojini me kapak dhe lėrini tė ziejnė derisa perimet tė jenė gatuar plotėsisht.

Tranferojini nė njė blender dhe bėjini supė krem. Hidhni pak kripė, piper dhe kremin pana. Lėrini edhe pėr 30 sekonda mė shumė nė blender qė pėrbėrėsit tė kombinohen plotėsisht.

Hidheni nė pjata dhe shėrbejeni supėn menjėherė.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*l>j!

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.